Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строежи продължават да никнат като гъби.

Публикувано от sid 40 
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
20-06-2011 - 12:07:36
Строежите хубу никнат кат гъби, ама после дали готовите "гъби" няма да струват, колкото кило пиЧУРКИ ?
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
20-06-2011 - 13:29:53
Quote
ivorad
Quote
Imotko
При грийнбулномиката е така, ако ти изнася.

Всъщност - пазарният хит са продажбите под себестойност. Когато някой предприемач разбере, че може да продаде под нея, веднага бърза да строи, за да не изпусне възможността да вложи 100, а да получи 70-80!
Игра само за големи тарикати*ok*

Играта е по-скоро следната - индианците събирали дърва защото чули, че зимата ще е тежка. Когато отишли при метеоролозите да ги питат как са направили прогнозата, те им казали "Е не виждате ли индианците колко дърва събират"!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
20-06-2011 - 14:27:59
Quote
Атанас Янев
Quote
buyer
Всъщност, базирайки се на горното може да се каже, че новите строежи ще повлияят на цените в посока надолу!
Е това голяма част от пишещите тук никога няма да го разберат smiling smiley

Аз лично много трудно ще го разбера и няма да се съглася въобще.
По три основни причини:
Само теоретик може да твърди, че фирма Б може да постигне по-ниска себестойност с цели 40%
Само теоретик може да твърди, че някой е склонен да работи и да рискува за минимална печалба.
Само теоретик може да очаква, че някой предприемач, преживял тази и предишната криза, непритиснат от кредити и прочие, ще прави подаръци на нямащите, само и само да е в бизнеса.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
20-06-2011 - 14:30:21
Quote
greenbul
Quote
ivorad
Quote
Imotko
При грийнбулномиката е така, ако ти изнася.

Всъщност - пазарният хит са продажбите под себестойност. Когато някой предприемач разбере, че може да продаде под нея, веднага бърза да строи, за да не изпусне възможността да вложи 100, а да получи 70-80!
Игра само за големи тарикати*ok*

Играта е по-скоро следната - индианците събирали дърва защото чули, че зимата ще е тежка. Когато отишли при метеоролозите да ги питат как са направили прогнозата, те им казали "Е не виждате ли индианците колко дърва събират"!
*ok* Параграф 22 управлява пазара.
Не изпитвам състрадание към всички кретени, повярвали си като Пурко (Г-н за 1 ден) че са "инвеститори" и това е сделката на живота им.
Всъщност може и да е сделката, в смисъл последната.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
20-06-2011 - 14:41:55
Quote
Imotko
Аз лично много трудно ще го разбера[..]
Знаем, Имотко *beer*
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
20-06-2011 - 14:57:40
Quote
Imotko
Quote
Атанас Янев
Quote
buyer
Всъщност, базирайки се на горното може да се каже, че новите строежи ще повлияят на цените в посока надолу!
Е това голяма част от пишещите тук никога няма да го разберат smiling smiley

Аз лично много трудно ще го разбера и няма да се съглася въобще.
По три основни причини:
Само теоретик може да твърди, че фирма Б може да постигне по-ниска себестойност с цели 40%
Само теоретик може да твърди, че някой е склонен да работи и да рискува за минимална печалба.
Само теоретик може да очаква, че някой предприемач, преживял тази и предишната криза, непритиснат от кредити и прочие, ще прави подаръци на нямащите, само и само да е в бизнеса.

Аз не твърдя, че съм практик - никога не съм се занимавал със строителство - регистрирах се тук, защото съм купувач в момента. Но пък смея да твърдя, че имам опит в други отрасли на икономиката, а предполагам основните икономически принципи са близки. Относно риска за минимална печалба - работя всеки ден с хора, склонни на 1/10-та от 100-те процента печалба, които съм посочил - е, вярно при други условия и времеви хоризонти, но все пак не бих нарекъл 100% печалба "минимална"winking smiley.

Относно подаръците за нямащите - така изглеждат нещата от гледна точка на купувача. Погледни го от гледна точка на продавача, в случая и производител - или произвежда/продава и остава в бизнеса, или не продава и е аут, а предполагам това са фирми градени с много труд и не е така лесно да кажеш "майната му" и да излезеш от бизнеса.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
21-06-2011 - 01:00:19
Няма лошо да се рискува с минимална печалба...ако е сигурна...smiling smiley
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
21-06-2011 - 09:47:21
Quote
buyer
Quote
Imotko
Quote
Атанас Янев
Quote
buyer
Всъщност, базирайки се на горното може да се каже, че новите строежи ще повлияят на цените в посока надолу!
Е това голяма част от пишещите тук никога няма да го разберат smiling smiley

Аз лично много трудно ще го разбера и няма да се съглася въобще.
По три основни причини:
Само теоретик може да твърди, че фирма Б може да постигне по-ниска себестойност с цели 40%
Само теоретик може да твърди, че някой е склонен да работи и да рискува за минимална печалба.
Само теоретик може да очаква, че някой предприемач, преживял тази и предишната криза, непритиснат от кредити и прочие, ще прави подаръци на нямащите, само и само да е в бизнеса.

Аз не твърдя, че съм практик - никога не съм се занимавал със строителство - регистрирах се тук, защото съм купувач в момента. Но пък смея да твърдя, че имам опит в други отрасли на икономиката, а предполагам основните икономически принципи са близки. Относно риска за минимална печалба - работя всеки ден с хора, склонни на 1/10-та от 100-те процента печалба, които съм посочил - е, вярно при други условия и времеви хоризонти, но все пак не бих нарекъл 100% печалба "минимална"winking smiley.

Относно подаръците за нямащите - така изглеждат нещата от гледна точка на купувача. Погледни го от гледна точка на продавача, в случая и производител - или произвежда/продава и остава в бизнеса, или не продава и е аут, а предполагам това са фирми градени с много труд и не е така лесно да кажеш "майната му" и да излезеш от бизнеса.

Бъркате строителното предприемачество с продажбана на понички, боички и разни други неща.
Да излезеш от бизнеса, не означава, че не можеш да се върнеш. И по-добре е да спреш, отколкото да продаваш на загуба или на минимална печалба.
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
21-06-2011 - 09:59:58
Quote
Imotko
И по-добре е да спреш, отколкото да продаваш на загуба или на минимална печалба.

А кой ще ви връща заемите към банките бе тарикати? Ами силикона на любовниците, сервиза на Кайена и всичките други екстри дето се обзаведохте през последните години, тях как ще ги плащате като не правите нищо?
Re: Строежи продължават да никнат като гъби.
21-06-2011 - 10:11:41
avatar
Quote
Seira
А кой ще ви връща заемите към банките бе тарикати? Ами силикона на любовниците, сервиза на Кайена и всичките други екстри дето се обзаведохте през последните години, тях как ще ги плащате като не правите нищо?

Истината е, че големите тарикати се изтеглиха от пазара навреме- препраха каквото имаха.
Големите балъци- бивши митничари и др. подобни, решили да стават предприемачи на върха на балона, глътнаха водица.
Техни са зарязаните строежи.
Тези, които намалиха обема, но не спряха през трите години, са стабилните фирми, които се броят на пръсти и колкото да намалят цените, пак ще бъдат на добра печалба.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход