Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 10:48:10
Quote
Атанас Янев
Quote
ivorad
Тъп съм. И ми плащат за това.
Други въпроси?

Като ти плащат за това защо не пожела аз да ти платя и да разпишем една хартиика, пък да видим после какво щеше да стане с теб в съда и как щеше да оправдаеш бруталната си малоумщина? smoking smiley

Охооооооо, Шльокер, Брокер, Гладьо и още стотина ника........
Здрасти, хахо - как е в холандския град Пазарджик времето днес, как вървят инвестициите? / Последното да се чете - кога пак те пуснаха от Заведението?/
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 10:51:19
Момче, Sid (СТОПАНИН, LANDLORD 31 etc.) ме намери кой съм в real-а (както казва Камелия) smiling smiley

В една тема бях дал и адрес на офиса, ама никой не дойде тогава... :g:
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 10:53:22
Quote
Атанас Янев


В една тема бях дал и адрес на офиса, ама никой не дойде тогава... :g:

Ами, ние отидохме, но се оказа , че посещенията в психиатрията са само в четвъртък.....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-10 10:56 от ivorad.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 10:56:56
Мале, колко сме оригинални.

Ако аз бях казал такова нещо леля Камелия щеше да ме накаже да не си играем ( :loveu: ) поне 3 (ТРИ!) дни,
да видим дали стандарта ще е отново двоен.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 10:58:41
Quote
Атанас Янев
Мале, колко сме оригинални.

Ако аз бях казал такова нещо леля Камелия щеше да ме накаже да не си играем ( :loveu: ) поне 3 (ТРИ!) дни,
да видим дали стандарта ще е отново двоен.

Какво са три дни за човек с тридесет любовници !
:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 10:59:55
Тази е специална, само с нея мога да си говоря *stop*
То не ми остава възможност да говоря де, тя не млъква... :}
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 11:04:43
Quote
dodo2
Quote
Imotko
Айде пак вашата хипербола 2У.

Например 80 кв.м. двустаен нов с ак 16 в Стрелбище през юни 2008г. се продаде за 90 000 евро.
Намерете ми сега 2 такива по айде 50000 евро парчето и ви признавам сметките. Иначе или сте смешни, или сметките излизат само за боксониера в Люлин, т.е. пак сте смешни.

Този пример заслужава да му се обърне внимание.

imotko е платил 1125 евро/м2.

По същото време средната цена в @#$%& е била 1470 евро/м2. Т.е. имотко още тогава е купил с 30.6% по-голямо жилище за същите пари. Браво imotko. Но друго искам да покажа - средната цена на imotko е по-ниска от тази в imоt.bg с 23.4%.

Да се отбележи малката разлика - 23% по-ниска цена, води до възможност за покупка на жилище, 30.6% по-голямо. Т.е. при такъв процент е все тая от коя страна ще се гледа.

Темата започна, защото вече е достигнат процент на спад в цената, при който като се гледа от другата страна - "с колко по-голямо жилище", разликата става фрапираща. Това е нещото, което юристът ivorad не може да схване, защото аритметиката му е чужда.

Колкото е по-голям спадът, толкова по-фрапираща става разликата в големината на жилище.

Значи:
спад на цената с 10% = 11% по-голямо жилище
спад на цената с 20% = 25% по-голямо жилище
спад на цената с 30% = 42% по-голямо жилище
спад на цената с 35% = 54% по-голямо жилище
в момента: спад на цената с 37.5% = 60% по-голямо жилище
да видим какво се получава нататък (защото спадът на цените няма намерение да престава)
спад на цената с 40% = 66% по-голямо жилище
спад на цената с 45% = 82% по-голямо жилище
спад на цената с 50% = 100% по-голямо жилище

Виждате ли как гледната точка "по-голямо жилище" става все по-неприятна, колкото по-голям става спадът?

Спад 50% от пика на някой му се струва невъзможен? В Латвия спадът беше 70%.

Спад 50% у нас би означавало средна цена 600 евро/м2. Дали няма да е такава след време, а?

Прав си, даже сега се сещам, че апартаментът беше 70 кв.м., а не 80 кв.м., както съм написал по-горе, затова не е бил чак толкова без пари спрямо средните цени от онези славни времена. Сега същият би бил 63-68000 според състоянието му, така че наистина конкретно спадът тука е около 25%. Така или иначе, сега няма 2 х 70 кв.м. за по 50000 евро, нали. Още няма, а подозирам, че няма и да има. в Надежда може.
И да допълня, защото се появиха разни необосновани изводи: не аз лично съм купил или продал този апартамент. Просто знам за такава реална сделка и я дадох за пример.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 11:05:41
Quote
batko
Quote
valsodar
Ох горкият, изръсил се е с 90 000 евро ( 180 000 лева ) за кокошарник в Стрелбище?
Ясно ми е вече на какво се дължат психичните отклонения при него.
Идиотко оправда името си във форума.
Не се излагай.Имотко такива пари е виждал само по холивудските чекии.Имотко е горд собственик на регистрирана каруца в голямата община и на дръглив кон който пасе пре панелката му в Обеля.Каруцата е паркирана на сянка пред козирката на входа.Имотко повече от 1000 лева на едно място едва ли е виждал.

275 дръгливи коня под един капак, нали ти казах. За повече в България няма смисъл.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 11:26:48
Събирам ви постовете, за да не ви отговарям поотделно.

Quote
Imotko
Айде пак вашата хипербола 2У.

Например 80 кв.м. двустаен нов с ак 16 в Стрелбище през юни 2008г. се продаде за 90 000 евро.
Намерете ми сега 2 такива по айде 50000 евро парчето и ви признавам сметките. Иначе или сте смешни, или сметките излизат само за боксониера в Люлин, т.е. пак сте смешни.

Quote
ivorad
Г-н Умник, Имотко вече закова последния пирон - има продажни цени 2008-а, има такива 2011.
Намерете средностатистически апартамент в приличен район, който е струвал 100 през 2008-а, а днес същото качество жилище да може да се купи за 50 у.е.
Давайте!

Почваме с един брокерски трик, който мен лично много ме дразни, но за вас, като брокери е нормален. Ще използваме блок, който всъщност не е реално в Стрелбище, но е на улицата отделяща Стрелбище от другия квартал. Имам и пример от самото Стрелбище, но ще го пусна, ако този не ви върши работа. Тук сравнението е перфектно, защото става дума за един и същи блок и не можете да се измъкнете по никакъв начин, че не сравнявам еднакви неща.

Става дума за сградата на КРИТ на България и Гоце Делчев, която е на по-малко от 10м разстояние от Стрелбище.

Ето мнението на един от малкото останали ъпъри, за това на какви цени е имало сделки там.

[forum.imoti.net]

Аз знам за сделка над 1500Е.

Сега да видиме в момента на колко се продават там.

[www.imoti.net]

Цена на квадратен метър от примера - 761,25Е.

Е какво излиза. Преди години цената е била над 1500Е, за по-лесно закръгляме на 1500Е.

Сега е 761,25, като и на под 700Е са готиви, защото са ми предлагали лично на такава цена, но да закръглиме на 750Е.

Ето ви как можете да си купите двойно по-голям апартамент.

I rest my case.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 11:27:21
avatar
Quote
dodo2
Вече написах - правиш се на прост или си прост и всяваш шум. Ако не си разбрал, какво е написано, някой друг ли ти е виновен? Не.

който е купил 2008 45 квадрата, сега можеше да купи 91 квадрата;
който е купил 2008 90 квадрата, сега можеше да купи 180 квадрата;
допълнение: ако за някой горното не е вярно (не може да купи чак толкова повече), то задължително някой друг пък можеше да купи още по-голямо и от двойно.

Пример - imotko не може да купи двойно в стрелбище, затова на него съответства онзи балък, който е купил в Надежда 3 за 1200 евро/м2 - той сега можеше да купи 3 пъти по-голямо.

Знаеш, че си некоректен, но продължаваш да пишеш едно и също.
Ето ти коректен пример.

Продадени 48кв.м. гарсониера в Люлин през 2008г. за 45 000Е, или 937,5Е/ кв.м.
Ето ти настоящите средни цени за средна квадратура 46,5кв.м.- 607,52Е/ кв.м.
тук
Ако проследим по квартали и вид строителство цените през 2008г. и днешните, ще се получат реални резултати, които пак няма да имат нищо общо с твоите натъкмявания.
Така става, когато теорията загуби всякаква връзка с практиката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход