Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 01:19:07
Quote
dodo2
И така да обобщим на нова страница:

който е купил 2008 45 квадрата, сега можеше да купи 91 квадрата;
който е купил 2008 90 квадрата, сега можеше да купи 180 квадрата;
допълнение: ако за някой горното не е вярно (не може да купи чак толкова повече), то задължително някой друг пък можеше да купи още по-голямо и от двойно.

Пример - imotko не може да купи двойно в стрелбище, затова на него съответства онзи балък, който е купил в Надежда 3 за 1200 евро/м2 - той сега можеше да купи 3 пъти по-голямо.

Ооооопс, папагалчо е цръцнал ново лайно. Нека му припомним какво точно и най-главно е искал да каже, според самия него и буквално преди минути, т.е. нека цитираме самия Папагалчо:

Quote
dodo2
Най-важното, което казах първоначално е следното:
при спад 35% в средната цена, средно сега може да се купи жилище с 60% по-голямо.

Сега болдваме главното от най-горната шизофрения: който е купил 2008 45 квадрата, сега можеше да купи 91 квадрата;

Как да оценим тази лудница?
Ми, понеже не сме загрижени лекари - ето така:
:}
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 01:26:18
avatar
Вече написах - правиш се на прост или си прост и всяваш шум. Ако не си разбрал, какво е написано, някой друг ли ти е виновен? Не.

който е купил 2008 45 квадрата, сега можеше да купи 91 квадрата;
който е купил 2008 90 квадрата, сега можеше да купи 180 квадрата;
допълнение: ако за някой горното не е вярно (не може да купи чак толкова повече), то задължително някой друг пък можеше да купи още по-голямо и от двойно.

Пример - imotko не може да купи двойно в стрелбище, затова на него съответства онзи балък, който е купил в Надежда 3 за 1200 евро/м2 - той сега можеше да купи 3 пъти по-голямо.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 01:52:32
avatar
Quote
Imotko
Айде пак вашата хипербола 2У.

Например 80 кв.м. двустаен нов с ак 16 в Стрелбище през юни 2008г. се продаде за 90 000 евро.
Намерете ми сега 2 такива по айде 50000 евро парчето и ви признавам сметките. Иначе или сте смешни, или сметките излизат само за боксониера в Люлин, т.е. пак сте смешни.

Този пример заслужава да му се обърне внимание.

imotko е платил 1125 евро/м2.

По същото време средната цена в @#$%& е била 1470 евро/м2. Т.е. имотко още тогава е купил с 30.6% по-голямо жилище за същите пари. Браво imotko. Но друго искам да покажа - средната цена на imotko е по-ниска от тази в imоt.bg с 23.4%.

Да се отбележи малката разлика - 23% по-ниска цена, води до възможност за покупка на жилище, 30.6% по-голямо. Т.е. при такъв процент е все тая от коя страна ще се гледа.

Темата започна, защото вече е достигнат процент на спад в цената, при който като се гледа от другата страна - "с колко по-голямо жилище", разликата става фрапираща. Това е нещото, което юристът ivorad не може да схване, защото аритметиката му е чужда.

Колкото е по-голям спадът, толкова по-фрапираща става разликата в големината на жилище.

Значи:
спад на цената с 10% = 11% по-голямо жилище
спад на цената с 20% = 25% по-голямо жилище
спад на цената с 30% = 42% по-голямо жилище
спад на цената с 35% = 54% по-голямо жилище
в момента: спад на цената с 37.5% = 60% по-голямо жилище
да видим какво се получава нататък (защото спадът на цените няма намерение да престава)
спад на цената с 40% = 66% по-голямо жилище
спад на цената с 45% = 82% по-голямо жилище
спад на цената с 50% = 100% по-голямо жилище

Виждате ли как гледната точка "по-голямо жилище" става все по-неприятна, колкото по-голям става спадът?

Спад 50% от пика на някой му се струва невъзможен? В Латвия спадът беше 70%.

Спад 50% у нас би означавало средна цена 600 евро/м2. Дали няма да е такава след време, а?


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-10 01:53 от dodo2.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 07:43:13
Quote
valsodar
Ох горкият, изръсил се е с 90 000 евро ( 180 000 лева ) за кокошарник в Стрелбище?
Ясно ми е вече на какво се дължат психичните отклонения при него.
Идиотко оправда името си във форума.
Не се излагай.Имотко такива пари е виждал само по холивудските чекии.Имотко е горд собственик на регистрирана каруца в голямата община и на дръглив кон който пасе пре панелката му в Обеля.Каруцата е паркирана на сянка пред козирката на входа.Имотко повече от 1000 лева на едно място едва ли е виждал.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 10:03:27
Quote
dodo2
Вече написах - правиш се на прост или си прост и всяваш шум. Ако не си разбрал, какво е написано, някой друг ли ти е виновен? Не.

който е купил 2008 45 квадрата, сега можеше да купи 91 квадрата;
който е купил 2008 90 квадрата, сега можеше да купи 180 квадрата;
допълнение: ако за някой горното не е вярно (не може да купи чак толкова повече), то задължително някой друг пък можеше да купи още по-голямо и от двойно.

Пример - imotko не може да купи двойно в стрелбище, затова на него съответства онзи балък, който е купил в Надежда 3 за 1200 евро/м2 - той сега можеше да купи 3 пъти по-голямо.

Мдаммммм, пернатото пак зацикли........ще поизчакаме да повтори глупостите си десетина пъти, а после пак ще го попитаме двете неща, на които отговаря с циклене:
1. Защо едновременно твърди, че повишението е 60 и 102%?
2. Защо не дава никакво обяснение за грешката си - неизваждането на разходите за наем от активите на купувача.

След това ще го питаме още няколко неща около "сметките" му, ама нека това бъде изненада.
Сега да оставим пилето да повтаря, че това е целително за пилешката му психика:]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 10:30:01
Quote
ivorad
Quote
dodo2
Вече написах - правиш се на прост или си прост и всяваш шум. Ако не си разбрал, какво е написано, някой друг ли ти е виновен? Не.

който е купил 2008 45 квадрата, сега можеше да купи 91 квадрата;
който е купил 2008 90 квадрата, сега можеше да купи 180 квадрата;
допълнение: ако за някой горното не е вярно (не може да купи чак толкова повече), то задължително някой друг пък можеше да купи още по-голямо и от двойно.

Пример - imotko не може да купи двойно в стрелбище, затова на него съответства онзи балък, който е купил в Надежда 3 за 1200 евро/м2 - той сега можеше да купи 3 пъти по-голямо.

Мдаммммм, пернатото пак зацикли........ще поизчакаме да повтори глупостите си десетина пъти, а после пак ще го попитаме двете неща, на които отговаря с циклене:
1. Защо едновременно твърди, че повишението е 60 и 102%?
2. Защо не дава никакво обяснение за грешката си - неизваждането на разходите за наем от активите на купувача.

След това ще го питаме още няколко неща около "сметките" му, ама нека това бъде изненада.
Сега да оставим пилето да повтаря, че това е целително за пилешката му психика:]
На тебе плащат ли ти майна, да изкривяваш постоянно казаното от другите, или просто си си тъп?
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 10:35:16
Quote
darkside
На тебе плащат ли ти майна, да изкривяваш постоянно казаното от другите, или просто си си тъп?

Тъп съм. И ми плащат за това.
Други въпроси?
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 10:41:29
avatar
Quote
brotarius

Никъде не съм писал, че се правят от бизнес, а е приет хипотетичния вариант за "възможно най-умно" управление на парите.
Т.е говорим за идеални неща. Смяташ ли, че не съществува вариант за 3 години да се направи 150% доходност?


Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 10:44:10
Quote
ivorad
Тъп съм. И ми плащат за това.
Други въпроси?

Като ти плащат за това защо не пожела аз да ти платя и да разпишем една хартиика, пък да видим после какво щеше да стане с теб в съда и как щеше да оправдаеш бруталната си малоумщина? smoking smiley
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 10:46:01
Quote
ivorad
Quote
darkside
На тебе плащат ли ти майна, да изкривяваш постоянно казаното от другите, или просто си си тъп?

Тъп съм. И ми плащат за това.
Други въпроси?
Да. Колко плащат? Мое ли да се включа и аз. Отговарям и на "условието". Ша ме земете ли?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход