Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

1200 преди, 750 сега, какво е това?

Публикувано от dodo2 
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 13:27:46
Quote
ivorad
Quote
hunterA

Среден спад на офертните цени 38 %.
Средно може да се купи с малко повече от 59 %.
Вари го - печи го - толкова. *pardon*

Опппаааааа, армията на пернатото взе да дава "Отбой!".
Какво стана със 102-та процента, пилета?

:]
Тебе те мислех за по умен. Ама май не можеш да четеш. Мисля беше 60 % ако са стояли в буркан парите, 102 % ако са били в банка.
Да повторя за теб, че не схващаш.
Додо2 60 % - таблица със средните цени 59.5 % по-голямо жилище. Явно и в Стрелбище няма голямо отклонения в намалението на цените. Други въпроси ?
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 13:32:43
Quote
hunterA
Quote
ivorad
Quote
hunterA

Среден спад на офертните цени 38 %.
Средно може да се купи с малко повече от 59 %.
Вари го - печи го - толкова. *pardon*

Опппаааааа, армията на пернатото взе да дава "Отбой!".
Какво стана със 102-та процента, пилета?

:]
Тебе те мислех за по умен. Ама май не можеш да четеш. Мисля беше 60 % ако са стояли в буркан парите, 102 % ако са били в банка.
Да повторя за теб, че не схващаш.
Додо2 60 % - таблица със средните цени 59.5 % по-голямо жилище. Явно и в Стрелбище няма голямо отклонения в намалението на цените. Други въпроси ?

Оооооооо, стоенето на пари в банка неминуемо води до нарастването им с 42% за около 3 години, нали?
Освен това, отложилият покупката живее на палатка в гората, за да не харчи нищо за наем до момента на щастливото стопроцентно придобиване!
Това са азбучни истини, в които просто няма как да не повярваме :]
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 13:53:30
Quote
ivorad
Quote
hunterA
Quote
ivorad
Quote
hunterA

Среден спад на офертните цени 38 %.
Средно може да се купи с малко повече от 59 %.
Вари го - печи го - толкова. *pardon*

Опппаааааа, армията на пернатото взе да дава "Отбой!".
Какво стана със 102-та процента, пилета?

:]
Тебе те мислех за по умен. Ама май не можеш да четеш. Мисля беше 60 % ако са стояли в буркан парите, 102 % ако са били в банка.
Да повторя за теб, че не схващаш.
Додо2 60 % - таблица със средните цени 59.5 % по-голямо жилище. Явно и в Стрелбище няма голямо отклонения в намалението на цените. Други въпроси ?

Оооооооо, стоенето на пари в банка неминуемо води до нарастването им с 42% за около 3 години, нали?
Освен това, отложилият покупката живее на палатка в гората, за да не харчи нищо за наем до момента на щастливото стопроцентно придобиване!
Това са азбучни истини, в които просто няма как да не повярваме :]
Площ бе човек - ПЛОЩ.
Мале, ти наистина си малоумен. Ако искаш сам си смятай и разликата м/у лихвите и наемите. Аз нямам време да се занимавам.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 14:13:26
Quote
javcho
Quote
ivorad
Quote
hunterA

Среден спад на офертните цени 38 %.
Средно може да се купи с малко повече от 59 %.
Вари го - печи го - толкова. *pardon*

Опппаааааа, армията на пернатото взе да дава "Отбой!".
Какво стана със 102-та процента, пилета?

:]

Какъв отбой. Не видя ли примера, който съм дал?
В момента може да се купи двойно по-голям апартамент отколкото преди 2 години.

Следващ пример. Пак на същата фирма. Комплекс 20 БОРА на Околовръстното и бул. България.

В момента на акт 15 продават на 500Е без ДДС или 620Е. Минимум 20Е отстъпка ще ти направят. За по-лесно смятане слагаме 600Е.

Сделки в района на 1200 имаше.

[www.mirela.bg]

На последните редове пише 10% отстъпка при 100% плащане.

Ако модераторите даваха да се пускал линкове от i m o t .БГ веднага ви пускам 5 примера от Стрелбище на паднали на половина цени.

Съгласен съм по принцип, особено пък за критските боклуци. За 20-те бора акт 15 къде го видя???
Всъщност дали спадосрива е 28% или 37%, и дали ще стане 48% няма никакво значение, нито пък зависи от нас, само си запълваме петъка, вместо да пием по 1-2-3 бири на въздух.
Чао засега.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 14:20:52
Последен пример. Това за мен е най-добрата сграда в която се продават апартаменти в момента в Стрелбище. И мястото и изпълнението са доста над средното ниво. Интересувам от цената още от когато завършваха грубия строеж, а самата сграда е готова от преди 2 години.

Дано да заобиколя модератора само.

[to.ly]
[to.ly]

Ако не излизат линковете, отивате в i m o t. БГ и търсите тристаен 100-120 квадрата на Твърдишки проход. Който иска ще го намери.

Ето иначе един линк, но с малко снимки, от които става ясно, за какво изпълнение говориме.

[www.domconsult.bg]

Там преди да завършат сградата офертите бяха 2500Е, за завършени с готава баня и тоалетна. Аз знам за сделка на 2200Е.

Сега цената е 1150Е, но без проблем става 1100Е, дори си мисля, че и до 1000Е може да стане.

Колкото по скъпи апартаменти гледаш, толкова по-голям е спада. При луксозните има и над 50% спад.

Ето това например се продаде преди година на 250 000Е нищо, че там пише 316 000Е. Познавам продавача, премести се в чужбина и бързаше да се оттърве независимо от цената. Незнам дали ти е ясно така от снимките, защото едва ли някога си купувал и правил подобно обзавеждане, но само цената на докарването му в този вид от шпакловка и замаска е почти за колкото се продаде.

Тоест купувача купи довършването, апартамента му излезе без пари.

[www.luximoti.com]

Така, че ivorad-е, за брокер си супер не информиран за цените на пазара. Тия твойте шефове са загазили и ще имат неприятности, ако ги консултираш какво да купуват.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-10 15:23 от javcho.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 14:26:52
Quote
Imotko
За 20-те бора акт 15 къде го видя???

Някой от блокчетата вече имат акт 15.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 14:32:02
avatar
Quote
javcho

Какъв отбой. Не видя ли примера, който съм дал?
В момента може да се купи двойно по-голям апартамент отколкото преди 2 години.

Следващ пример. Пак на същата фирма. Комплекс 20 БОРА на Околовръстното и бул. България.

В момента на акт 15 продават на 500Е без ДДС или 620Е. Минимум 20Е отстъпка ще ти направят. За по-лесно смятане слагаме 600Е.

Сделки в района на 1200 имаше.

[www.mirela.bg]

На последните редове пише 10% отстъпка при 100% плащане.

Ако модераторите даваха да се пускал линкове от i m o t .БГ веднага ви пускам 5 примера от Стрелбище на паднали на половина цени.

Много добре знаеш, че офертната цена на Крит, наистина беше офертна.
Както и да е, ето ти малко цифри за тогавашните цени " в строеж" в Стрелбище:

Сега най-евтиният двустаен "на зелено" в този южен столичен квартал се предлага за 41 380 евро, 796 евро/кв. м. Най-скъпо за единица площ се оферира имот в строеж от 115 квадрата, за който се искат 172 560 евро, 1500 евро/кв. м. При недовършените тристайни най-ниската оферта в квартала е за имот от 103 квадрата, за който се искат 62 000 евро, 602 евро/кв. м. Най-високата обявена цена от 143 900 евро, 1297 евро/кв. м е за апартамент в строеж от 111 квадрата.

В "Стрелбище" цените "на зелено" се колебаят между 800 и 850 евро за квадрат, добави брокерката. Могат да се намерят и по-евтин имоти, но те обикновено са в кооперации, изградени върху малки парцели и без много светлина в жилищата. Въпреки това те трудно се продават, каза още тя.

Не казвам, че цените не са паднали, нито че няма още да паднат.
Но, като се спори, данните трябва да са коректни, независимо дали устройват спорещия.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 14:36:41
Явчо, за сградата на "Твърдишки проход" - блок като блок, шумно отпред заради булеварда, скапана гледка отзад; малко стиропорени игрички по фасадата, десетина лампи, шарени плочки и нищо повече. Отвътре шпакловката и замазката даже са под средно качество. Голям плюс е близкия магазин на Авенди - 12-годишното уиски е по 40 лева.
Довършения апартамент не го видях по линковете, покажи ми го, че ми стана любопитно какво е това довършване, което да не съм виждал. Признавам подхода на строителя, но 2000 евро, пази боже 2500 евро за квадрат си е живо обирджийство. Както всъщност критското не беше точния пример, така и това не е.
Да приключим за любимото "Стрелбище" - спад между от 30% за добрите неща до 50% за боклуците и панелите.
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 14:49:17
И на мен ми е интересно да видя довършване на апартамент от шпакловка и замазка за 250 000 евро...
Re: 1200 преди, 750 сега, какво е това?
10-06-2011 - 15:28:46
Quote
Imotko
Явчо, за сградата на "Твърдишки проход" - блок като блок, шумно отпред заради булеварда, скапана гледка отзад; малко стиропорени игрички по фасадата, десетина лампи, шарени плочки и нищо повече. Отвътре шпакловката и замазката даже са под средно качество. Голям плюс е близкия магазин на Авенди - 12-годишното уиски е по 40 лева.
Довършения апартамент не го видях по линковете, покажи ми го, че ми стана любопитно какво е това довършване, което да не съм виждал. Признавам подхода на строителя, но 2000 евро, пази боже 2500 евро за квадрат си е живо обирджийство. Както всъщност критското не беше точния пример, така и това не е.
Да приключим за любимото "Стрелбище" - спад между от 30% за добрите неща до 50% за боклуците и панелите.

Пропуснал съм линка. Сложих го в поста. Иначе ето.

[www.luximoti.com]

За блока на Твърдишки, прочети какво точно съм казал.

Това е най-доброто, което се продава в МОМЕНТА, в Стрелбище, според мен. Изобщо не е шумен, на 50 метра е от булеварда. Няма апартамент с изглед само отзад. Тоест си има изглед, който никога няма да изчезне заради училището.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-10 15:30 от javcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход