Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде ли ново имотно дъно?

Публикувано от Р.Станоева 
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 13:49:13
Quote
drakkar

Аз казвам, че такава връзка няма и затова формули и функции доказващи несъществуващото няма !!!

Оооооо, значи несъществуването на връзка между икономически параметри няма математическо доказателство?
Уаууууууу.............какъв Експерт..........
:}
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 13:53:48
Quote
drakkar

Пазара не прощава на никой !


ПазарЪТ, г-н Експерте. И не "на никой", а на НИКОГО.
Проблеми с образоваността? Трудно детство в училище? Три години в пети клас?
Е, голяма работа - важното е, че самочувствието на Експерт е налице:]
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 16:37:57
Айде, и аз да се изцепя... moody smiley:]

Има връзка - себестойност и пазарна цена. И тя е, например, когато себестойността е по-голяма от пазарната стойност, продава се на загуба, респективно, повече не се произвежда/доставя при такава себестойност.

Няма връзка, когато пазарът е в еуфория, когато нещо е хит, мода. Тогава, себестойността е пренебрежимо малка, за да се търси, дори нейна оптимизация, а печалбата е в "кърпа вързана".

Обаче, да се тропа с крак, че нещо имало Х себестойност, и няма как, да падне цената под нея, е губеща позиция.

smiling smiley*rose**drink1*
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 17:46:05
Quote
Muza
Айде, и аз да се изцепя... moody smiley:]

Има връзка - себестойност и пазарна цена. И тя е, например, когато себестойността е по-голяма от пазарната стойност, продава се на загуба, респективно, повече не се произвежда/доставя при такава себестойност.

Няма връзка, когато пазарът е в еуфория, когато нещо е хит, мода. Тогава, себестойността е пренебрежимо малка, за да се търси, дори нейна оптимизация, а печалбата е в "кърпа вързана".

Обаче, да се тропа с крак, че нещо имало Х себестойност, и няма как, да падне цената под нея, е губеща позиция.

smiling smiley*rose**drink1*
*ok*
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 18:05:35
Quote
Р.Станоева
Момчета,имайки предвид проблема,който поставих,/и последвалите коментари/рекох да споделя,какво решихме да сторим.Не съм сигурна,че ви интересува,но все пак...В четвъртък ще вземем малък заем от семейни приятели.С тези пари ще погасим вноските,които дължим до момента.Иначе мъжът ми активно търси друга работа.Благодаря на всички онези,които се опитаха да помогнат!

Г-жо Станоева, Вие не сте решили проблема, а само сте го отложили за по-късно. Вземането на пари назаем от приятели за да се погаси предишен заем обикновено води до... загуба на семейни приятели. По-добре продайте апартамента с малка загуба сега, отколкото с много по-голяма по-късно.

ето това ви беше написал дзверо75: "Седнете и помислете каква е била идеята, когато сте купили имота.Ако е била с цел "инвестиция" - отдаване под наем и после
продажба сметнете колко сте си върнали от вложените пари.Ако сте на "+" и се притеснявате от още спад на цените продавайте.За добрата цена...ами за всеки е различна.Когато ви дойдат на оглед( при решение за продажба) опитайте да разберете каква е ГОРНАТА граница на потенциалния купувач.
Ако сте на минус...тук е проблема, че хората трудно се разделят с губеща инвестиция. Добре е да знаете- не е срамно човек да се захване с нещо губещо, а да признае пред себе си, че е сбъркал и да не допуска това да му се отрази в личния живот.
Аз като търговец знам за какво пиша.Много грешки допускам, но гледам(надявам се и така да бъде за в бъдеще) една грешка да не се отрази пагубно в живота ми.Като виждам,че от "този храст няма да излезе заек" продавам на загуба.

успех каквото и да решите"

Проблемите трябва да се решават, а не отлагат иначе гледайте събитията в Гърция.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 18:19:15
avatar
Quote
Гладен Брокер
Г-жо Станоева, Вие не сте решили проблема, а само сте го отложили за по-късно. Вземането на пари назаем от приятели за да се погаси предишен заем обикновено води до... загуба на семейни приятели. По-добре продайте апартамента с малка загуба сега, отколкото с много по-голяма по-късно.

ето това ви беше написал дзверо75: "Седнете и помислете каква е била идеята, когато сте купили имота.Ако е била с цел "инвестиция" - отдаване под наем и после
продажба сметнете колко сте си върнали от вложените пари.Ако сте на "+" и се притеснявате от още спад на цените продавайте.За добрата цена...ами за всеки е различна.Когато ви дойдат на оглед( при решение за продажба) опитайте да разберете каква е ГОРНАТА граница на потенциалния купувач.
Ако сте на минус...тук е проблема, че хората трудно се разделят с губеща инвестиция. Добре е да знаете- не е срамно човек да се захване с нещо губещо, а да признае пред себе си, че е сбъркал и да не допуска това да му се отрази в личния живот.
Аз като търговец знам за какво пиша.Много грешки допускам, но гледам(надявам се и така да бъде за в бъдеще) една грешка да не се отрази пагубно в живота ми.Като виждам,че от "този храст няма да излезе заек" продавам на загуба.

успех каквото и да решите"

Проблемите трябва да се решават, а не отлагат иначе гледайте събитията в Гърция.

С две думи, госпожо, бързо продайте жилището за 149 $/ кв.м. на " консорциум" "Гладен брокер,Грийнбул, Додко2.":]
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 18:23:55
Quote
камелия
С две думи, госпожо, бързо продайте жилището за 149 $/ кв.м. на " консорциум" "Гладен брокер,Грийнбул, Додко2.":]

Еех камелийооо, проста шунда си и такава ще си останеш. Ае оди да ручаш рециклиран шоколад. (демек лайна)
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 18:42:59
Муза, ти си мъдра жена майна! А Иворадчо, с браточките у фитнесо сме му написале името "Ивчо Правописния" на една круша и си се забавляваме.... Ей Ивораде, къде са научи тъй убаво да спориш бре? Никой ни мой та надприкаже бря! Я питах сите братлета дали некой мое, ма само кат пукажа к,ви ги ръсиш, и са утказват майна! К,во нящо е туй убразовън дъ си.........
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 19:42:07
Quote
Muza
Айде, и аз да се изцепя... moody smiley:]

Има връзка - себестойност и пазарна цена. И тя е, например, когато себестойността е по-голяма от пазарната стойност, продава се на загуба, респективно, повече не се произвежда/доставя при такава себестойност.

Няма връзка, когато пазарът е в еуфория, когато нещо е хит, мода. Тогава, себестойността е пренебрежимо малка, за да се търси, дори нейна оптимизация, а печалбата е в "кърпа вързана".

Обаче, да се тропа с крак, че нещо имало Х себестойност, и няма как, да падне цената под нея, е губеща позиция.

smiling smiley*rose**drink1*


+1024
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 20:16:36
avatar
Quote
drakkar
Ами прочетете примера, който съм дал:




Сградите се амортизират за период 25 - 50 години

/

Пълна смешка, от 60 години, откакто се строят панелни блокове, няма панелен блок който да е помръднал.:}

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход