Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде ли ново имотно дъно?

Публикувано от Р.Станоева 
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 11:15:48
Момчета,имайки предвид проблема,който поставих,/и последвалите коментари/рекох да споделя,какво решихме да сторим.Не съм сигурна,че ви интересува,но все пак...В четвъртък ще вземем малък заем от семейни приятели.С тези пари ще погасим вноските,които дължим до момента.Иначе мъжът ми активно търси друга работа.Благодаря на всички онези,които се опитаха да помогнат!
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 12:00:18
avatar
Quote
ivorad
Quote
drakkar
И най - вече каква точно е връзката между себестойността и пазарната цена на даден продукт ?

Господине, връзката между себестойността и пазарната цена е очевидна за всеки, който някога нещо е произвел и продал. За виртуалните експерти с нулев практически опит, обаче, тази връзка е невидима. Така че аз съм безсилен да Ви надаря със зрение:все едно да ви накарам да харесате Бетовен, при положение, че се възхищавате от чалгата......
Няма как да станеwinking smiley
Слушайте си чалга и бъдете рахат!

Господин Форумен Трол,
чалга не слушам, Бетовен също. Помолих Ви за конкретен отговор подкрепен с формули, функции и т.н.
В замяна получавам предположения каква музика слушам и дали нещо съм произвел и продал в живота си.
Изкривявате темата, не отговаряте конкретно на въпросите ми, защото много добре знаете отговора:
Няма връзка между себестойност и пазарна цена. То затова цената е пазарна, защото пазара определя кое колко струва, колкото и да не ви се иска.
И накрая да ви дам един съвет: Продавайте всички недвижимости, които притежавате ударно, колкото се може по - бързо и не се пазарете много. Все още не е станало твърде късно ! Прочетете и подписа ми и го осмислете ! Амин !

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 12:06:14
Quote
drakkar
Помолих Ви за конкретен отговор подкрепен с формули, функции и т.н.


След като аз признах безсилието си да докажа връзката на себестойност и пазарна цена, мога ли да Ви помоля да докажете липсата на тази връзка посредством "формули, функции и т.н".
Явно сте експерт и знаете много добре как се доказват такива неща!
Е, чакаме, г-н Експерт smiling smiley
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 12:26:47
avatar
Quote
drakkar


Няма връзка между себестойност и пазарна цена. То затова цената е пазарна, защото пазара определя кое колко струва, колкото и да не ви се иска.

А, би ли обяснил, с формули и функции, условията, при които се появява пазар?eye popping smiley
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 12:58:46
avatar
Ами прочетете примера, който съм дал:

2- стаен 40 годишен панел в центъра на София, 64 кв.м. закупен за 10 000 лв с ипотека от ДСК с 1,5 % годишна лихва и изплатен преди 15 години.

Панелния блок е строен от трудови войски

Сградите се амортизират за период 25 - 50 години

Такъв имот преди 3 години е струвал 70 хил евро. Тази цена няма нищо общо със себестойността ! Пазарната цена зависи от пазарната конюктура, може да бъде в пъти над себестойността / както беше преди 3-4 години / може да бъде и под себестойността / както ще е в следващите 10 години smiling smiley /

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 13:18:21
avatar
Quote
камелия
Quote
drakkar


Няма връзка между себестойност и пазарна цена. То затова цената е пазарна, защото пазара определя кое колко струва, колкото и да не ви се иска.

А, би ли обяснил, с формули и функции, условията, при които се появява пазар?eye popping smiley

Камел,
пазар се появява, когато има нужда от нещо / търсене*/. Тогава друг стопански субект започва или не да произвежда това, което се търси. Дали ще започне производството зависи от самия субект - той трябва да си направи анализ дали е изгодно да произвежда това, което се търси. Тук себестойността играе важна роля ! Дали очакваните приходи от продажби ще покрият или не разходите, които ще се направят за производството !
Сделка се постига на нива, които търсещия е склонен да заплати и предлагащия се съгласи** с тях.

Легенда:
*Под търсене се разбира платежоспособно такова !
**Съгласието може да стане доброволно или чрез ЧСИ например

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 13:34:24
Quote
drakkar
Ами прочетете примера, който съм дал:

2- стаен 40 годишен панел в центъра на София, 64 кв.м. закупен за 10 000 лв с ипотека от ДСК с 1,5 % годишна лихва и изплатен преди 15 години.

Панелния блок е строен от трудови войски

Сградите се амортизират за период 25 - 50 години

Такъв имот преди 3 години е струвал 70 хил евро. Тази цена няма нищо общо със себестойността ! Пазарната цена зависи от пазарната конюктура, може да бъде в пъти над себестойността / както беше преди 3-4 години / може да бъде и под себестойността / както ще е в следващите 10 години smiling smiley /


Формулите, г-н Експерте, функциите и т.н. - къде са?
Посочили сте няколко числа и разни приказки около тях.....Дайте ФОРМУЛИ и ФУНКЦИИ, това по-горе не са....
Хайде, пробвайте пакsmiling smiley
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 13:36:20
Quote
drakkar
Quote
камелия
Quote
drakkar


Няма връзка между себестойност и пазарна цена. То затова цената е пазарна, защото пазара определя кое колко струва, колкото и да не ви се иска.

А, би ли обяснил, с формули и функции, условията, при които се появява пазар?eye popping smiley

Камел,
пазар се появява, когато има нужда от нещо / търсене*/. Тогава друг стопански субект започва или не да произвежда това, което се търси. Дали ще започне производството зависи от самия субект - той трябва да си направи анализ дали е изгодно да произвежда това, което се търси. Тук себестойността играе важна роля ! Дали очакваните приходи от продажби ще покрият или не разходите, които ще се направят за производството !
Сделка се постига на нива, които търсещия е склонен да заплати и предлагащия се съгласи** с тях.

Легенда:
*Под търсене се разбира платежоспособно такова !
**Съгласието може да стане доброволно или чрез ЧСИ например

Пак няма нито формули, нито функции.........
Странно.......
:]
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 13:43:36
avatar
Quote
ivorad
Quote
drakkar
Ами прочетете примера, който съм дал:

2- стаен 40 годишен панел в центъра на София, 64 кв.м. закупен за 10 000 лв с ипотека от ДСК с 1,5 % годишна лихва и изплатен преди 15 години.

Панелния блок е строен от трудови войски

Сградите се амортизират за период 25 - 50 години

Такъв имот преди 3 години е струвал 70 хил евро. Тази цена няма нищо общо със себестойността ! Пазарната цена зависи от пазарната конюктура, може да бъде в пъти над себестойността / както беше преди 3-4 години / може да бъде и под себестойността / както ще е в следващите 10 години smiling smiley /


Формулите, г-н Експерте, функциите и т.н. - къде са?
Посочили сте няколко числа и разни приказки около тях.....Дайте ФОРМУЛИ и ФУНКЦИИ, това по-горе не са....
Хайде, пробвайте пакsmiling smiley


Г-не,
не аз, а Вие твърдите, че има връзка между цена и себестойност !
Аз казвам, че такава връзка няма и затова формули и функции доказващи несъществуващото няма !!!
Ако има връзка Вие ми я посочете !!!

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Иде ли ново имотно дъно?
15-06-2011 - 13:45:27
avatar
Quote
ivorad
Quote
drakkar
Quote
камелия
Quote
drakkar


Няма връзка между себестойност и пазарна цена. То затова цената е пазарна, защото пазара определя кое колко струва, колкото и да не ви се иска.

А, би ли обяснил, с формули и функции, условията, при които се появява пазар?eye popping smiley

Камел,
пазар се появява, когато има нужда от нещо / търсене*/. Тогава друг стопански субект започва или не да произвежда това, което се търси. Дали ще започне производството зависи от самия субект - той трябва да си направи анализ дали е изгодно да произвежда това, което се търси. Тук себестойността играе важна роля ! Дали очакваните приходи от продажби ще покрият или не разходите, които ще се направят за производството !
Сделка се постига на нива, които търсещия е склонен да заплати и предлагащия се съгласи** с тях.

Легенда:
*Под търсене се разбира платежоспособно такова !
**Съгласието може да стане доброволно или чрез ЧСИ например

Пак няма нито формули, нито функции.........
Странно.......
:]


Тролска история ... Пазара не прощава на никой ! Избора е твой - с или без ЧСИ !

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход