Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде ли ново имотно дъно?

Публикувано от Р.Станоева 
Re: Иде ли ново имотно дъно?
10-06-2011 - 11:50:50
avatar
Quote
drakkar
Глупости, за да има пазар трябва да има нужда от нещо / търсене и то платежоспособно / и предлагане на това, което се търси. Цената е тази, която купувача е склонен да плати и на която продавача се съгласи ! Тя зависи от моментната конюктура - НЕ ОТ СЕБЕСТОЙНОСТТА !!!


Камел, с кое точно от написаното от мен не си съгласна ?

Ами, да ти обясня.
За да има платежоспособно търсене, както сам си написал, то трябва това, което си изработил, да бъде продадено на цена, която позволява да си платиш разходите по изработката, данъците на държавата и да си осигуриш печалба, от която и ти " платежоспособно" да напазаруваш в съседния магазин.
И ако това не се случва, пазарът умира. Моментната конюнктура обира луфтовете, заглажда " ръбовете", изхвърля от алъш- вериша ненужните "екстри", потреблението се свива, но това, което се купува, не е под себестойността, щом все още е на тезгяха.
Говоря за общия случай. А това, че в даден момент, някой продавач ще се отклони от правилото, е частен случай, който не е предмет на темата.
Имотите са стока като всяка друга, само че с по- голям срок на годност..........smiling smiley
Re: Иде ли ново имотно дъно?
10-06-2011 - 12:48:39
avatar
Това написаното по - горе е най - новата школа в икономическата наука smiling smiley

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Иде ли ново имотно дъно?
10-06-2011 - 13:04:53
Quote
drakkar
Това написаното по - горе е най - новата школа в икономическата наука smiling smiley

Ооооо, не - това е от тристраничното пособие "Как да обясним икономиката на кретени".
Re: Иде ли ново имотно дъно?
10-06-2011 - 13:20:58
avatar
Quote
ivorad
Quote
drakkar
Това написаното по - горе е най - новата школа в икономическата наука smiling smiley

Ооооо, не - това е от тристраничното пособие "Как да обясним икономиката на кретени".

Защо си толкова изнервен ? Да съм обидил някого с нещо ? Старая се да спазвам добро поведение и искам по - същия начин да се отнасят с мен ! Толкова ли е трудно ?

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Иде ли ново имотно дъно?
10-06-2011 - 13:35:54
Quote
drakkar
Quote
ivorad
Quote
drakkar
Това написаното по - горе е най - новата школа в икономическата наука smiling smiley

Ооооо, не - това е от тристраничното пособие "Как да обясним икономиката на кретени".

Защо си толкова изнервен ? Да съм обидил някого с нещо ? Старая се да спазвам добро поведение и искам по - същия начин да се отнасят с мен ! Толкова ли е трудно ?

Кой е изнервен - аз?
Хммммм....
Що се отнася до отговора ми - ти попита, аз просто посочих източника на знание. Нищо повече.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
10-06-2011 - 13:39:49
Странното е,че отначало темата вървеше мудно,обаче, щом премина в лични нападки,сякаш избухна.Уж е по нея,а не е.Изглежда форумите замениха стадионите като място,където можеш да ругаеш безопасно.Спрете се малко,дявол да го вземе.Защитавайте си мненията,ама не се обиждайте.Какво доказвате,не знам.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
10-06-2011 - 15:18:58
Quote
ivorad
Quote
drakkar
Това написаното по - горе е най - новата школа в икономическата наука smiling smiley

Ооооо, не - това е от тристраничното пособие "Как да обясним икономиката на кретени".


Да , и на теб ти личи от километри, че точно от това пособие имаш "знания" за икономиката.
И понеже съм мнооого великодушен, ще ти допълня малко "тристраничното пособие". В себестойността влиза и заплащането за труд, което заплащане е предназначено за възствановяване на работната сила. Обаче това става както с "филия хляб с мас" така и с филия с масло и черен хайвер в компания на чифт силиконови цици и други материални и нематериални екстри. Та набий си го в главата - настанало е време и то за дълго, когато себестойността ще се определя не от "предлагащите" а от "търсещите" и то с мярката на филията с мас а не тази с черния хайвер.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
10-06-2011 - 15:23:42
Quote
ivorad
Quote
batko

Не става с алчност и мързел.Няма как да се забогатее от такава собственост.Трябва да се работи а не да се разчита на тарикатлъци.Българите са нация на винафи преебаните тарикати

Батко, има два вида тъпаци - забавни и досадни.
Ти си от втория тип.
Внимавай щото може да усетиш първите признаци за СПИН.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
10-06-2011 - 15:25:41
Quote
Imotko
Абе Батко, ти къде живееш, вземи се премести на някое по-читаво място, че ми писна да описваш само някакви гета.
Читави места в София отдавна няма.Такива има само в главите на някои строители и брокери.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
10-06-2011 - 17:42:10
Quote
ivorad
Quote
paio
Quote
ivorad

Е, опитът Ви да изклиничте в удобна посока е очевиден, защото себестойност и пазарна цена азбучно са различни параметри, но това по никакъв начин не означава, че между тях няма връзка, или че единият е "без значение", както конфузно сте сглупили насред селския площад.
[b

Смях в залата[/b]:]
Драга Иворад! Какво още не ви е ясно с тая себестойност, та повтаряте едно и също? Сигурно ушите Ви искат да чуват само собствените Ви думи!
Себестойност е имало до приключване на производствения цикъл. От там нататък му казваме свободен пазар.
Ако някой произвеждайки нещо не се е съобразил с пазара на даденото нещо, проблема си е негов. Рискът от движенията на пазара се залага при производството. Когато нещата излязат извън контрол, както сега, се понасят загуби.
По мъжки, без лигавене и рев по форумите като недоклатени вдовици!

И всичко това как променя фактът, че се опитахте да подмените твърдението си, белким мине номерът? Белким се забрави, че черно на бяло сте написали, че между себестойност и цена няма никаква връзка? Че себестойността е "без значение"?
Само за протокола - горните две Ваши твърдения са очевидни глупости. А опитът за подмяната им с удобно за Вас трето твърдение - помиярски акт!
Ама верно си мноу задръстен, бе майна! Себестойността касае само произвелия "нещото" . Купувача на "нещото" се интересува само от актуалната за момента цена, и търси отстъпка спрямо нея и го боли оная работа.
При днешния смачкан пазар платени писачи като тебе могат само да навредят с блеенето си по форумите, защото създават фалшиво впечатление у четящите за фазата на балона. Оттук нататък всяко задържане на цените е вредно като цяло за пазара. Ти не си брокер! Брокерите имат интерес да има сделки, сиреч по-ниски цени. Не си и нотариус. Те имат същия интерес. Единственото което може да си, е "набалбукан инвеститор ипотекар" с един или с хиляда имота все тая.....дано да са хиляда щот си мноу неприятен майна! Или си блеещото му платено четириного. На Асен най-малкия проблем му е правописа. Той пише простичко, но не за прости хора...иначе нещата не са сложни хич.Защо? Защото прост и алчен народ се лъже с прости методи.
"Искате ли заем за апартамент?"
-Искаме, искаме....
"Подпишете тука и тука!"
-Ама може ли да прочетем там ситните....
"Нема к,во да четете, децата ви ша четат кат пораснат..па мое и внуците....аре следващия!"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход