Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде ли ново имотно дъно?

Публикувано от Р.Станоева 
Re: Иде ли ново имотно дъно?
03-06-2011 - 09:26:26
Quote
дами и господа
Мене тия в Будапеща ми хващат очото
Тези цени ми се видят много евтинджос нещо.

[ingatlan.com]
към 67000 Евра се пада

[citycartel.ingatlan.com]
този към 70 000 май

обаче е тва ми скри шапката - 146 кв. м. - 94000 Евра ( 644 е/кв.м.) идва, ама си заслужава
[wagner-es-tarsa.ingatlan.com] .


този не е лош - малко шаренийка в банята, ама за 70000 Евра,(585 Е/кв.м.) ще се преглътне
[ingatlan.com]
Будапеща е прекрасен град, със страхотен стил и много хубави имоти. Да не говорим че самите хора са на др. ниво, явно корените на австро-унгарската империя са доста дълбоки.
Като гледам цените са много по-ниски, както и заплатите поне преди година бяха около 800 евро в Будапеща.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
03-06-2011 - 09:35:05
avatar
Quote
dodo2

Да повторим след привнесения шум от ivorad:

"Справедливата" цена вече е 400-600 евро/м2 - има 4000 предложения.

За обиталищата в Люлин даже има изобилие в интервала 400-499 евро/м2.

Това са фактите.


Кой както иска да си го разбира.

Да повторим:

Твоята " справедлива цена", е силно несправедлива за другите милионери- кимизарниконаематели.
Те чакат 149 долара на жълтите павета и се чудят защо се цепиш от колектива.:]
Re: Иде ли ново имотно дъно?
03-06-2011 - 09:39:48
avatar
Quote
iciltd
Здравейте камелия,

Зад iciltd сме цял екип...
Това, което изразяваме е общото ни мнение.
В случая не става дума за някакви "прозрения", а за понятия с които работят оценителите на НИ.

winking smiley

Здравейте!
Кой от екипа ви би поел отговорност, все пак, да обясни какво влагате в понятията "пазарна цена" и "справедлива пазарна цена"?smiling smiley
Re: Иде ли ново имотно дъно?
03-06-2011 - 11:33:01
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2

Да повторим след привнесения шум от ivorad:

"Справедливата" цена вече е 400-600 евро/м2 - има 4000 предложения.

За обиталищата в Люлин даже има изобилие в интервала 400-499 евро/м2.

Това са фактите.


Кой както иска да си го разбира.

Да повторим:

Твоята " справедлива цена", е силно несправедлива за другите милионери- кимизарниконаематели.
Те чакат 149 долара на жълтите павета и се чудят защо се цепиш от колектива.:]

Аз никога не съм пледирал за 149 евро, според мен средната цена ще стигне 500-600 евро. 200-300 евро за панелните, 400-600 за масовото, до 2-3-4000 за по-така.

И 149 не е невъзможно, но при определени неприятни условия. Които винаги като има избори са няколко пъти по-вероятни, но пак малко вероятни.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Иде ли ново имотно дъно?
03-06-2011 - 13:04:51
Ta значи държавата допуснала банките да се подиграват с гражданите!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????Че да не би другарката държава да е насилила някого да взема кредит?Камелче направо ма кефиш.И как по точно държавата да спре разрухата?Би ли ми разяснила?
Re: Иде ли ново имотно дъно?
03-06-2011 - 13:12:53
Камелия, сърце мое, я сподели как точно да помогне тогава на кретените, набутани за цял съзнателен живот с кредит, който и тогава не са имали перспектива да изплатят?

Като забранят на банките да повишават лихвите ли?

И после какво? На 30% лоши кредити какво прави банката?

Айде да се мисли малко, а?

Лихвите се повишават и при повишаване на % лоши кредити.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
03-06-2011 - 13:59:24
avatar
Quote
Атанас Янев
Камелия, сърце мое, я сподели как точно да помогне тогава на кретените, набутани за цял съзнателен живот с кредит, който и тогава не са имали перспектива да изплатят?

Като забранят на банките да повишават лихвите ли?

И после какво? На 30% лоши кредити какво прави банката?

Айде да се мисли малко, а?

Лихвите се повишават и при повишаване на % лоши кредити.

Душичко златна, аз и да обяснявам, няма да чуеш, след като вече сме разисквали този въпрос, а ти отказваш да асимилираш...........
Има Европейска директива по въпроса за лихвите, която е задължителна и за България.
Има осъдена банка, върнати надвзети суми и коригирана до първоначалната, лихва.
Има прецедент, който отвори пътя на пострадалите от своеволията на банките.
Ако решиш да се поинтересуваш, потърси и прочети.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
03-06-2011 - 14:06:28
Абсолютно съм съгласен с всичко, що се касае до спазване на директиви, условия по договор и прочее.

Но и двустранно: пиеш - плащаш.


Да си загубиш работата и да не можеш да изплащаш кредита си не е своеволие на банката, както си мислят повечето лаещи.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
03-06-2011 - 14:07:26
avatar
Quote
batko
Ta значи държавата допуснала банките да се подиграват с гражданите!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????Че да не би другарката държава да е насилила някого да взема кредит?Камелче направо ма кефиш.И как по точно държавата да спре разрухата?Би ли ми разяснила?

Омръзна ми от хора, които могат само да пишат, но не и да четат.

тук
тук

И ако не можеш да си отговориш, как една държава може да принуди всички на територията й да спазват законите, питай по холандско как са го постигнали.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
03-06-2011 - 14:13:55
avatar
Quote
Атанас Янев

Да си загубиш работата и да не можеш да изплащаш кредита си не е своеволие на банката, както си мислят повечето лаещи.

Така си мислят много малко от оплакващите се.
Лаещите си лаят по всичко и по всеки.
Ако някой се поинтересува, как процедират банките в Англия, например, когато си изгубиш работата, ще се изненада от " непазарния" подход.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход