Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде ли ново имотно дъно?

Публикувано от Р.Станоева 
Re: Иде ли ново имотно дъно?
02-06-2011 - 11:02:21
Няма да споря за верността на "брокерските" сметки,а ще задам още един въпрос: как намаляването на наема с 80лв изкара семейния Ви бюджет от релси?
Re: Иде ли ново имотно дъно?
02-06-2011 - 11:08:25
Quote
Гладен Брокер
Ще се опитам да унагледя дадения случай:

гарсониера - предполагаема квадратура 45м2
предвид че е в Дружба - предполагаема покупна цена - 35 000 евро
ако банката е финансирала на 100% и лихвата е 11% то само лихвата от общата месечна вноска ще е 320 евро + вноска за погасяване на главница - нека е 100. Обща предполагаема вноска 420 евро месечно.

Наем: 220 лв или 110 евро. Т.е. за да покрива задълженията по ипотеката госпожата добавя всеки месец по около 300 евро. За данъци и поддръжка отделно разходи и приемаме че апартамента има 80% годишна заетост.

Госпожо Станоева, ако съм приблизително прав в сметките ми ще ви препоръчам да приемете съвета на дзверо75.

Желая ви успех в откопчаването от лапите на банката. Разберете обаче че банката не ви е виновна. Тя също ТРЯБВА да прави пари за да обезспечи депозитите и лихвите на спестовниците, да плаща заплати и дори да спечели нещо.

Добре си го Онагледил. За съвета на Дзверо се иска да си дзвер.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
02-06-2011 - 11:38:48
Quote
niknik
Няма да споря за верността на "брокерските" сметки,а ще задам още един въпрос: как намаляването на наема с 80лв изкара семейния Ви бюджет от релси?
Както вече споменах,бавят заплатата на мъжа ми втори месец.Лошото е,че май изобщо няма да си вземе парите.Сега сигурно ще ми зададете "още един въпрос"-къде работи съпруга ми?
Re: Иде ли ново имотно дъно?
02-06-2011 - 11:47:51
avatar
Quote
Р.Станоева
Quote
niknik
Няма да споря за верността на "брокерските" сметки,а ще задам още един въпрос: как намаляването на наема с 80лв изкара семейния Ви бюджет от релси?
Както вече споменах,бавят заплатата на мъжа ми втори месец.Лошото е,че май изобщо няма да си вземе парите.Сега сигурно ще ми зададете "още един въпрос"-къде работи съпруга ми?

Случая, за който аз поменах, пак ставаше дума за гарсониера, само че в друг квартал (даваха я под наем - успешно). Единия от съпрузите беше съкратен и след като 2 месеца не можеха да си плащат тока (всичко отвише за ипотеката) взеха решение да продават (те и нямаха избор) после няколко месеца се тюхкаха че са се прекарали, но днес ми благодарят че са се отървали леко smiling smiley

другите да цъкат на калкулатора колко трябва да струва 1 кв.м. smiling smiley
Re: Иде ли ново имотно дъно?
02-06-2011 - 12:15:54
Според мене притеснението Ви идва от опасенията,че цените ще паднат още,защото,ако е до плащането,спор няма-продавайте!Но Вие питате да продам ли сега или след х-месеца.Ако не можете да плащате днес,как ще издържите още х-месеца?Ако ми зададете още един "уточняващ" въпрос следващият ми пост ще бъде по-обстоен с повече уточнения.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
02-06-2011 - 13:14:36
Quote
Р.Станоева
Quote
niknik
Странно как точно Ви притиска банката.От кога са Ви проблемите и как досега не са Ви бавили заплатите,а сега са почнали.Досега /от колко време?/ как сте се справяли,а сега изведнаж изпаднахте в затруднение?
Доста се съмнявам в реалността на проблема.
Към ноември 2010г. наемът ,който вземахме,бе 300лв.Понижихме на 260,а март го смъкнахме на 220лв.Става въпрос за гарсониера на Родеото в Дружба 2.Не схващам основанието за Вашето подозрение.Иначе кредита е от...Уникредит.Мисля,че ги мразя.Много.Надявам се,че съм успокоила параноята Ви,niknik.

Госпожо, с риск да стана досаден, пак ще попитам - какъв е размерът на ипотечния кредит и погасителната вноска по него?
С интерес очаквам отговора Ви!
Re: Иде ли ново имотно дъно?
02-06-2011 - 13:39:50
Здравейте! Отдавна не съм писал, но ви чета от време на време.
Темата е иде ли ново имотно дъно. Според мен иде ново спускане надолу и не само при цените на имотите а и социално-икономическо и морално и нравствено. А дъно според мен няма, или поне аз не го виждам!
Някой даде съвет за тригодишни депозити при лихва 8% или 9%, сиреч добра печалба. Искам да попитам знаете ли какво иде не след три години, а след три месеца? Аз не съм много сигурен. Най-вероятно инфлация при храни и горива до 100%. ........
Помня обаче 96-та!!!
Имота дава известна сигурност в смисъл, че може да бъде трансформиран без сериозна загуба в друг имот във всеки момент, тъй като спадът е при всички имоти. Но, естествено ако говорим за пари загубата е видна и ще се увеличава за съжаление. Но това го знаете.
Аз да речем, съм обикновен бачкатор. Казвам го, защото тук има хора с големи титли и претенции за образованост и опит и всякакви "специалисти". Хора които смятат, че са успели и че това ще е вечно. Излезте от тази заблуда.
Освен външните участници във форума предполагам има и платени, които трябва да "поддържат огъня" и те горе-долу се очертават кои са. Да ме извинят модераторите, момчета, не си мерете пишките и хайверите и парите, а раздвижете пазара, ако още е възможно! От няколко дена медиите се опитват същото. Много хора, (и ще стават все повече) ви четат търсейки изход и решение . Не го забравяйте.

Пайо бачкатора.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-02 15:03 от paio.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
02-06-2011 - 13:40:53
Quote
ivorad
Quote
Р.Станоева
Quote
niknik
Странно как точно Ви притиска банката.От кога са Ви проблемите и как досега не са Ви бавили заплатите,а сега са почнали.Досега /от колко време?/ как сте се справяли,а сега изведнаж изпаднахте в затруднение?
Доста се съмнявам в реалността на проблема.
Към ноември 2010г. наемът ,който вземахме,бе 300лв.Понижихме на 260,а март го смъкнахме на 220лв.Става въпрос за гарсониера на Родеото в Дружба 2.Не схващам основанието за Вашето подозрение.Иначе кредита е от...Уникредит.Мисля,че ги мразя.Много.Надявам се,че съм успокоила параноята Ви,niknik.

Госпожо, с риск да стана досаден, пак ще попитам - какъв е размерът на ипотечния кредит и погасителната вноска по него?
С интерес очаквам отговора Ви!

Ivorad,

Преди време се изцепих пред един управител на банков клон, че 40лв непогасяване са безотговорно отношение. А, той ми каза, че за някои хора, и тези пари са много. И ми даде следния пример - за предоговаряне на кредит, човекът е трябвало да внесе 5лв (?) , и той казал, че дори и тези пари не може да ги набави, няма от кого да поиска. Аз, едва ли не, почнах да тропам с крак, че човек като е на зор, хартия... да събере, да предаде, ще намери. Няма място, за срамна работа. Продължавам да мисля така, но се чудя и дали съвсем съм права.

Разбирам, че подозирате, че това е провокативна тема. Все пак, дайте и съвет на жената. Дори и да се окаже, че е такава, все пак други четат, и би им било от полза.
*drink1*


Госпожо,
Подкрепям съвета на Дзверо75. Претеглете си нещата, преосмислете си приоритетите, посмятайте... и Ви пожелавам успех в каквото и да решите! smiling smiley*rose*
Re: Иде ли ново имотно дъно?
02-06-2011 - 13:46:41
Quote
paio
Здравейте! Отдавна не съм писал, но ви чета от време на време.
Темата е иде ли ново имотно дъно. Според мен иде ново спускане надолу и не само при цените на имотите а и социално-икономическо и морално и нравствено. А дъно според мен няма, или поне аз не го виждам!
Някой даде съвет за тригодишни депозити при лихва 8% или 9%, сиреч добра печалба. Искам да попитам знаете ли какво иде не след три години, а след три месеца? Аз не съм много сигурен. Помня обаче 96-та.
Имота дава известна сигурност в смисъл, че може да бъде трансформиран без сериозна загуба в друг имот във всеки момент, тъй като спадът е при всички имоти. Но, естествено ако говорим за пари загубата е видна и ще се увеличава за съжаление. Но това го знаете.
Аз да речем, съм обикновен бачкатор. Казвам го, защото тук има хора с големи титли и претенции за образованост и опит и всякакви "специалисти". Хора които смятат, че са успели и че това ще е вечно. Излезте от тази заблуда.
Освен външните участници във форума предполагам има и платени, които трябва да "поддържат огъня" и те горе-долу се очертават кои са. Да ме извинят модераторите, момчета, не си мерете пишките и хайверите и парите, а раздвижете пазара, ако още е възможно! От няколко дена медиите се опитват същото. Много хора, (и ще стават все повече) ви четат търсейки изход и решение . Не го забравяйте.

Пайо бачкатора.

+1000000000000000

*bow**bow**bow*
Re: Иде ли ново имотно дъно?
02-06-2011 - 14:35:31
В момента въпросът за имотите, цените, локация и т.н. са приоритет и вълнуват не повече от 2% от населението. Над 80% от хората се интересуват единствено от това как ще свържат двата края до следващото получаване на заплата, пенсия или помощи. Хората се затрудняват да изплащат навреме елементарни сметки, а ние тук си чешем езиците за цените на имотите, кой на какви нива ще купува и иде ли ново имотно дъно.

Все повече лоши дългове, все по-трудно събираеми
Цитат от статията: ....."При домакинствата най-голямо е увеличението на просрочените задължения за комунални услуги"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход