Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иде ли ново имотно дъно?

Публикувано от Р.Станоева 
Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 21:17:27
Quote
sid 40
Quote
iciltd
Quote
Р.Станоева
Със съпруга ми сме притиснати от банката и решихме да продадем едно от двете ни жилища.Смутени сме от инфото преди няколко дни,че пазарът на НИ е дори по-слаб от миналогодишния.Спомена се прогноза,че в София ще бъдат продадени едва около 13 000 имота.За миналата година били 17 хил.Имайки предвид,че миналата година бе пълна скръб сме силно обезпокоени.Наистина ли пазарът е в застой?Дали да не изчакаме няколко месеца?Имате ли наблюдения?Впрочем споменаха,че 2007г.били продадени 45 000!!! имота.Какво да правим?Дайте съвет.


Здравейте,

Ако жилището, което искате да продадете е построено преди 1995 г. (панел, ЕК, ППП, тунел-кофраж), то Ви съветваме "да се отървете" от него колкото се може по-рано!!!
Района на София е без значение...



winking smiley

Аз бих дал точно обратния съвет със 100 довода за, срещу очаквам да чуя колко ? против! Не е лесно да си смешник!


Ами ти като не си смешник давай 100-те довода. Автора за това е пуснал темата.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 21:30:17
avatar
Quote
dzvero75
Quote
sid 40
Quote
iciltd
Quote
Р.Станоева
Със съпруга ми сме притиснати от банката и решихме да продадем едно от двете ни жилища.Смутени сме от инфото преди няколко дни,че пазарът на НИ е дори по-слаб от миналогодишния.Спомена се прогноза,че в София ще бъдат продадени едва около 13 000 имота.За миналата година били 17 хил.Имайки предвид,че миналата година бе пълна скръб сме силно обезпокоени.Наистина ли пазарът е в застой?Дали да не изчакаме няколко месеца?Имате ли наблюдения?Впрочем споменаха,че 2007г.били продадени 45 000!!! имота.Какво да правим?Дайте съвет.


Здравейте,

Ако жилището, което искате да продадете е построено преди 1995 г. (панел, ЕК, ППП, тунел-кофраж), то Ви съветваме "да се отървете" от него колкото се може по-рано!!!
Района на София е без значение...



winking smiley

Аз бих дал точно обратния съвет със 100 довода за, срещу очаквам да чуя колко ? против! Не е лесно да си смешник!


Ами ти като не си смешник давай 100-те довода. Автора за това е пуснал темата.
Автора доколкото знам е Станоеве и не затова е пуснала темата. Но стоте довода аз съм ги дал и поне 30 от тях са за това, че панелите са по-здрави от всеки друг тип строителство, ЕПК-то са здрави конзоли забити в земята по БДС. Тухлените сгради от преди 1995 са строени с план, здрави и обитаеми на 100% за разлика от днешните. Освен това външните им стени са по 1м. дебели за разлика от 35см. днес. Доводите даже не са 100 а стотици, но в предишният ми пост го написах от скромност. Аз съм скромен имотен човек.winking smiley
Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 22:00:17
Quote
sid 40
Освен това външните им стени са по 1м. дебели за разлика от 35см. днес.
Е браво купи партийния дом от Иванов *bow* 1м. дебела стена, това е или партийния дом или бомбоубежище. А твоя панел ако е повече от 20 см. стоманобетон си щастливец ама карай.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 22:04:00
avatar
Quote
hunterA
Quote
sid 40
Освен това външните им стени са по 1м. дебели за разлика от 35см. днес.
Е браво купи партийния дом от Иванов *bow* 1м. дебела стена, това е или партийния дом или бомбоубежище. А твоя панел ако е повече от 20 см. стоманобетон си щастливец ама карай.

Моят панел понеже е изключително здрав и земетръсоустойчив са си позволявали да го правят със 20см. бетон здрав като диамант.
А 1м. дебела стена за външна на сграда ако ти се струва невероятно, те каня в столична библиотека да прочетеш поне един вестник в периодиката, ако никога през живота си не си чел книги. Днес са 25см. не 35. Техническа грешка.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 22:08:11
Стена с дебелина половин метър е нормална.ДНЕС !
Re: Иде ли ново имотно дъно?
01-06-2011 - 22:13:16
Quote
sid 40
Quote
hunterA
Quote
sid 40
Освен това външните им стени са по 1м. дебели за разлика от 35см. днес.
Е браво купи партийния дом от Иванов *bow* 1м. дебела стена, това е или партийния дом или бомбоубежище. А твоя панел ако е повече от 20 см. стоманобетон си щастливец ама карай.

Моят панел понеже е изключително здрав и земетръсоустойчив са си позволявали да го правят със 20см. бетон здрав като диамант.
А 1м. дебела стена за външна на сграда ако ти се струва невероятно, те каня в столична библиотека да прочетеш поне един вестник в периодиката, ако никога през живота си не си чел книги. Днес са 25см. не 35. Техническа грешка.
Аз си купувам вестници, не се скръндзя за 1 лв. А ти си стой в библиотеката, ама свърши зимата и в панелката е топло дори и без включено парно *angel* скоро и по-топло ще става (към август и непосилно горещо), ама какво да се прави 20 см. е стената.
Иначе за жилище съм виждал стара тухла около 60 см. стена ама единички и става като носеща стена (държавните сгради ги оставяме на страна). В новото строителство както и в ЕПК стената не е носеща, а самата желязо-бетонна конструкция.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
02-06-2011 - 01:24:48
Quote
dzvero75
Quote
Р.Станоева
Със съпруга ми сме притиснати от банката и решихме да продадем едно от двете ни жилища.Смутени сме от инфото преди няколко дни,че пазарът на НИ е дори по-слаб от миналогодишния.Спомена се прогноза,че в София ще бъдат продадени едва около 13 000 имота.За миналата година били 17 хил.Имайки предвид,че миналата година бе пълна скръб сме силно обезпокоени.Наистина ли пазарът е в застой?Дали да не изчакаме няколко месеца?Имате ли наблюдения?Впрочем споменаха,че 2007г.били продадени 45 000!!! имота.Какво да правим?Дайте съвет.


Привет и от мен
Като за начало е добре да спрете да четете преса и кой брокер какво е казал.Забравете за статистики и др. подобни неща.
Седнете и помислете каква е била идеята, когато сте купили имота.Ако е била с цел "инвестиция" - отдаване под наем и после
продажба сметнете колко сте си върнали от вложените пари.Ако сте на "+" и се притеснявате от още спад на цените продавайте.За добрата цена...ами за всеки е различна.Когато ви дойдат на оглед( при решение за продажба) опитайте да разберете каква е ГОРНАТА граница на потенциалния купувач.
Ако сте на минус...тук е проблема, че хората трудно се разделят с губеща инвестиция. Добре е да знаете- не е срамно човек да се захване с нещо губещо, а да признае пред себе си, че е сбъркал и да не допуска това да му се отрази в личния живот.
Аз като търговец знам за какво пиша.Много грешки допускам, но гледам(надявам се и така да бъде за в бъдеще) една грешка да не се отрази пагубно в живота ми.Като виждам,че от "този храст няма да излезе заек" продавам на загуба.

успех каквото и да решите

Дзверо, ако си истински, евала за приказките и успех.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
02-06-2011 - 08:39:00
Защото за разлика от кибиците съм живям почти цял живот в апартамент със стени 60 см. ще кажа следното. Като изстинат есента няма сила, която да ги стопли. На старите цени на тока студените месеци сметката за апартамент от към 110 м2 беше по 300-350 ДМ, когато парното беше по 30-50, говоря за след Тошо., деветдесетте. Сега сигурно сметката ще е 500-600 лв. Затова пък лятото стените се награвяха и не се живееше. Апартамент от 110 м2 чисто беше една спалня и един огромен хол с голяма врата по средата, малка тухла и малка баня. Останалото бяха стени, здрави и дебели стени.
Панелното строителство е много добро, то проблеми няма, проблем са хората, които живеят в панелните блокове.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
02-06-2011 - 08:57:21
Quote
niknik
Странно как точно Ви притиска банката.От кога са Ви проблемите и как досега не са Ви бавили заплатите,а сега са почнали.Досега /от колко време?/ как сте се справяли,а сега изведнаж изпаднахте в затруднение?
Доста се съмнявам в реалността на проблема.
Към ноември 2010г. наемът ,който вземахме,бе 300лв.Понижихме на 260,а март го смъкнахме на 220лв.Става въпрос за гарсониера на Родеото в Дружба 2.Не схващам основанието за Вашето подозрение.Иначе кредита е от...Уникредит.Мисля,че ги мразя.Много.Надявам се,че съм успокоила параноята Ви,niknik.
Re: Иде ли ново имотно дъно?
02-06-2011 - 10:11:18
Ще се опитам да унагледя дадения случай:

гарсониера - предполагаема квадратура 45м2
предвид че е в Дружба - предполагаема покупна цена - 35 000 евро
ако банката е финансирала на 100% и лихвата е 11% то само лихвата от общата месечна вноска ще е 320 евро + вноска за погасяване на главница - нека е 100. Обща предполагаема вноска 420 евро месечно.

Наем: 220 лв или 110 евро. Т.е. за да покрива задълженията по ипотеката госпожата добавя всеки месец по около 300 евро. За данъци и поддръжка отделно разходи и приемаме че апартамента има 80% годишна заетост.

Госпожо Станоева, ако съм приблизително прав в сметките ми ще ви препоръчам да приемете съвета на дзверо75.

Желая ви успех в откопчаването от лапите на банката. Разберете обаче че банката не ви е виновна. Тя също ТРЯБВА да прави пари за да обезспечи депозитите и лихвите на спестовниците, да плаща заплати и дори да спечели нещо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход