Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога ще стигнем дъното

Публикувано от greenbul 
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 22:08:41
avatar
Quote
javcho
Quote
камелия
Когато някой се изцепи, че живее в реномиран квартал, а в същото време отъждествява панелното строителство с гето, ми става още по- весело. Защото в града няма квартал без този вид строителство.

Я кажи къде има панели в Бояна и Драгалевци?

А къде има комплексно застрояване в Бояна и Драгалевци?eye popping smiley
Това са два северни,в основата си бивши села, после- вилни квартали, без канализация, на септични ями. Едно време селските първенци, дошли в София да управляват страната, ги предпочетоха, заради близостта до града, а след като се обърна палачинката, всичкото борец и мутра, си дигна къщи с три метрови огради, за да се почувстват велики.
Е, че слънце не виждат, че улиците им са непроходими, освен с джип, поради развихрилото се строителство- за тях е без значение. Важното е, че силиконките и чалгата са в изобилие.
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 22:46:43
Quote
greenbul
Quote
др. Иванов
Quote
hunterA
Quote
Тинки Уинки
Специално да те питам - твоята заплата по-малко от 2 пъти ли се е вдигнала след 2000 година или ти се смяташ в изключенията?
Предполагам е към мен въпроса. Аз съм от януари 2002 на пазара на труда (млад съм *pardon*) и реалната ми заплата е вдигната до 2007 около 6 пъти (това е нормално за ИТ бранша и за 5 години от Junior станах team leader), но по документи заплатата ми се качи близо 15 пъти без бонусите защото 2007 не ни ги пишеха във фиша, сега пък не ги давали (знам го от бившите колеги *huh*).


Е ти като си млад и си на такъв висок пост старите на по колко години са?

Иванов пак се изказвате непогготвен от junior на team leader за да ти го преведа в твоя ограничен от тухли и бетон мироглед е че от общ работник е станал бригадир:]
Хахаха яко определение *ok*.
Ами в тоя бранш са рядко хората на и над 40. В бившата фирма бяха главно около и под 25 години рядко 30 годишни, а и на горе като постове за мениджър трябваше да си роднина или много близък приятел на шефа (бе българска работа).
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 22:56:16
Ами в тоя бранш са рядко хората на и над 40.

Сега светна ли ти се защо ти е висока заплатата?
И на зелено(празно)главия?
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 23:07:02
avatar
По-възрастните емигрираха навреме преди 2000 година и сега са с 6 цифрени годишни $ заплати. Повечето останали просто не стават, защото в главата им само перфокарти има. Така че нищо чудно няма.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 23:45:42
Quote
камелия
А къде има комплексно застрояване в Бояна и Драгалевци?eye popping smiley
Това са два северни,в основата си бивши села, после- вилни квартали, без канализация, на септични ями. Едно време селските първенци, дошли в София да управляват страната, ги предпочетоха, заради близостта до града, а след като се обърна палачинката, всичкото борец и мутра, си дигна къщи с три метрови огради, за да се почувстват велики.
Е, че слънце не виждат, че улиците им са непроходими, освен с джип, поради развихрилото се строителство- за тях е без значение. Важното е, че силиконките и чалгата са в изобилие.

Е как да няма. Точно това са кварталите с най-много оградени кварталчета. За пореден път доказа в каква аутсайдерска среда вирееш, щом нямаш дори един приятел или роднина, който да живее там. Или може би финасовото ти положение не ти позволоява разходите по транспорта до там. Все пак с градски транспорт не се стига.

Оправдания, демагогия, промяна на темата, лъжи, манипулации, нищо ново.

А и грозедето доста кисело ти идва, както обикновенно.

Истаната е, че всъщност хората там не искат до тях да имат достъп панелообитатели.
Re: Кога ще стигнем дъното
30-05-2011 - 00:03:57
avatar
Quote
javcho
Quote
камелия
А къде има комплексно застрояване в Бояна и Драгалевци?eye popping smiley
Това са два северни,в основата си бивши села, после- вилни квартали, без канализация, на септични ями. Едно време селските първенци, дошли в София да управляват страната, ги предпочетоха, заради близостта до града, а след като се обърна палачинката, всичкото борец и мутра, си дигна къщи с три метрови огради, за да се почувстват велики.
Е, че слънце не виждат, че улиците им са непроходими, освен с джип, поради развихрилото се строителство- за тях е без значение. Важното е, че силиконките и чалгата са в изобилие.

Е как да няма. Точно това са кварталите с най-много оградени кварталчета. За пореден път доказа в каква аутсайдерска среда вирееш, щом нямаш дори един приятел или роднина, който да живее там. Или може би финасовото ти положение не ти позволоява разходите по транспорта до там. Все пак с градски транспорт не се стига.

Оправдания, демагогия, промяна на темата, лъжи, манипулации, нищо ново.

А и грозедето доста кисело ти идва, както обикновенно.

Истаната е, че всъщност хората там не искат до тях да имат достъп панелообитатели.

Много баровски квартали - нямат канализация. Освен това личи ти, че не си наясно какво означава комплекскно застрояване. При него дори няма определена граница на отделните имоти. Тези блокчета щом са оградени не се водят комплексно застрояване. На Грийнбула, ще кажа, че точковите заварки в панелните сгради не са правени от строителни войници, а от майстори - заварчици от 7-ми разряд, които биха се равнявали на генерал-майори.:} Затова панелките са най-здравото нещо построено в държавата. Факт е че от 60-70 години насам, няма нито една паднала панелна сграда. Първите панелки са от края на 50-те. През 2050г. ще празнуваме техния 100-годишен юбилей в напълно реновиран вид и утроили цените си:}
Re: Кога ще стигнем дъното
30-05-2011 - 00:14:38
avatar
Quote
javcho

Е как да няма. Точно това са кварталите с най-много оградени кварталчета. За пореден път доказа в каква аутсайдерска среда вирееш, щом нямаш дори един приятел или роднина, който да живее там. Или може би финасовото ти положение не ти позволоява разходите по транспорта до там. Все пак с градски транспорт не се стига.

Оправдания, демагогия, промяна на темата, лъжи, манипулации, нищо ново.

А и грозедето доста кисело ти идва, както обикновенно.

Истаната е, че всъщност хората там не искат до тях да имат достъп панелообитатели.

Истината е, че говориш за затворените "кварталчета" с по няколко блока от новото строителство, което няма нищо общо с комплексното застрояване за което говоря. Поради което, терминът " канализация" трудно би могъл да влезе в употреба, когато решиш да ги опишеш.
А ти, нямаш ли приятели, наврени зад стените на затворените " кварталчета", та посещавайки ги да минеш покрай мутренските палати, че и да се подрусаш по разбитите улици?
И да- поне това си разбрал, че ни транспорт има, ни училища, нито градини, ни магазини.
О, да- едните имаха фризьорски салон............ама фалира........:]
И друга истина има- по- добре в сигурен панел, с нормални квадратури, и пълен юг, отколкото кимизарник- ново строителство, с 30% общи части, на северен склон и заграден с комшии- върли аграри от кол и въже, оплакващи се, че фирмата по поддръжката им смъква по две кожи, а септичната яма пак е пълна.
Гроздето е кисело, но не за мен.
Аз съм си построила жилище където искам и съм си подбрала съседите.
Re: Кога ще стигнем дъното
30-05-2011 - 09:22:18
Доста са местата с хубави къщи,където няма градски транспорт.Просто "градският" транспорт като обществена услуга,във вида,в който се предлага например в София,има малко по друга цел.
Re: Кога ще стигнем дъното
30-05-2011 - 09:36:46
Quote
dodo2
По-възрастните емигрираха навреме преди 2000 година и сега са с 6 цифрени годишни $ заплати. Повечето останали просто не стават, защото в главата им само перфокарти има. Така че нищо чудно няма.
Те и в чужбина май не са много, натрупали са пачка и сега се радват на слънце в чудните си вилички на ревиерата или на др. чудни кътчета. Който работят се занимават с Freelance или са мениджъри на високи постове, виждал съм администратори или DB аналисти ама те са др. бира. Кодер над 45 не съм виждал, ама все може да има някъде.
Re: Кога ще стигнем дъното
30-05-2011 - 11:03:35
Quote
камелия

Истината е, че говориш за затворените "кварталчета" с по няколко блока от новото строителство, което няма нищо общо с комплексното застрояване за което говоря. Поради което, терминът " канализация" трудно би могъл да влезе в употреба, когато решиш да ги опишеш.
А ти, нямаш ли приятели, наврени зад стените на затворените " кварталчета", та посещавайки ги да минеш покрай мутренските палати, че и да се подрусаш по разбитите улици?
И да- поне това си разбрал, че ни транспорт има, ни училища, нито градини, ни магазини.
О, да- едните имаха фризьорски салон............ама фалира........:]
И друга истина има- по- добре в сигурен панел, с нормални квадратури, и пълен юг, отколкото кимизарник- ново строителство, с 30% общи части, на северен склон и заграден с комшии- върли аграри от кол и въже, оплакващи се, че фирмата по поддръжката им смъква по две кожи, а септичната яма пак е пълна.
Гроздето е кисело, но не за мен.
Аз съм си построила жилище където искам и съм си подбрала съседите.

Истината е, че никога не си признаваш грешките, дори когато са очевидни. Каза ли, че няма квартали в София без панелки - каза. Грешно ли е това - грешно е. Другото са ОПРАВДАНИЯ. Затова от вас не става нищо, защото все оправдания и съответно не си взимате поука от грешките, не ги осъзнавате като грешки, не се развивате. Казваш наемите не могат да падат - те падат. Ти веднага с оправданията, ама кризата се оказала по-лоша от очакваното. Еми да го беше предвидила. Иванов, същия и той. Тръбеше, че всъщност няма спад след началото на кризата и като видя, че вече твърденията му стават дори смешни, призна с половин уста, но виновни били политиците дошли на власт. Еми то така всеки може, прогноза ама при услови, че нищо не се променя. То това даже не може да се нарече прогноза.

А факта, че за теб панелка в Люлин е успех в живота, показва повече от 10000 поста обяснeния.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-30 11:18 от javcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход