Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога ще стигнем дъното

Публикувано от greenbul 
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 16:48:33
Quote
drakkar

Тогава чакащите с пари на депозит ще почнат наистина да купуват, но банките, за да платят наведнъж множество депозити ще чувстват остра нужда от кеш, което ще доведе до нова вълна от разпродажби, щото депозитите трябва да бъдат изплатени / с натрупаните лихви smiling smiley /, а свежи пари освен от бързи продажби няма откъде да се вземат.

Тук изпадаш в една повърхностна заблуда. И къде ще отидат парите? ЧСИ-то ще си запали камината с тях? Да неговорим, че суми над 15000 се превеждат по банков път.
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 17:37:01
Quote
Тинки Уинки
Специално да те питам - твоята заплата по-малко от 2 пъти ли се е вдигнала след 2000 година или ти се смяташ в изключенията?
Предполагам е към мен въпроса. Аз съм от януари 2002 на пазара на труда (млад съм *pardon*) и реалната ми заплата е вдигната до 2007 около 6 пъти (това е нормално за ИТ бранша и за 5 години от Junior станах team leader), но по документи заплатата ми се качи близо 15 пъти без бонусите защото 2007 не ни ги пишеха във фиша, сега пък не ги давали (знам го от бившите колеги *huh*).
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 18:21:40
Quote
salvador
Признавам си с ръка на сърцето,че по-голяма глупост от тая,дето 90% от кредитите били свързани с имотите...не бях чувал.
За дъното при цените на имотите не се наемам да прогнозирам,но дъното на простотията в тоя форум е крайно време да бъде достигнато и с плахи стъпки да се тръгне нагоре...Трудно,вероятно много болезнено...но е крайно необходимо.
Признавам си с ръка на сърцето, че човек, който смята Люлин за отлично място, панела за критерий като вид строителство, мие си сам колата пред блока и слуша тъпи немски метали докато мие, не би трябвало да квалифицира участниците във форума като "дъното на простотията"! Ако пък имаш предвид себеси, тръгвай смело нагоре, по-надолу нема....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-29 18:27 от darkside.
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 19:17:21
Не отклонявай темата...От идиотията за 90-те процента свързани със строителството кредити, отиде на панелите и немския метъл...
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 20:25:25
Quote
salvador
Не отклонявай темата...От идиотията за 90-те процента свързани със строителството кредити, отиде на панелите и немския метъл...
Идиотията не е в процента (толкова ли е важен?) а във факта, че са взети без да се мисли. Свързани са с имотите, а не само със строителството. Е, може някой да е взел кредит да си направи зъбите, ама такива не са много.... Потребителски кредити за дограми, печки, хладилници, климатици, мебели, ремонти на апартамента или къщата....Но ипотечните са колосална цифра за нашия стандарт и икономика, доколкото я има.Банките създадоха огромен брой "банкозависими", а това се лекува трудно, отказването не е достатъчно. Има "постипотечни" последици и усложнения! Секторите, които пряко или косвено обслужваха строителството - мебели, дограми, фаянс, цемент и т.н. закъсаха или фалираха. Те също взеха големи кредити без да са подозирали колко скоро може да се спука балона, който беше главен источник на пари за тях...Спестяването е страхова реакция в момента. Ако изобщо спестяват. Тези растящи депозити, ако изобщо е така, не са на редовия гражданин. Страхът е от "известното" и" предполагаемото" бъдеще. И последното което мислят спестяващите е купуването на имот. И това по БТВ цели да раздвижи офертаджиите белким свалят цените... Оттук нататък всички приказки ще са в тая посока, щото по-добре някакъв пазар на по-ниски цени и с по-малък обем, отколкото никакъв. Добре дошло за брокерите и АНИ....А за купилите с инвестиционна цел 2008-ма не е готино майна! На тях, моите съболезнования.....
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 21:09:15
Печки,хладилници,ремонти и т.н. са неща,за които НОРМАЛНО се взимат потребителски кредити.
Ипотечни кредити...колко са като процент от БВП у нас и колко са по света?Защо реши,че са "колосална цифра"...аз като гледам данните на БНБ за ипотечните кредити,хич не ми изглеждат толкова колосална цифра.
Да си чувал за фалирал циментов завод?Или за затворен бетонов възел...По тая логика бетонът вече трябваше да е дефицитна стока...

За останалото съм до някъде съгласен.Балоните имат тоя негативен ефект-карат обикновени хора да се чувстват "инвеститори",от което най-често губят.Но аз имам известни основания да вярвам,че загубите,които понесоха инвеститорите на борсата,надхвърлят като абсолютна стойност загубите,които купилите през 2007-2008 понесоха от обезценка на имотите.Борсата беше далеч по-голяма и опасна истерия,защото имотът... даже и с кредит,не е по силите на всеки.Докато на борсата играеха стотици хиляди хора,с малки суми,но 90% от тях загубиха.Там обезценката не беше 40% за три години...
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 21:31:12
avatar
Quote
darkside
Признавам си с ръка на сърцето, че човек, който смята Люлин за отлично място, панела за критерий като вид строителство, мие си сам колата пред блока и слуша тъпи немски метали докато мие, не би трябвало да квалифицира участниците във форума като "дъното на простотията"! Ако пък имаш предвид себеси, тръгвай смело нагоре, по-надолу нема....

И аз признавам с ръка на сърцето, че изхвърлянията милионерски в този форум, ме разсмиват.
Когато някой се изцепи, че живее в реномиран квартал, а в същото време отъждествява панелното строителство с гето, ми става още по- весело. Защото в града няма квартал без този вид строителство. Което, ако бъде осмислено от комплексираните юнаци, живущи в кимизарниците- ново строителство, би им докарало тежко главоболие и безсъние. Единственият им критерий за значимост, отива по дяволите.:]
И ако миещият колата си пред блока в Люлин слуша немски метали, то живущият в Манастирски ливади, Малинова долина или Лозенец- Сребърна, гази кал до калници когато вали, но слуша чалга- надул уредбата до дупка. От къде знам ли? От първа ръка- много малко софиянци купиха жилища, особено ново строителство.
А дъното на простотията се вижда- достатъчно е да се прочетат постовете, гарнирани с възторжени фекални описания и се видят снимките, с хъс качвани перманентно.
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 21:39:57
Quote
hunterA
Quote
Тинки Уинки
Специално да те питам - твоята заплата по-малко от 2 пъти ли се е вдигнала след 2000 година или ти се смяташ в изключенията?
Предполагам е към мен въпроса. Аз съм от януари 2002 на пазара на труда (млад съм *pardon*) и реалната ми заплата е вдигната до 2007 около 6 пъти (това е нормално за ИТ бранша и за 5 години от Junior станах team leader), но по документи заплатата ми се качи близо 15 пъти без бонусите защото 2007 не ни ги пишеха във фиша, сега пък не ги давали (знам го от бившите колеги *huh*).


Е ти като си млад и си на такъв висок пост старите на по колко години са?
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 21:43:20
Quote
др. Иванов
Quote
hunterA
Quote
Тинки Уинки
Специално да те питам - твоята заплата по-малко от 2 пъти ли се е вдигнала след 2000 година или ти се смяташ в изключенията?
Предполагам е към мен въпроса. Аз съм от януари 2002 на пазара на труда (млад съм *pardon*) и реалната ми заплата е вдигната до 2007 около 6 пъти (това е нормално за ИТ бранша и за 5 години от Junior станах team leader), но по документи заплатата ми се качи близо 15 пъти без бонусите защото 2007 не ни ги пишеха във фиша, сега пък не ги давали (знам го от бившите колеги *huh*).


Е ти като си млад и си на такъв висок пост старите на по колко години са?

Иванов пак се изказвате непогготвен от junior на team leader за да ти го преведа в твоя ограничен от тухли и бетон мироглед е че от общ работник е станал бригадир:]

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 21:54:27
Quote
камелия
Когато някой се изцепи, че живее в реномиран квартал, а в същото време отъждествява панелното строителство с гето, ми става още по- весело. Защото в града няма квартал без този вид строителство.

Я кажи къде има панели в Бояна и Драгалевци?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход