Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога ще стигнем дъното

Публикувано от greenbul 
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 07:29:12
Не знам какви обобщени цени гледате - аз гледам само един квартал моя.
Двустаен тухла стара - 55-70кв ЧИСТО, по "новите стандарти" - 80-100кв
Цените 2000г - бяха - 9-12к $ или 11-15к евра че долара беше 2.30
Сега - 35-55к евра - както и да го смятам са 3-4 пъти повече. (има и по 75-80к ама тези са само за статистика в сайтовете)
Заплатите в най-добрия случай са 2х с леки изключения
като станат 1/2 цените спрямо сегашните - ще си взема още един, ако не съм изчезнал в чужбина дотогава.
Сериозно се замислям...., че на тази територия бъдещето май го виждам като мангалия
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 08:13:20
Quote
dodo2
Ами ако някой има пари в брой, не мога да разбера защо ще купува новопостроените гадости, миризливите панелки или довършващите със сетни сили и некачествено започнатите 2008 сгради? А няма да си построят къщи или да се организират в кооперации и да си правят 3-4 етажни блокчета на два пъти по-ниска цена. Още не мога да проумея защо това последното не е масова практика, а се дават пари на някакви изпаднали "инвеститори" (изключвам големите фирми), до вчера продавали джапанки на женския пазар, а днес тръгнали да строят с 10000 лева собствен капитал и търсещи баламурници да им финансират строежите на зелено.

Знам го това Додо ама кажи как става тази работа. Естествено че не е масова практика. Аз като се разболея отивам на лекар, а не почвам да уча меицина. Лекарят обаче не ми казва че един прелгед струва 500 лева само защото аз не знам какво ми е. Строителят обаче казва хадие сега като съм построил дай тука 100% печалба над разходите, за които не съм правил грам сметка щото занам, че ти си тъп и ще плащаш.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 10:18:54
Quote
Тинки Уинки
аз не си спомням след 99 да съм получавал нещо в пликче, така че недей обобщава, хеля пък за 2003 година.
Тинки един от малцината си. Аз до 2005 бях така, после още една година и нещо бонусите ни бяха в пликчета (а имах бонуси около 1 заплата на тримесечие), като те не влизаха във фиша. Вече съм със собствен бизнес от края на 2007 и всичко си плащам на чисто, но дали навсякъде е така е много трудно да се каже.
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 10:33:27
Quote
greenbul
Quote
dodo2
Ами ако някой има пари в брой, не мога да разбера защо ще купува новопостроените гадости, миризливите панелки или довършващите със сетни сили и некачествено започнатите 2008 сгради? А няма да си построят къщи или да се организират в кооперации и да си правят 3-4 етажни блокчета на два пъти по-ниска цена. Още не мога да проумея защо това последното не е масова практика, а се дават пари на някакви изпаднали "инвеститори" (изключвам големите фирми), до вчера продавали джапанки на женския пазар, а днес тръгнали да строят с 10000 лева собствен капитал и търсещи баламурници да им финансират строежите на зелено.

Знам го това Додо ама кажи как става тази работа. Естествено че не е масова практика. Аз като се разболея отивам на лекар, а не почвам да уча меицина. Лекарят обаче не ми казва че един прелгед струва 500 лева само защото аз не знам какво ми е. Строителят обаче казва хадие сега като съм построил дай тука 100% печалба над разходите, за които не съм правил грам сметка щото занам, че ти си тъп и ще плащаш.
Аз съм си построил един апартамент така.Викат му ЖСК.Има си и закон.Най добре е да се съберете 12 човека да си купите място и да действате.Има си неприятности но е по добре от купуване на ново.Ако се направят апартаменти каквито искам ще участвувам.
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 12:45:23
avatar
Аз също бих участвал при подобна ситуация. И аз винаги съм се чудил защо ЖСК не се утвърди като начин?
Анонимен потребител
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 12:56:02
Въпрос на сметка е колко вадиш от това, което работиш и колко ти искат т.н. "инвеститори".
Нали се сещаш, че ако вадиш да кажем по X лева на ден, а инвеститора ти иска - Y за администриране, няма смисъл да си зарязваш работата и да вършиш неговата ако X > Y.
Освен това човек като вземе да върши неща, от които не разбира, обикновено сметката излиза крива.
Анонимен потребител
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 12:59:14
Майка ми участва в ЖСК като обезщетен собственик.
На никого не го препоръчвам.
Едно е в началото каква е идеята, после хората като вземат да закъсват, работата става малко като с покупка "на зелено".
Анонимен потребител
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 13:03:00
Специално да те питам - твоята заплата по-малко от 2 пъти ли се е вдигнала след 2000 година или ти се смяташ в изключенията?
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 13:18:10
avatar
Quote
Тинки Уинки
Майка ми участва в ЖСК като обезщетен собственик.
На никого не го препоръчвам.
Едно е в началото каква е идеята, после хората като вземат да закъсват, работата става малко като с покупка "на зелено".

И блока, в който живея, го строихме по стопански начин, но с цялостно възлагане и плащане след А16. Проблеми сме имали и собствен труд сме вложили, но резултата е добър.
Анонимен потребител
Re: Кога ще стигнем дъното
29-05-2011 - 13:27:48
И как постигна икономията при цялостното възлагане и плащане накрая - като разтоварваше тухли и качваше киреч?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход