Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко са нотариалните такси при покупка на жилище?

Публикувано от shogun79 
Re: Колко са нотариалните такси при покупка на жилище?
16-12-2016 - 12:34:01
Имотко,
не се прави на ударен. Явно и ти си нотариус. Това, което е написал UP dal е самата реалност.

Цените се крят с нечовешка жестокост от нотариусите. А когато подадох документи за покупко - продажба на имот при 10 различни нотариуса, познай какви са цените - всички са различни, като разликата стига до почти 1000 лв. - айде сега да те видим като цените са по тарифа - ела ми покажи къде е тарифата с такива гигантски разлики.
Чакам да кажеш някаква глупости, за да започна да прилагам документите ми , за да замълчиш завинаги.

Нотариалните такси са чист държавен рекет.
Re: Колко са нотариалните такси при покупка на жилище?
19-12-2016 - 15:55:24
Когато човек само знае да плюе , а хал хабер си няма от материята се получават постове като на Байо. Всички такси, плащани при нотариусите са абсолютно законни и за тях клиентите си получават надлежно документите за внесените суми, единствената разлика може да се появи, ако един нотариус вземе такса за изготвяне, друг не. Това са реалностите, а вие си плюйте по нотариусите, по брокерите, керванът си върви.....
Re: Колко са нотариалните такси при покупка на жилище?
19-12-2016 - 17:22:09
avatar
Quote
брокер съм си
Всички такси, плащани при нотариусите са абсолютно законни и за тях клиентите си получават надлежно документите за внесените суми, единствената разлика може да се появи, ако един нотариус вземе такса за изготвяне, друг не. .....

Преживях следната сделка:
Материален интерес 50.000 евро, чиста покупко-продажба (без кредит), нотариуса заяви категорично - 4.980 лв.
Местния данък е 3%. Изготвянето го направи нотариуса.

Всеки може да сравни със свои сделки или с нотариални калкулатори.
Сделката е в малко градче, нямаш избор на нотариус.
Просто казано, си в поза партер.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход