Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хора мислете преди да си давате парите

Публикувано от bolenbroker 
Хора мислете преди да си давате парите
28-03-2011 - 15:50:17
Въпреки, че тази тема надали ще живее дълго, ето ви малко тема за размисъл.
Помислете много добре преди да се обърнете към АНИ, особено с брокери от типа Wilson, които си мислят, че като им се обадиш, значи си им клиент. Такива може да ги прескачата без угризения и сега ще ви покажа защо.
Ето един прост пример за селските брокерски номера.
Една обява от един не толкова известен сайт е нагло преписана няколко пъти от няколко агенции. 100% съм сигурен, че 90% от обявите от този сайт са преписани, но нямам време да го доказвам, тази беше първата, която хванах.

И така, оригиналната обява от сайта http://www.b e zbroker.com/ с цена 89 999.00 EUR

Преписвачите:
1.[bit.ly] с цена 93000EUR Агенция: СИТИ ИМОТИ
2.[bit.ly] с цена 93000EUR Агенция: РИКОМ КОНСУЛТ
3.[bit.ly] с цена 93000EUR Агенция: ДОМ КОНСУЛТ
4.[bit.ly] с цена 93000EUR Агенция: ОЛИМП - ЮВ - ОФИС ПРОДАЖБИ - ЮЖНИ РАЙОНИ
5.[bit.ly] с цена 92000EUR Агенция: ДЖЕЙ И ДЖЕЙ КОРПОРЕЙШЪН ООД
6.[bit.ly] с цена 92000EUR Агенция: АЛДЕС НЕДВИЖИМИ ИМОТИ
7.[bit.ly] с цена 89990EUR Агенция: ИМОТИ ДОВЕРИЕ ООД
8.[bit.ly] с цена 89900EUR Агенция: АС ПРОПЪРТИ
9.[bit.ly] с цена 89890EUR Агенция: СИТИБУЛ

За да сме 100% обективни трябва да отбележим, че 1-2 агенции са ходили на място да направят снимки. Сами решете дали това струва няколко хиляди евро.

В зависимост от това, на коя от горепосочените обяви се обадите, може да си докарате допълнителни разходи, при евентуалната покупка на този имот между 3 и 6 хиляди евро, които ще дарите на АНИ срещу 0 свършена работа.
Помислете и за мащаба на тази схема при положение, че първата обява, която хванах я има 9 пъти само в един портал за имоти. Целта на това естествено е да се намали до минимална вероятноста вие да се свържете директно с продавача на имоти. От това имат полза само паразитните АНИ, които преписват обяви.
Re: Хора мислете преди да си давате парите
28-03-2011 - 16:02:46
avatar
bah
Re: Хора мислете преди да си давате парите
28-03-2011 - 16:22:34
avatar
Вижте сега, аз нямам нищо общо със София и линкнатите оферти, но: мой познат брокер ми заяви, че има продавачи обърнали се с молба за съдействие за продажба на имота им към няколко агенции, изпращат им по мейл 10-тина снимки, инфо. Агенциите, които държат на името си, канят собственика с документите за сверка, справка и обсъждане на допълнителни детайли относно продажбата. Така се получава, че "потребителите" виждаме един имот 10 пъти, но вината не е на АНИ-тата. За "различната цена" - там мълча, нямам кво да кажа.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-28 16:23 от bah.
Re: Хора мислете преди да си давате парите
28-03-2011 - 16:28:20
Това е извадка само от един портал за имоти, какво е според теб положението по-глобално? Тези АНИ, на които уж са им се обадили не виждат ли, че със същите снимки има още няколко обяви и защо се съгласяват да работят с такива хора?
Цената как се определя не е за коментиране даже.
Кой е потърпевш в крайна сметка от това?
И защо тази тема беше изтрита вече над 5 пъти? Явно има нещо в нея, което ги притеснява.
Re: Хора мислете преди да си давате парите
28-03-2011 - 16:32:01
Ти разбираш ли че още със заглавието си изгубил 90% от аудиторията. Българинът най-мрази да мисли. Сипи ми една ракия, пусни Ивана и не го занимавай.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Хора мислете преди да си давате парите
28-03-2011 - 16:55:32
avatar
Quote
bah
Вижте сега, аз нямам нищо общо със София и линкнатите оферти, но: мой познат брокер ми заяви, че има продавачи обърнали се с молба за съдействие за продажба на имота им към няколко агенции, изпращат им по мейл 10-тина снимки, инфо. Агенциите, които държат на името си, канят собственика с документите за сверка, справка и обсъждане на допълнителни детайли относно продажбата. Така се получава, че "потребителите" виждаме един имот 10 пъти, но вината не е на АНИ-тата. За "различната цена" - там мълча, нямам кво да кажа.

Практиката май е друга - агенцийки крадат обявите, обажда се някой балък, те му казват "да, ама щом сте вдигнали телефона, сте ни клиенти и ни дължите комисиона", балъкът казва "добре", защото знае, че "така е прието", агенцийката звъни на оригиналната обява и казва "намерихме клиент" и така нататък.

Всичко това е обяснено подробно в бъдещия ми наръчник "Как да направим АНИ - теория и практика" в притурката "Хората са риби, да изберем правилната кукичка".



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-28 16:56 от dodo2.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход