Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
14-05-2011 - 16:48:58
avatar
Quote
greenbul
След 8 до 12 години пък ще има нов балон (да тук пак ще има изстрелване) и така нататък. Нека стигнем дъното, защото в момента сме на етап след първото покачване (стрелките, които не разгада в съседната тема)

Вероятността да има нов балон е 0.0000000001. След 8 до 12 години ще сме намаляли с още 1 милион, а на домакинство ще се падат не 1.3 както е сега, а повече жилища.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
14-05-2011 - 17:03:01
Quote
dodo2
Quote
greenbul
След 8 до 12 години пък ще има нов балон (да тук пак ще има изстрелване) и така нататък. Нека стигнем дъното, защото в момента сме на етап след първото покачване (стрелките, които не разгада в съседната тема)

Вероятността да има нов балон е 0.0000000001. След 8 до 12 години ще сме намаляли с още 1 милион, а на домакинство ще се падат не 1.3 както е сега, а повече жилища.

М-м-м да... ето че идват вемената когато се обръща палачинката. Аз говоря че нов балон е незибежен, а други ме убеждават че било с вероятност 0.0000000001. Не е така бе хора. В икономиката нещата се повтарят непрекъснато и графиката на балоните е винаги една и съща. Иначе пиша след 8-12 защото това е средното за Европа. Може и след 20 години да е, но балон ще има пак. Да ще сме намалели с 1 000 000, но с колко ще са намалили местата гони за живеене. Все ще се намери повод за нов балон. Не се съмнявай.,

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
14-05-2011 - 17:31:30
Quote
greenbul
Quote
PER0
Quote
greenbul

Цената е $50,50, а бакшиша $4,50. Нима ми казваш, че трябва да дам бакшиш на един лъжец и мошенник. друго трябваше да направя, номера на автомобила и направо в ДАИ. Преклони-главици робски народ са българите. Нищо чудно, че бихте купували имоти на двойни цени, след като на вас ви се струва нормално да се дава бакжиш на човк, които току-що ви е измамил. Спирам да коментирам. За мен твоя съвет да давам бакшиш на таксиджия дето ме е ударил в сметката показва, че ние сме от съвсем различни планети. Нито ти ще разбереш грам от това което пиша, нито аз ще приема и грам от твоите съвети. От различна мая сме замесени.


Най вероятно си ползвал такси от или към JFK. Толкова са тарифите до Manhattan. Не ти ли се видя много скъпо, откъде накъде ще возят на над 2лв/км (обърнато в нашенски мерки) след като бензина там е двойно по евтин, както и колите??? При 50ст/км за софийските таксита това означава, че за услугата там си платил над 8 пъти по скъпо от това, което си платил в София. Ето двойния стандарт, по който мериш - смяташ за нормално за заплащаш десеторни цени за услуги в Ню Йорк, и смяташ че същата тази услуга трябва да се заплаща десетократно по евтино тук!! Затова възникват и проблеми с таксиметраджиите тук, за 5лв скандали стават. Не че оправдавам че този тук се е опитал да те прецака с 5 лв - посочвам ти ПРИЧИНИТЕ защо става така!!

Затова се разминаваме в мненията си дали цените трябва да падат(което води до срив), или заплатите трябва да растат(които са вид услуга), както е в една цивилизована държава.

За бакшишите - не се ли поразходи из ресторантчетата да видиш как си има отделна графа "БАКШИШ"??? Обикновено ти си пишеш колко да оставиш, но има някои толкова нагли, че направо ти представят сметката с вписания бакшиш по тяхна преценка, и ако не забележиш им оставяш още един бакшиш??? МММ?? И после това ставало само в БГ???

Не съм от хората, които твърдят, че цените на имотите трябва да са ниски само защото на строителите им излизат 3 пъти по-евтино от цената, на която ги продават (или поне могат, ако същите си правиха поне елементарни сметки на разходите). Това няма никакво значение. Ако хората имат пари да ги купувт и на 10 пъти по-виски цени. Единственото срещу което пиша непрекъснато са кредитите. Кредитите изкрияват пазара. Защо аз трябва да се състезавам с последния селяндур дето взема поне 4-5 пъти по-малко от мен само защото той е толкова тъп че да си прахоса живота за 30 години напред. Хората не калкулират колко струва да живееш нормално, което включва да ядеш колкото когато и каквото пожелаеш, да имаш поне две ваканции в годината в чужбина - една за море и една за ски, да караш нов автомобил, да носиш нормални дрехи, а не китайски ментета от Илиянци, да имаш спеставяния за позване на медицински услуги, ако недай си боже се наложи или пък останеш без работа за някоя и друга година. Тука хората смятат колко максимален кредит могат да плащат, ако се докарат на ръба на оцеляването. Евала, на всеки който има два живота, че да може да прохаса едини в мизерия и нищета. Имотите са стока като всяка друга, а не някаква инвестиция. Идват времена когатото имоти ще се купуват без това да е с цената на целия мизерен живот на ипотекар. Дали ще наречете това срив, не знам. За мен се нарича нормализиране. 60-70 и дори 80 000 лева са нормална цена за семейно жилище при сегашните доходи и въобще, ама въобще не са срив. Проблемът е че тези нормални жилища в момента се оферират безнадеждно за поне 70 000 евро и всички реват, че пазар нямало. И не ми излизайте с номера за купуването на ергенски квартири или коптори на края на екпоатационния им цикъл, вместо обикновени жилища. Тия времена минаха отдавна.

При болднатите мисли си във фундаментална грешка. Толкова голяма грешка, че въпреки интелекта ти, който те прави не чак толкова нещастен сривльо, достигаш и до фундаментално грешни изводи.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
14-05-2011 - 18:30:02
Quote
greenbul
Единственото срещу което пиша непрекъснато са кредитите. Кредитите изкрияват пазара.


Уаууу, горките кредити winking smiley
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
14-05-2011 - 21:40:17
И аз това му обяснявам горе...че пазарът на имоти от край време си е зависим от кредитиране.Поне в последните 100 години.Старите кооперации в центъра на София-всичките до една са построени с кредити.Даже до скоро пазех някакви документи колко е платил дядо ми навремето за апартамента си.Значителна сума за далечната 1938-а година.Ситуацията тогава не е била много по-различна от сега по отношение на пари и възможности.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
14-05-2011 - 22:23:21
Quote
salvador
И аз това му обяснявам горе...че пазарът на имоти от край време си е зависим от кредитиране.Поне в последните 100 години.Старите кооперации в центъра на София-всичките до една са построени с кредити.Даже до скоро пазех някакви документи колко е платил дядо ми навремето за апартамента си.Значителна сума за далечната 1938-а година.Ситуацията тогава не е била много по-различна от сега по отношение на пари и възможности.

Ако е през последните 100 години купилите панелки през 1982 трабва още да ги изплащат, а не съм забелязал такова нещо. Да вземеш кредит с намерението да го върнеш и ясната идея как и за колко време е едно. Кредитите след 2005-та си бяха скок във неизвестното. Не ми казвайте, че някой е в състояние да планира следващите 30 години от живота си. Може гоина, две, три айде да кажем комунистите планират за петилетка, ама 25-30 години ша ма прощавате. Па как не се стреснаха хората барем като си видяха погасителния план от 15 страници. Да планираш как ще пащаш седващите 360 месеца на базата на дохода си през последните 6 е олигофрения и го казвам с пълното съзнание, че може да има засегнати.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
14-05-2011 - 22:28:33
avatar
Quote
greenbul
Не ми казвайте, че някой е в състояние да планира следващите 30 години от живота си. Може гоина, две, три айде да кажем комунистите планират за петилетка, ама 25-30 години ша ма прощавате. Па как не се стреснаха хората барем като си видяха погасителния план от 15 страници. Да планираш как ще пащаш седващите 360 месеца на базата на дохода си през последните 6 е олигофрения и го казвам с пълното съзнание, че може да има засегнати.

Е, и да не ти казваме, по света също хората планират живота си 30г. напред, та затова изплащат ипотеки.
Мръдни малко навън и ще се учудиш, че тия, изплащащи само по 10-15г., не са болшинство.
Засегнати в този форум няма, защото досега никой от пишещите тук, включително и сривльовската ви група, не е обявил, че е теглил кредит.:]
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
14-05-2011 - 23:08:46
30 години е много.Но средно 15-20 години е нормално.
Ако се ползват за база последните 6 месеца...съм съгласен,че е глупаво решение.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
14-05-2011 - 23:18:04
avatar
Quote
salvador
30 години е много.Но средно 15-20 години е нормално.
Ако се ползват за база последните 6 месеца...съм съгласен,че е глупаво решение.

Не говоря за последните месеци, а за времето на подема в целия свят.
Навсякъде ипотеките по за 30г. бяха нещо нормално- по САЩ, Англия, Австралия- там имам познати и приятели, които и сега си ги изплащат, без да имат проблем.Просто са си направили сметката и са извадили късмет да не останат трайно безработни.
Разбира се, че днес би било неразумно да се тегли кредит за толкова дълъг период.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
15-05-2011 - 20:37:49
Китйаски инвестиции в земеделието са възможни и ако се случат,немнуемо ще се отразят на пазара там,където бъдат реализирани.До тук добре.Обаче...за сега имаме голи заявления и нищо повече.Т.е. нищо нямаме.БГ пазарът не е място,където с едно голо изявление,че смяташ да правиш нещо,можеш да преобърнеш пазара...Криза е!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход