Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"

Публикувано от greenbul 
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
13-05-2011 - 21:28:45
И двамата до тук са с поне 50% грешни прогнози.ЕК си гони интересите.Те се простират доста отвъд нашите граници,ако не сте забелязали.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
13-05-2011 - 22:55:59
Quote
salvador
И двамата до тук са с поне 50% грешни прогнози.ЕК си гони интересите.Те се простират доста отвъд нашите граници,ако не сте забелязали.

ОК, мани ги ЕК, на теб искрено и лично кое ти се струва по-вероятно, срив в цените на имотите или шоково увеличение на доходите на населението. Мен дори и комбинация от двете ми се струва невъзможна. Ако например цените на жилищата паднат само с 20% от сегашните си нива то доходите трябва да се увеличат със 60% за да се постигне баланс. С конкретен пример квадратния метър в София може да стане около 630 евро, ако средната заплата за София се повиши от 816 на около 1305 лева, а дано ама надали.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
13-05-2011 - 23:21:11
Quote
greenbul
Quote
PER0
заплатите са тези, които ще дръпнат нещата към оправяне

Бе ще деойдеш ти на моята. Както винаги съм казвал, спада на цените на имотите не е сигурен, защото може да има шоково вдигане на доходите. Просто едното е малко по-вероятно от другото.

ЕК не очаква ръст на доходите у нас ама пък PER0 очаква. Пак съм склонен повече да вярвам повее на единия от колкото на другия.

Добре, стой и чакай да те засипят лайната, или както е модерно да се казва ГОЛЕМИЯ СРИВ. Аз съм ОК, все едно нищо не съм казал за заплатите.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
13-05-2011 - 23:55:49
Quote
greenbul
Quote
salvador
И двамата до тук са с поне 50% грешни прогнози.ЕК си гони интересите.Те се простират доста отвъд нашите граници,ако не сте забелязали.

ОК, мани ги ЕК, на теб искрено и лично кое ти се струва по-вероятно, срив в цените на имотите или шоково увеличение на доходите на населението. Мен дори и комбинация от двете ми се струва невъзможна. Ако например цените на жилищата паднат само с 20% от сегашните си нива то доходите трябва да се увеличат със 60% за да се постигне баланс. С конкретен пример квадратния метър в София може да стане около 630 евро, ако средната заплата за София се повиши от 816 на около 1305 лева, а дано ама надали.

И сега има пазар и на добрите в бранша това им е задоволително като обем, не са тръгнали да мрат. Щом има сделки, значи цените са добри, хората купуват. Е, не купуват всеки боклук, който е или излезе на пазара, но това е нормално. Все пак имат пари, откъде ги имат всеки си знае, ти като нямаш, не значи нищо. Щом за сегашните цени има пари, значи ако станат в левове /което никога няма да се случи/ народът ще изкупи за шест месеца всичкото жилищен имот в София. За тебе, Грийни, пак няма да остане, щото тогава ще чакаш да станат цените в донги.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
14-05-2011 - 00:45:54
Quote
Imotko
Quote
greenbul
Quote
salvador
И двамата до тук са с поне 50% грешни прогнози.ЕК си гони интересите.Те се простират доста отвъд нашите граници,ако не сте забелязали.

ОК, мани ги ЕК, на теб искрено и лично кое ти се струва по-вероятно, срив в цените на имотите или шоково увеличение на доходите на населението. Мен дори и комбинация от двете ми се струва невъзможна. Ако например цените на жилищата паднат само с 20% от сегашните си нива то доходите трябва да се увеличат със 60% за да се постигне баланс. С конкретен пример квадратния метър в София може да стане около 630 евро, ако средната заплата за София се повиши от 816 на около 1305 лева, а дано ама надали.

И сега има пазар и на добрите в бранша това им е задоволително като обем, не са тръгнали да мрат. Щом има сделки, значи цените са добри, хората купуват. Е, не купуват всеки боклук, който е или излезе на пазара, но това е нормално. Все пак имат пари, откъде ги имат всеки си знае, ти като нямаш, не значи нищо. Щом за сегашните цени има пари, значи ако станат в левове /което никога няма да се случи/ народът ще изкупи за шест месеца всичкото жилищен имот в София. За тебе, Грийни, пак няма да остане, щото тогава ще чакаш да станат цените в донги.

Що па реши, че нямам пари. В понеделник се върнах с такси от летището и шофьора ме цакна с апарата. Навъртя ми 5 лева отгоре и като му платих точно добвих, че това е защото бакшиша си го е включил вече. Той ме погледна и ми каза като нямам пари защо се возя на такси. Да в Ню Йорк плащам $55 за това, за което плащам тук 8 лева и не се оплаквам. Просто мразя да ме мамят, много мразя.
Не си мисли, че при сегашните цени в лева не бих купил. Бих и далеч няма да чакам на опашка, защото българите са бедни и това е факт. Няма да чакам цени под сегашните цени, но в лева, макар че и на това ще станем свидетели. Както казах не търся далавера, просто мразя да ме мамят.
И да се върна на думата никога - никога не казвай никога, това ще ти го каже всеки брокер-заклинател дрънкал до умопомръчение, че цените на имотите са все нагоре през далечната 2007-ма. От никога няма да падант та сме вече 30% надолу, а днес разбрах че отстъпка от 30% от сегашните нива въобще не е невъзможна стига да говориш директно със строителя, а не с някоя изкукала лелка дето имотеца и е целия жалък животец, ама за това ще ви разкажа в отделен пост.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
14-05-2011 - 01:16:54
Quote
greenbul

Що па реши, че нямам пари. В понеделник се върнах с такси от летището и шофьора ме цакна с апарата. Навъртя ми 5 лева отгоре и като му платих точно добвих, че това е защото бакшиша си го е включил вече. Той ме погледна и ми каза като нямам пари защо се возя на такси. Да в Ню Йорк плащам $55 за това, за което плащам тук 8 лева и не се оплаквам. Просто мразя да ме мамят, много мразя.

Е как е в Ню Йорк, предполагам там си пуснал дебел бакшиш в таксито. Що толкова скъпо си платил, там и бензина е точно 2 пъти по евтин, и колите са по евтини, май много са те прекарали. А таксито тук те е возило направо без пари, трябвало е да му пуснеш бакшиш, така като е прието в Ню Йорк.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
14-05-2011 - 01:29:15
avatar
Щом и "Комиците" започнаха да осмиват брокерите на имоти - картинката е ясна, бултрапа е вече подминат! winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
14-05-2011 - 02:03:12
Quote
greenbul


Не си мисли, че при сегашните цени в лева не бих купил. Бих и далеч няма да чакам на опашка, защото българите са бедни и това е факт. Няма да чакам цени под сегашните цени, но в лева, макар че и на това ще станем свидетели. Както казах не търся далавера, просто мразя да ме мамят.
И да се върна на думата никога - никога не казвай никога, това ще ти го каже всеки брокер-заклинател дрънкал до умопомръчение, че цените на имотите са все нагоре през далечната 2007-ма. От никога няма да падант та сме вече 30% надолу, а днес разбрах че отстъпка от 30% от сегашните нива въобще не е невъзможна стига да говориш директно със строителя, а не с някоя изкукала лелка дето имотеца и е целия жалък животец, ама за това ще ви разкажа в отделен пост.

Като си бил в Ню Йорк, поразкажи малко тук на неуките как хората там се борят с дефлацията при имотите, как създават специални програми за подпомагане на закупуване на първо жилище, какви стимули имат - данъчни и други, какви други мерки се взимат за да се спре обезценката на имотите. Съответно ти обясни ли на хората там какви мерки се вземат тук за предотвратяване на срива? 30% е спада на имотите при тях, това е от 2006г, ти обяснили им защо при нас имаме също 30%, но за двойно по кратък период - от 2008г. до сега ?
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
14-05-2011 - 08:44:44
Quote
PER0
Quote
greenbul

Що па реши, че нямам пари. В понеделник се върнах с такси от летището и шофьора ме цакна с апарата. Навъртя ми 5 лева отгоре и като му платих точно добвих, че това е защото бакшиша си го е включил вече. Той ме погледна и ми каза като нямам пари защо се возя на такси. Да в Ню Йорк плащам $55 за това, за което плащам тук 8 лева и не се оплаквам. Просто мразя да ме мамят, много мразя.

Е как е в Ню Йорк, предполагам там си пуснал дебел бакшиш в таксито. Що толкова скъпо си платил, там и бензина е точно 2 пъти по евтин, и колите са по евтини, май много са те прекарали. А таксито тук те е возило направо без пари, трябвало е да му пуснеш бакшиш, така като е прието в Ню Йорк.

Цената е $50,50, а бакшиша $4,50. Нима ми казваш, че трябва да дам бакшиш на един лъжец и мошенник. друго трябваше да направя, номера на автомобила и направо в ДАИ. Преклони-главици робски народ са българите. Нищо чудно, че бихте купували имоти на двойни цени, след като на вас ви се струва нормално да се дава бакжиш на човк, които току-що ви е измамил. Спирам да коментирам. За мен твоя съвет да давам бакшиш на таксиджия дето ме е ударил в сметката показва, че ние сме от съвсем различни планети. Нито ти ще разбереш грам от това което пиша, нито аз ще приема и грам от твоите съвети. От различна мая сме замесени.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
14-05-2011 - 10:04:42
Quote
greenbul

Цената е $50,50, а бакшиша $4,50. Нима ми казваш, че трябва да дам бакшиш на един лъжец и мошенник. друго трябваше да направя, номера на автомобила и направо в ДАИ. Преклони-главици робски народ са българите. Нищо чудно, че бихте купували имоти на двойни цени, след като на вас ви се струва нормално да се дава бакжиш на човк, които току-що ви е измамил. Спирам да коментирам. За мен твоя съвет да давам бакшиш на таксиджия дето ме е ударил в сметката показва, че ние сме от съвсем различни планети. Нито ти ще разбереш грам от това което пиша, нито аз ще приема и грам от твоите съвети. От различна мая сме замесени.


Най вероятно си ползвал такси от или към JFK. Толкова са тарифите до Manhattan. Не ти ли се видя много скъпо, откъде накъде ще возят на над 2лв/км (обърнато в нашенски мерки) след като бензина там е двойно по евтин, както и колите??? При 50ст/км за софийските таксита това означава, че за услугата там си платил над 8 пъти по скъпо от това, което си платил в София. Ето двойния стандарт, по който мериш - смяташ за нормално за заплащаш десеторни цени за услуги в Ню Йорк, и смяташ че същата тази услуга трябва да се заплаща десетократно по евтино тук!! Затова възникват и проблеми с таксиметраджиите тук, за 5лв скандали стават. Не че оправдавам че този тук се е опитал да те прецака с 5 лв - посочвам ти ПРИЧИНИТЕ защо става така!!

Затова се разминаваме в мненията си дали цените трябва да падат(което води до срив), или заплатите трябва да растат(които са вид услуга), както е в една цивилизована държава.

За бакшишите - не се ли поразходи из ресторантчетата да видиш как си има отделна графа "БАКШИШ"??? Обикновено ти си пишеш колко да оставиш, но има някои толкова нагли, че направо ти представят сметката с вписания бакшиш по тяхна преценка, и ако не забележиш им оставяш още един бакшиш??? МММ?? И после това ставало само в БГ???
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход