Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Диаграма на цените в сайта imoti.net

Публикувано от hunterA 
Диаграма на цените в сайта imoti.net
01-02-2011 - 11:23:38
Здравейте, от няколко седмици следя диаграмата със средната цените от любимия ни сайт (за в момента само за София), но от скоро време забелязвам една тенденция и имам лекото чувство, че има нещо нередно с нея. Какво имам в предвид, всеки понеделник цената се показва една в повечето случай около 771-772 евро, а един два дни след това се показва както е в момента 795 (следя я от едва няколко седмици, но съм сигурен в описаните от мен цени). Интересно ми е как става това, от начало когато гледах този феномен си мислех, че има нови по-високи оферти, но това се повтаря няколко седмици (в понеделник ниска цена от сряда да кажем висока до следващия понеделник), а в действителност следя цените в доста райони и нови обяви с такава разлика не се появяват. А и цената си я пише към дадена дата (поне от графиката така разбирам), а не се ъпдейтва постоянно (примерно вторник бум новите оферти се калкулират). В неделя беше 795 Евро средно за цяла София, вчера (понеделник) за последно видях, че е 771 Евро средната цена средно за София, днес пак е 795 Евро за цяла София това е средно 3% марж на горе/доло за 3 дена и е много интересно понеже е дадена към даден ден стойноста, а се променя.
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
01-02-2011 - 14:26:57
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
01-02-2011 - 14:49:17
Благодаря много за отговора *ok*
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
01-02-2011 - 15:12:36
За нищо.Дано си разбрал нещо щото на мен много странно ми звучи цялото разясняване на проблема от страна на админите ,но това е .moody smiley
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
01-02-2011 - 16:25:24
Брей, щом обявените са 10-20% от всички обяви и то тези с най ниските цени, а другите понеже били високи, агенциите въобще не ги пускали ???? ....ама видиш ли ги смятали......, ама само в понеделник........., аз нещо не схващам *xxx*

п.с. някой знае ли колко струва пускането на 1 обява и за колко време ? Агенциите толкова ли са закъсали та нямат пари да си листнат всички обяви ???
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
01-02-2011 - 17:16:26
Quote
crazy_pesho
Брей, щом обявените са 10-20% от всички обяви и то тези с най ниските цени, а другите понеже били високи, агенциите въобще не ги пускали ???? ....ама видиш ли ги смятали......, ама само в понеделник........., аз нещо не схващам *xxx*

п.с. някой знае ли колко струва пускането на 1 обява и за колко време ? Агенциите толкова ли са закъсали та нямат пари да си листнат всички обяви ???
Значи аз какво разбрах. Има да кажем 100 имота, които се виждат от нас простите юзери. На тези имоти цената се вижда само в понеделник. Има и др. 100 имота който означава, че те не се виждат но вторник до неделя участват и тя в общата цена (т.е. на 200 имота средно дори и на тея дето не са обявени). Та така, ако аз не съм разбрал може някой да обясни.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-01 17:17 от hunterA.
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
01-02-2011 - 18:06:47
Quote
crazy_pesho
п.с. някой знае ли колко струва пускането на 1 обява и за колко време ?

50 ст. на седмица за обява е в имот.бг - [#$%&.com]
Предполагам, че и тук цените са подобни.
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
01-02-2011 - 20:23:55
Quote
Satori
Quote
crazy_pesho
п.с. някой знае ли колко струва пускането на 1 обява и за колко време ?

50 ст. на седмица за обява е в имот.бг - [#$%&.com]
Предполагам, че и тук цените са подобни.

Май агенциите са супер зле финансово щом си позволяват да публикуват само част..

Кажи Уилсънке верно ли е така ?
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
01-02-2011 - 20:37:19
Quote
crazy_pesho
Quote
Satori
Quote
crazy_pesho
п.с. някой знае ли колко струва пускането на 1 обява и за колко време ?

50 ст. на седмица за обява е в имот.бг - [#$%&.com]
Предполагам, че и тук цените са подобни.

Май агенциите са супер зле финансово щом си позволяват да публикуват само част..

Кажи Уилсънке верно ли е така ?
Май наистина не им е завидно финансовото положение. Все пак тези имоти трябва да се продават (поне продавача се е доверил на агенцията да се продава), а не да стоят скрити. Ако знаят, че няма да се продадът да се обясни на клиента, че това е невъзможна цена за момента и да не се набутват излишно. Така и клиента ще разбере, че панелка в Люлин не струва 1200 Евро/кв. м. и агенцията няма да губи (а и ако сложи нормална цена след продажба ще си вземат комисиона *drunk*)
bah
Re: Диаграма на цените в сайта imoti.net
01-02-2011 - 20:43:44
avatar
Quote
crazy_pesho
Май агенциите са супер зле финансово щом си позволяват да публикуват само част.

Г-не Пешо, малко са секторите в бизнеса, които са добре в тази криза.
Познавам един пич, който държеше четири магазина хранителни стоки.
Сега разкара трите, разпродаде оборудването, съкрати хората си.
Слезе от ML на Голф 5, и не го виждам усмихат. Големите вериги го смразиха.
Щом манджата пострада, кво говорим за другите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход