Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Наем или Заем (обяснено като за деца)

Публикувано от gekko 
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
15-08-2015 - 14:15:36
Quote
Щиpлиц
Казах го на Продавач, ще го кажа и на теб nix - всичко е въпрос на сметка, а не на игра със страховете на хората.
Казваш лихвата може да стане 12%. Ами тогава просто наема ще ти е по-изгоден от заема, ако имаш готови не 30%, ами 75%.

Ето същата сметка при готови 75% от 100 000 лева и 12% лихва за заем от 25 000.

На месец за лихви ще отиват 250 лева (1% месечна лихва).
Обратно ако си под наем (за 500 лева) ще вземаш на твоите 75 000 при айде да вдигнем лихвата по депозитите на 4% да не кажеш нещо - 250 лева. 500 наем - 250 лихви = 250 лева - същото като да си теглил заем.

Аз разсъждавам така:
1) Правиш си добре сметката
2) Цените тръгнат ли нагоре и сметката не излиза ли - стоиш си под наем и спестяваш - няма нужда да "гониш" цените (хващане няма - личен опит). Ето тази грешка направиха много хора и сега реват.
3) Когато цените падат пак си правиш добре сметката и когато сметката излезе(заема ти стане по-изгоден от наема) не се мяташ на първото ами стоиш "на гюме" и дебнеш (може половин година, може една, може две), като имаш предвид, че цените няма да падат вечно и че хубавите имоти в един момент свършват. Ето това последниото много хора го осъзнават в момента - направили са грешката да се "назландисвали".


а ако имаш готови 100% си е най-добре. инвестициите с ливъридж обичайно водят до фалит . по простата причина че лихвата по ливъриджа е по -висока от дохода на инвестицията
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
15-08-2015 - 15:51:27
Quote
nix
Щиpлиц , Продавач, с тия кръчмарски сметки къде сте тръгнали да лъжете хората. Та нали и малките деца знаят, че при всяка банка лихвата е ПЛАВАЩА. Това означава следното: днес банките днес дават ипотечни кредити на около 5,50 - 6 за креди до 20 г. (според мите пари)% . Те обаче формират този процен на база на фиксирани 6% + най-често индекса ЮРОБОР (индекс който се мени всеки месец). Та този индекс сега е даже под до 0-та (-0.0190 % според моите пари). Тоест, 6+ 0 = 6 ЗАСЕГА ОБАЧЕ. Преди кризата този индекс ЮРОБОР, който зависи пряко от икономическата обстановка в Европа достигна до 5.3930 %. Тоест, ако утре последва икономическо подобраване в Европа, то лихвите на глупаците, който са ви послушали ще се образуват по следния начин - 6 +5.3930 % (а може и повече все пак се взима за 20г.) = 11,3930 %, което по българския стандарт ще означава само едно - ИКОНОМИЧЕСКО РОБСТВО. И след месеци или година или две като се промени % по депозитите, то тогава вашия съвет за инвестиране се превръща в пълен смях.

Може да питате ипотекарите, който имат кредити в швейцарски франкове, как пищят сега поради изстрелването на франка в небето. Оказа се, че трябва да връщат с пъти повече, отколкото са си планирали и са пред пълен фалит. Ама тези неща не се говорят тук нарочно от вас. Вие гледате да залъжете някой, ама май още не върви - депозитите продължават да се увеличават. Никой не говори за тргедиите, който много си причиниха задето ви послушаха, че имотите са прекрасна инвестиция и цените само ще нарастват.

Колкото до цените, дали се очертава спад или ръст, то никой не може да предвиди бъдещето, но пък не виждам в близко време да се очертава и рсът - депозитите растът, кредитирането, което е основно е слабо, изправени сме пред най-тежката демографкса криза и пред най-ниския стандарт на живот в ЕС. При тези фактори да прогнозираш траен растеж е смешно. Смешно е и да обосноваваш траен растеж (при тази обща обстановка) на временни ръстове в продажби на имоти, поради банкова паника.


не кръчмарски сметки а сметки без кръчмаря. да се изразя и аз като математик.брокерите- "финансисти" и "математици" смятат уравнението все едно всичко е константа , ама на практика има много неизвестни



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2015-08-15 15:58 от nradev.
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
15-08-2015 - 22:12:09
Това дето го казваш важи ако ще вземаш на заем 100% от сумата и ще плащаш на нея лихва.
Тука ти трябва заем за част от сумата (в зависимост от условията), а в нашия случай спестените пари от наем, които се явяват дохода, са върху цялата инвестиция.
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
15-08-2015 - 22:13:26
Аз съм само математик - не съм нито брокер нито финансист.
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
16-08-2015 - 00:21:51
темата требе да се прекръсти на "наем или заем /обяснено от деца/"
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
16-08-2015 - 00:23:45
Quote
Щиpлиц
Аз съм само математик - не съм нито брокер нито финансист.

и кое отделени завърши
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
16-08-2015 - 14:47:15
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
16-08-2015 - 17:09:45
явно математика знаеш , но това е необходимо но не достатъчно условие да разбираш от финанси
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
16-08-2015 - 19:01:26
Ами те финансите са математика + хазарт.
И си прав - от хазарт не разбирам.
Re: Наем или Заем (обяснено като за деца)
16-08-2015 - 19:58:03
ами кат не разбираш защо съветваш другите как да го играят
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход