Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?

Публикувано от okorosent 
bah
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 15:49:45
avatar
Quote
dicho
Щом никога не разбрахте, че се купува жилище, а не кв. метри

Дичо, когато човек купува жилище, той предварително си е поставил дадени параметри: район, големина, тип строителство, цена, етаж, ...... Гадно е, когато направиш десет безмислени огледа, защото с прословутата българска квадратура се хващаш за кобура. Дори има наглеци (продавачи) представящи панелни жилища, като по-големи. Те, дори и лапетата знаят панелите как са групирани: гарсониери, двустайни, тристайни, ..... Гарантирам, че ти също си попадал на подобни извращения. Смисъла на тази тема е, да не се гаврим един спрямо друг, защото при огледа всичко излиза наяве. Няма нужда от ролетки, да мерим стаите, като детективи. То, човек с нормална строителна грамотност веднага "хваща" разликата. Засега топката е в ръцете на продавачите - да бъдат коректни. Силата на един брокер е да "вразуми" някои продавачи и да представи жилището с: чиста жилищна площ (+ тераси Х кв.м.), общи части, изба. Забравих за скосовете, те също са една голяма гадост.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-21 16:30 от bah.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 16:21:59
bah , не е извращение подробностите за едно жилище да бъдат обявени дотолкова, доколкото е позволено в сайта, или печатното издание, а там вероятно знаеш, има ограничения. Защо повтарям, че не е много интелигентно да питаш за цена на кв м на теб трябва ли да обясня ? Ако искаш, ще се мотивирам, само за теб. Силата на един брокер е да намери имота, който търси клиента му купувач и да намери купувач на клиента си - продавач.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 16:33:09
Quote
фло
Quote
tino76
Брокерът се натриса и иска и от двете страни пари. За работата която вършат брокерите в БГ им се полага не повече от стотина лева - "административна" такса така да се нарече. .

Парадокса е,че целия строителен процес като почнеш от геолога,геодезиста,водещия архитект,проектантите по различните части,строителя с неговата правоспособност са участници с изискуема компетентност,и накрая продукта на техния труд се оставя на разположение на съмнителните качества на ятото бели птици!Не казвам патки от куртоазия, а леБеди-агентите!Названието брокер,което си приписват белите птици е неадекватно! Брокер е професията на борсов посредник,надлежно нормативно дефинирано в Закон за стоковите борси и тържищата ,Чл.38. (1) Брокерът е физическо лице, което сключва сделка на борсата от името на член на стоковата борса.
Ятото следва подчертано да се определя като агенти ! Така ще отпаднат много от претенциите на ятото за проценти например!

От всичките тези професии съм имал клиенти, без геолог.
От тези, които обслужват правно сделката, съм имал и адвокати, и нотариуси за клиенти.
От финансовата страна - банкови служители и финансисти.
И никой от тези хора не е подставял под съмнение компетентността ми и нуждата от мен.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-21 16:44 от dragula.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 16:36:11
avatar
Колко квадратни метра е 1 квадратен метър? - Българския квадратен метър - най-големия квадратен метър на света :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-21 16:44 от drakkar.
bah
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 16:38:50
avatar
Quote
dicho
не е много интелигентно да питаш за цена на кв м ?................ Силата на един брокер е да намери имота, който търси клиента му купувач и да намери купувач на клиента си - продавач.

Съгласен , едно жилище си има определена цена. "Цената на кв.м." е особена величина.
Моят пост бе насочен главно към директните продавачи (граждани и строители).
bah
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 16:43:01
avatar
Quote
drakkar
Българския квадратен метър - най-големия квадратен метър на света

Гевреци много, но българския геврек е с най-голямата дупка.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 16:48:00
Дори да се абстрахираме от проблема с общите части и с квадратурите като цяло новото строителство не струва. Търсете старо и поне този проблем няма да ви занимава.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Анонимен потребител
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 17:06:47
добре де, в нета поне не знам за ограничения.

Идеята е човек да не си губи час и половина, два за да ходи в работно време на оглед на апартамент и да установи, че тристайния от 100м2 се оказва с две стаи 3 на 3.50 и една 5.5 на 3.50.

И аз съм против да се купуват м2.
Кажи ми как да пусна търсачката на този или друг сайт за да ми даде апартаменти с две стаи 4 на 4, един хол 5 на 3.50 и една малка кухня 3 на 3?
Ами човек си казва ще търся нещо 100 м2 трябва да ги има тези неща в него. И като иде да види - псува.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 17:10:57
Quote
dicho
bah , не е извращение подробностите за едно жилище да бъдат обявени дотолкова, доколкото е позволено в сайта, или печатното издание, а там вероятно знаеш, има ограничения. Защо повтарям, че не е много интелигентно да питаш за цена на кв м на теб трябва ли да обясня ? Ако искаш, ще се мотивирам, само за теб. Силата на един брокер е да намери имота, който търси клиента му купувач и да намери купувач на клиента си - продавач.

Не искам цена на квадратен метър smiling smiley Търся достоверни сведения за имота в обявата.
Ако имота е 50 кв.м. - да пише че са 50, а не 84;
Ако имота е в Нови хан - да не пише, че е в София, Кв. Дружба;
Ако имота наистина е 80 кв.м, но таваните са със скосове - да го посочат в обявата.
Това е далеч по-важна информация за мен, отколкото че наоколо има училище, магазин или детска градина.

Безсмислено е брокери да мамят в обявите, само и само някой да им звънне...

Вижте тук как са посочили реалните квадрати:
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]

А ето как не е посочено:
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]

.....
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
21-12-2010 - 17:23:15
avatar
Quote
bah

Съгласен , едно жилище си има определена цена. "Цената на кв.м." е особена величина.
Моят пост бе насочен главно към директните продавачи (граждани и строители).

Нека бъдем коректни. Цената на кв.м. я въведоха строителните предприемачи. Пак те измислиха идеалните части да се прибавят като реални към квадратурата на жилището.
А по всички правила, в нотариалния акт се изписва ЗП + % от идеалните части на сградата и земята.
Ясно е, че срещу изискването на клиента трудно можеш да риташ, пък и за брокерите беше по- малко смущаващо такова офериране.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход