Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?

Публикувано от okorosent 
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
20-12-2010 - 17:26:34
Интересна тема. Бих те посъветвал да си купиш едно такова [www.vodoprovod.eu] от някое левче и ако има спалня в апартамента по-малка от 4.50м х 4м, дори не питай за цената, а благодари за огледа и си излез най-учтиво. Да имаш по-малка (какъвто е при мен случаят в момента) е нездравословно за кутретата ти smiling smiley
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
20-12-2010 - 17:51:14
Quote
valsodar
В един европейски квадратен метър се вместват от 2 до 4 български квадратни метра.

:}
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
20-12-2010 - 18:11:57
avatar
Quote
okorosent
Отидох на няколко огледа - ново строителство в манастирски ливади.
Отчаях се.
Един апартамент колкото гарсониера ми го описваха като 82 кв. м.
Не беше повече от 50. Останалото - тераса и общи части?

Много е неприятно и непрофесионално някак си. Лъжат до дупка, докато не отида на оглед и после се правят на ударени - "ама вие не знаете ли за общите части?". Знам, ама не подозирах че половината апартамент е обща част.

Все едно отиваш да си купиш 1 кг сирене, а те ти дават половин и те убеждават че така и трябва.


ДОБРЕ ДОШЪЛ В ОТБОРА smiling smiley

Щом е имало 50 - пак е добреsmiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
20-12-2010 - 18:16:31
avatar
Quote
kalashnikof
Един квадратен метър е един метър у едната посока и едим метър у другата.Гледаш колко такива има у жилището и разбираш колко квадрата е.Като си купиш салам от магазина част от него да не е общ салам.

като стана въпрос за салам...
тея дупета дфето ги внасят са изрезки от салам така ли ?
Каво като си купиш салам не ти дават крайната част?

При апартаментите е като едно време... НЕТО И ТАРА smiling smiley
купуваш си тенекия сирене с 10 кила сириение ...
ама като сложиш саламурата и тенекията и става към 18 кила smiling smiley

За това и се отказах от новото след 5-6 огледа на нови кутийки с килер за спалня и кухня за хол!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
20-12-2010 - 18:24:25
Продават се апартаменти, не квадратни метри. Отиваш да си купиш апартамент, а не 11,5 м2. Цената е за апартамента, а се мери в м2 за улеснение на клиентите, като мярка за съпоставка. Продаваш за 50 хил. апартамент на който чиста площ е 40 м2, РЗП - 50, с общите части 60м2. Избирате си едно от всички и делите цената на него - на чиста площ - 1250 Е/м2, на ЗРП - 1000, и с общите части 833Е/м2. Каквото ти е кеф - това плащаш, клиентът избира, защото винаги има право!
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
20-12-2010 - 18:39:19
avatar
Quote
house md
Интересна тема. Бих те посъветвал да си купиш едно такова [www.vodoprovod.eu] от някое левче и ако има спалня в апартамента по-малка от 4.50м х 4м, дори не питай за цената, а благодари за огледа и си излез най-учтиво. Да имаш по-малка (какъвто е при мен случаят в момента) е нездравословно за кутретата ти smiling smiley

Ха, че ти къде си видял в новото строителство стая 4х 4.50?eye popping smiley
Такава квадратура имат хол- трапезария- боксовете...........:]
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
20-12-2010 - 18:53:49
Виждал съм апартаменти - старо строителство, може би до около 1992-1994 година в които квадратът си е квадрат. Щом в нотариалният акт пише 80 м2, значи толкова е чистата площ. После вече в нотариалният акт всеки пише каквото скимне. Имам един познат, който твърдеше, че нарочно измолил строителя да фалшифицира чертежите за пред нотариуса, та да може след 2-3 години да продаде 10-тина несъществуващи квадрата отгоре.
Или пък гледаш обява - 100м2 х 1000Е/м2 със снимки. След 6 месеца гледаш нова обява - 150м2 х 650Е/м2 пак със снимки. Поглеждаш снимките - същите.
"Цената според будалата"- Пише, че е казал днес един министър.
Който купува, обикаля. Като обиколиш 10 имота, разбираш кое си струва и кое не.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
20-12-2010 - 20:23:54
Ацетоне говорим за едни и същи работи,за една и съща саламура щото у това дет са продава нема сирене.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
20-12-2010 - 21:42:51
avatar
Quote
др. Иванов
Продават се апартаменти, не квадратни метри. Отиваш да си купиш апартамент, а не 11,5 м2. Цената е за апартамента, а се мери в м2 за улеснение на клиентите, като мярка за съпоставка. Продаваш за 50 хил. апартамент на който чиста площ е 40 м2, РЗП - 50, с общите части 60м2. Избирате си едно от всички и делите цената на него - на чиста площ - 1250 Е/м2, на ЗРП - 1000, и с общите части 833Е/м2. Каквото ти е кеф - това плащаш, клиентът избира, защото винаги има право!

Ванка, днес е 20/12/2010 година. Алоо Ванкааа събуди се бе! Ванкааа, Триъгълника и О'беля сега са по 350 Е/м2 и са се упътили към 149. Даже оферти по 1250 вече няма (даже и на ултра, мега, хипер, ексклузив топ локейшън)
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
20-12-2010 - 21:53:25
Quote
Шльокер и 3/4
Quote
др. Иванов
Продават се апартаменти, не квадратни метри. Отиваш да си купиш апартамент, а не 11,5 м2. Цената е за апартамента, а се мери в м2 за улеснение на клиентите, като мярка за съпоставка. Продаваш за 50 хил. апартамент на който чиста площ е 40 м2, РЗП - 50, с общите части 60м2. Избирате си едно от всички и делите цената на него - на чиста площ - 1250 Е/м2, на ЗРП - 1000, и с общите части 833Е/м2. Каквото ти е кеф - това плащаш, клиентът избира, защото винаги има право!

Ванка, днес е 20/12/2010 година. Алоо Ванкааа събуди се бе! Ванкааа, Триъгълника и О'беля сега са по 350 Е/м2 и са се упътили към 149. Даже оферти по 1250 вече няма (даже и на ултра, мега, хипер, ексклузив топ локейшън)

Той има впредвид 1250 Е за кв. Триъгълника.Баровския квартална София.Пълен с недоваршени кооперации - включително тази на др. Иванов.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-20 21:58 от bibise.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход