Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?

Публикувано от okorosent 
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 18:51:31
avatar
Quote
brotarius

Фактът обаче, от който се страхуват, продавачи и брокери е, че ако има подобна информация, неориентирана част от купувачите, които явно все още се опитвате да ловите в мътна вода ще ви отсвирят още на ниво обява. За това тактиката е: пускаме нищо не казваща обява и почваме омайването по телефона или на евентуалния оглед. Малко директен маркетинг, малко лъжливи мантри за жилищата, тяхната вечно повишаваща се цена и подчертаване на факта, че един истински българин трябва да има какво да остави на правнуците и може и да ви върже 'комисионото' smiling smiley, а той да му мисли как ще си плаща кредита.
Лично аз се надявам на всичко това да му дойде края и да започнем да приличаме малко повече на по-цивилизована държава, но докато дичковци (не е лично обръщение, а нарицателно, за това е с малка буква) се подвизават на пазара на имоти няма да стане.

Факт е, че тази ти мантра, е пълна глупост!
Ако някога беше ползвал услугите на посредник, щеше да знаеш, че в масовия случай, не плащаш нищо, освен цената на един телефонен разговор, до момента, в който не решиш да купиш. Т.е., разходите на посредника по извършване на огледите, ако ще и сто да са, са си за него. Така че, къде виждаш интерес да води кьораво и сакато по огледи?
Ако си бил купувач, щеше да знаеш, че не е дошъл брокерът у вас, че да те кандардисва да си купиш имот, ами ти си хлътнал в офиса на банката, където кредитният консултант те е омаял, за да теглиш кредит. И чак след това си дошъл при посредника.
А ако искаш да приличаме на по- цивилизованите държави, то трябва и ти да се напънеш- да мислиш, не силно да любиш и мразиш...........ей тъй, че да ти олекне.*drink1*
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 20:59:55
avatar
Quote
brotarius
Фактът обаче, от който се страхуват, продавачи и брокери е, че ако има подобна информация, неориентирана част от купувачите, които явно все още се опитвате да ловите в мътна вода ще ви отсвирят още на ниво обява. За това тактиката е: пускаме нищо не казваща обява и почваме омайването по телефона или на евентуалния оглед. Малко директен маркетинг, малко лъжливи мантри за жилищата, тяхната вечно повишаваща се цена и подчертаване на факта, че един истински българин трябва да има какво да остави на правнуците и може и да ви върже 'комисионото' smiling smiley, а той да му мисли как ще си плаща кредита.
Лично аз се надявам на всичко това да му дойде края и да започнем да приличаме малко повече на по-цивилизована държава, но докато дичковци (не е лично обръщение, а нарицателно, за това е с малка буква) се подвизават на пазара на имоти няма да стане.
*ok*
Браво. Ей това е самата истина.
Няма друго обяснение на факта защо в обявите няма почти никаква полезна информация.
Този спор и друг път е воден във форума и винаги се стига до обяснението, че трябва да идеш на място за да го видиш имота, нямало смисъл да пишат повече в обявата, те от 20 години така оферирали имотите и кой си ти, че да им кажеш, хехе...
bah
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 21:11:18
avatar
Quote
zlostyr
Quote
brotarius
Фактът обаче, от който се страхуват, продавачи и брокери е, че ако има подобна информация, неориентирана част от купувачите, които явно все още се опитвате да ловите в мътна вода ще ви отсвирят още на ниво обява.
Браво. Ей това е самата истина. Няма друго обяснение на факта защо в обявите няма почти никаква полезна информация.

Според мен непълната информация се дължи на слаб професионализъм, дори донякъде мързел, на хората изписващи дадена оферта. Вина за това имат шефовете на АНИ-тата, за слабия контрол. Приемете, че в бранша 70 % са новаци или "временно пребиваващи", които осират терена. Кифлите не разбират, че оферта с подробно и точно описание, сама придърпва купувача към оглед. Пиша кифли, понеже 85% от хората в бранша са жени, но такива има и кифльоци.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
24-12-2010 - 09:49:24
avatar
Quote
bah
Quote
zlostyr
Quote
brotarius
Фактът обаче, от който се страхуват, продавачи и брокери е, че ако има подобна информация, неориентирана част от купувачите, които явно все още се опитвате да ловите в мътна вода ще ви отсвирят още на ниво обява.
Браво. Ей това е самата истина. Няма друго обяснение на факта защо в обявите няма почти никаква полезна информация.

Според мен непълната информация се дължи на слаб професионализъм, дори донякъде мързел, на хората изписващи дадена оферта. Вина за това имат шефовете на АНИ-тата, за слабия контрол. Приемете, че в бранша 70 % са новаци или "временно пребиваващи", които осират терена. Кифлите не разбират, че оферта с подробно и точно описание, сама придърпва купувача към оглед. Пиша кифли, понеже 85% от хората в бранша са жени, но такива има и кифльоци.

clap: clap: clap:

Ееее, чудото стана. Най-накрая един брокер да си каже нещата както са. Досега максимум съм чувал, че всяко стадо си имало черни овце, имало и някои некадърни брокери, ама те не били такива. Както казах няколко пъти сме спорили за това какво трябва да има в обявите и че информацията, която я има в момента за нищо не струва. Например един път надълго и широко съм обяснявал на Дичо, че текст като "в близост до детска градина, болница, училище и спирки на градския транспорт" е абсолютно безсмислен, а той - не, хората ги интересували тези неща. Просто дай приблизителното местоположение на картата (в имот.бг и имоти.нет може), а всеки сам може да си прецени дали има болница, детска градина и спирки и колко близо са. Вместо да пише каква чудесна гледка имало сложи няколко снимки (по 15-16 снимки могат да се сложат в обява в споменатите сайтове), аз сам ще я видя гледката. Напиши квадратурата на всяка стая, сложи по една-две снимки на стая, дай една скица на разпределението, толкова ли е сложно...
Вместо това обаче ако отворим сега сайтовете и пуснем една търсачка 90% от обявите са с по 2 изречения пълни с само с клишета и без снимки. И после като напишеш, че повечето брокери са кифли и кифльоци, се сърдят.
Жалко, че няма повече брокери като теб и като един ИвоНовДом, който пускаше един теми в които обясняваше как да се правят панорамни снимки, за да се представи по-добре имота...
Дано след кризата са останали повече професионалисти и по-малко учителки, бармани и прочие.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
24-12-2010 - 10:13:20
Само дето тези неща не интересуват клиентите, а кибиците! Ако клиентите се интересуваха щеше да ги пише. Клиентът, който през последните години беше в 90% от провинцията, се интересува от две неща - района да е престижен и цената да е ниска. Нищо друго. Под престижен район се разбира не особено престижен, т.е. без единствено добрите и престижни райони, а тези пробутани от строители и брокери за престижни. Какви детски градини, какви спирки? Вие наред ли сте? Нали тогава престижни райони щяха да са Дружба и Обеля, а не Витоша, Кръстови вади и Ливадите. Аз скоро и съвсем случайно попаднах в Кръстова вада, явлението което е в страни от Черни връх. Бяха го затворири и за да не се връщам през Семинарията се набутах в някаква местност, дето не беше истина. Гледаш и не вярваш на всичките си сетива. Никога през живота си не съм допускал, че в България има по-окаяно място от това/после някой ми каза, че били Кръстови вади/. И това минава за престижно и там живеят хора, а вие ще ми обяснявате как някой се интересувал от нещо. Щом такава е практиката, това иска клиентът и е безмислено да се променя.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
24-12-2010 - 10:34:13
zlostyr ,разликата между нас е, че аз знам от какво се интересуват евентуалните клиенти, а ти съдиш по това, какво искаш ти, разбираш ли ? Иванов ти е написал много правилно, ако начинът ни на рекламиране не бе успешен, ние отдавна да сме го променили, без твоята намеса. Различните хора искат различни неща, а това, което си написал ти, като например - скица на разпределението показва, че никога не си купувал имот и не знаеш, че няма как да ти сложа скица в обявата по няколко причини . Да, това също се прави, но много рядко, защото просто няма такива. Нормалните клиенти тръгнали да купуват жилище, преценяват на око дали разпределението и размерите ги устройват, вечните мърморковци като вас тук само се чудите какви кусури да измислите.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
24-12-2010 - 10:44:40
avatar
Легенда:

Нормалните клиенти тръгнали да купуват жилище - Да се чете: Балъците от село с паднали им от реституцията пари, без претенции, тъпи и прости, но с желание да куят апартамент в софия, на каквато и да е цена!

вечните мърморковци като вас - Да се чете: ТРЕЗВО МИСЛЕЩИ ХОРА

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
24-12-2010 - 12:17:59
СОС ! Селянина си остава селянин !
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
24-12-2010 - 12:32:58
avatar
Дичо ти няма ли да са изфукаш де ша одиш на коледа да празнуваш smiling smiley Другите вече го направиха
ДОД

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
bah
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
24-12-2010 - 15:17:13
avatar
Quote
zlostyr
Quote
bah
Кифлите не разбират, че оферта с подробно и точно описание, сама придърпва купувача към оглед. .
Ееее, чудото стана. Най-накрая един брокер да си каже нещата както са.
Дано след кризата са останали повече професионалисти и по-малко учителки, бармани и прочие.

Я, не съм брокер, но имам непречупен поглед върху работата им.
В раздел "дискусия за имоти" имаше един колоритен образ - (барман - брокер).
Проблема с професионализма в България е общовалиден за всички браншове.
Мой познат има фирма за парапети, за 12 години през него са минали над 200 работници, никога е нямал повече от 8.
Той има същите ядове - некадърни, мързеливи, крадливи, завистливи, неграмотни, без възпитание, .........
Непрекъснато трепери, как да си изпълни поръчките качествено и в срок.
Допускам, че така е и при някои шефове на АНИ-та.
Нека всеки се обърне с лице към себе си и ще открие лошите си качества, както лични, така и в професионална област.
Скрити зад анонимността на форума, можем да плюем по другите на воля.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход