Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?

Публикувано от okorosent 
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 12:34:37
Quote
Тинки Уинки
Опитвам се да обясня, че цената на м2 на апартамент не е толкова важна, най-малкото защото не е ясно на база на каква квадратура е смятано. По-важно, за мен поне, е да знам примерно, че има хол 18-20м2, кухня 9-10м2, две спални по 14-16м2 и че това струва да кажем 80К. Втората информация ми е много по-важна отколкото да ми кажат, че 110-120 м2 апартамент се продава за 80К и аз да взема да смятам 80К/120 = 667е/м2
Ти поне претендираш да си интелигентен човек. Нали, все пак, живеем в глобален свят. Не сме на самотен остров. Искаме да се ориентираме кой, къде и какво.
За това и има статистики за цените на имотите в различните държави. И от там идват сметките - цена към заплата, цена към наем, колко души могат да си позволят апартамент в една държава и т.н.т.
И всички тия сметки отиват "у г.за" при нас, щот Ганьо смята квадратура както му е угодно, без никакви правила. Апартамент в Берлин 60 квадрата отговаря на 110 квадратов у нас.
И както казах и преди - на мафията не и е изгодно народа да прави съпоставки с тук и там. И понеже не може, както преди, да наложи "Желязна завеса" и информационно затъмнение и остава единственото възможно - да лъже, маже и заблуждава. Щот номенклатурчиците това си знаят и това си могат.
Анонимен потребител
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 13:23:36
Аз като гледам сме на едно мнение
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 13:42:47
Запорожец, ти също гледам се изказваш от нечие име, а също имаш претенции за интелигентност. Даже си позволяваш да даваш оценки за чужда такава, което ясно показва , че също се взимаш насериозно, в същото време не проумяваш елементарни неща, като това, че няма цена на кв м.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 14:54:38
avatar
Quote
moskvi4

Щот номенклатурчиците това си знаят и това си могат.
*xxx*
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 14:57:20
Quote
dicho
не проумяваш елементарни неща, като това, че няма цена на кв м.

eye popping smiley
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 15:06:14
Добре, хайде като няма понятие "цена на м2" да се опитаме да сравним 2 подобни апартамента в един район. Да приемем, че единия струва 50000Е, а другия 55000Е т.е единия е 10% по-скъп. Да приемем, че първия е старо, а втория ново строителство т.е, каквото и да пише като квадратури в обявите не е релевантно, поради несъвместимоста на обявяването на квадратурите. (Тук изключваме хитростта на брокери като Дичо, които са склонни да излъжат в обявата, да не би някой да си помисли, че предлагания от него 3-стаен е преустроен 2-стаен, заради малката квадратура.).
Реално възможно е с 10% по-евтиния апартамент, да бъде 30% по-голям. Как да го разберем това без да ходим с рулетката? Какъв изобщо е механизма за сравнение на цената, след като премахнем цена на м2?
Можем да разнообразим примера, ако 2та са ново стротелтво, но при единия общите части да са 2 пъти повече процентно или пък към единия да са добавени 30м2 покрив, записани като тераса, защото е на подпокровен етаж.
Точно за това в цивилизованите държави се дава цена на м2 ЧЖП, защото така тези съпоставки се правят лесно, а не защото са по-глупави.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 15:26:35
avatar
Quote
brotarius

Точно за това в цивилизованите държави се дава цена на м2 ЧЖП, защото така тези съпоставки се правят лесно, а не защото са по-глупави.

Би ли дефинирал понятието "чиста жилищна площ"?
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 15:35:53
Когато човек купува жилище, има определени изисквания, на които иска то да отговаря, а те са -
- локация
- разпределение
- етаж
- цена,
и когато в два, или няколко различни района намери сходни жилища, които почти отговарят на изискванията му, сяда и мисли, сравнява параметрите , но забележи - в параметрите няма цена на кв м, още по - малко цена на чиста, мръсна, или друга жилищна площ, защото купувачът/какъвто ти не си/ си е намерил имоти, които го устройват и за него няма абсолютно никакво значение, че в Модерното примерно ще му излезе по - евтино.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 15:40:47
Quote
камелия
Quote
brotarius

Точно за това в цивилизованите държави се дава цена на м2 ЧЖП, защото така тези съпоставки се правят лесно, а не защото са по-глупави.

Би ли дефинирал понятието "чиста жилищна площ"?

Ти като корифей в посредничеството при сделки с НИ трябва да си наясно с елементарни понятия от твоята област като ЗП, ЧЖП, РЗП.
Естествено може да се заядеш на дребно, че и това понятие е въпрос на тълкуване с терасите, но от примерната обявава, която съм дал по-рано ясно се вижда какво се има предвид. Това е площа на едно жилище без стените, терасите и общите части.
Анонимен потребител
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 16:15:56
Според мен за да сравниш тези два апартамента най-добре е да знаеш размерите на стаите, баня, тоалетна, коридор, терасите и т.н.

Всеки човек има различни виждания за идеалния апартамент.
Имайки цялата информация за имота човек може да си направи сметка дали му върши работа.
В крайна сметка може да се окаже, че апартаментът за 50К просто не ти върши работа, защото примерно спалнята му е 22м2, банята му е 6 м2, обаче коридора ти е малък и терасата също, пък примерно ти предпочиташ спалнята и банята да не ти са толкова големи, ами примерно по 16 и 5м2 и да прехвърлиш 4м2 към коридора за да си сложиш един гардероб там и да кажем 3 м2 към терасата за да е по-голяма.
Аз примерно като си търся апартамент никога не слагам изискване за цена на м2.

Ти би ли предпочел нещо, което не ти върши работа само заради по-евтината цена на м2, естествено при положение, че можеш да си позволиш и двете жилища.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход