Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?

Публикувано от okorosent 
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 15:03:09
avatar
Quote
bah
Quote
ASSETION
Quote
bah
Единия бил с парата. Другия, пък е човека с имота.

ако приемем че ще го дадеш и на 85 а си го обявил на 100, нормално оня да каже 70 и да достигнете до 85

При такива разсъждения, разочарованията са неизбежни. Във форума с лекота се свалят по 20 - 30%.
Моите наблюдения показват, че реално отстъпките са 5 - 8%.

Ако приемем, че ще го дам за 85, аз бих го обявил в диапазон 89 - 93.
На оферта 100, едва ли, ще има огледи (освен от брокери).

Явно имаме различен опит в практиката!
Реално при повече от 50% от офертите
Отстъпка от над 20% е лесно достижима!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
bah
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 15:12:02
avatar
Quote
ASSETION
Явно имаме различен опит в практиката! Реално при повече от 50% от офертите Отстъпка от над 20% е лесно достижима!

Нямам опит в София - щом казваш, значи е така.
Във Варна продавачите са стиснати и не свалят с охота, някои и 1.000 евро не смъкват.
Насила хубост не става.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 15:34:07
Quote
Imotko
Quote
batko
Quote
dicho
Батенце, някой някого насила ли е карал да купува това, което си описал ?
Дичо аз не съм купил и такова нещо никога няма да купя.В момента попаднах на добри брокери имам впредвид не собственици на агенции а хора наемни работници.Дават всичко от себе си точни коректни но няма какво да направят.Старото строителство е в ужасно състояние.Новото маломерно и диво.За продавачите какво да ви кажа.Прости алчни тъпи лейки.След 2 години търсене най после си харесах 3 апартамента но собствениците луди.Определен огледа в 17:00 той ми идва след половин час и вика ама аз май съм взел друг ключ може ли след час.Стоим ние с брокера и чакаме.Иде мърльото отваря и ужас.Ами дори кофата за боклук не изхвърлена.И като види клиент иска 130000евро.А обявите в нета почнали от 100000 и свалени на 90000 поне в три сайта.Аз му казвам от 75000 почваме пазарлъка а той обиден.Повторих че ако е съгласен утре отиваме в банката и му превеждам кинтата няма кредити няма заеми.А те мислят.Брокера не може да бъде виновен за архитектурата на сградата разпределението на апартамента и за мръсотията вътре.Най лошото е че тарикатите собственици ходят в три агенции и в едната казват 130000 в другата 100000 а в третата 90000 и клиентите си мислят че брокерите са цигани.Не е вярно не са.Има много почтени и свестни хора мърша има навсякъде.Но българина е алчен злобен мързелив и прост.
С такъв материал работим в България, ако мислиш, че т.нар. купувачи са по стока.
А ти от 75000 евро надолу ли ще се пазариш, или нагоре. И не ти ли се струва, мечтателю, че си почнал от високо, можеше поне на 45000 да ги пробваш.
Нагоре нагоре.Определил съм колко ще дам.Като минем сумата и не отстъпват довиждане и край.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 17:05:57
avatar
Quote
bah

Единия бил с парата. Другия, пък е човека с имота. Тя, така не става, джаста праста.
От пара, до пара, разлика голяма. Аз съм против вулгарното пазарене.
Ако ми изскочат с 30% по-ниска оферта насреща, веднага се разделяме.
При една сделка трябва и двете страни да се чувстват "като спечелили".

Прав си, това е стремежа и на брокерите, защото само тогава сделката е сигурна. Само че, има хора, неспособни да го разберат. smiling smiley
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 19:30:13
Quote
ASSETION
Quote
bah
Quote
ASSETION
Quote
bah
Единия бил с парата. Другия, пък е човека с имота.

ако приемем че ще го дадеш и на 85 а си го обявил на 100, нормално оня да каже 70 и да достигнете до 85

При такива разсъждения, разочарованията са неизбежни. Във форума с лекота се свалят по 20 - 30%.
Моите наблюдения показват, че реално отстъпките са 5 - 8%.

Ако приемем, че ще го дам за 85, аз бих го обявил в диапазон 89 - 93.
На оферта 100, едва ли, ще има огледи (освен от брокери).

Явно имаме различен опит в практиката!
Реално при повече от 50% от офертите
Отстъпка от над 20% е лесно достижима!

Да ти имах практиката, 100-ина сделки годишно може би? Или, както предполагам не си помирисвал сделка с имот като 99% от наличните във форума сривльовци.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 20:33:32
avatar
Quote
ASSETION
Явно имаме различен опит в практиката!
Реално при повече от 50% от офертите
Отстъпка от над 20% е лесно достижима!
Quote
Imotko
Да ти имах практиката, 100-ина сделки годишно може би? Или, както предполагам не си помирисвал сделка с имот като 99% от наличните във форума сривльовци.

А, не си прав! Купил си е много изгодно апартамент в един най- престижните квартали- Модерното...........:]
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 21:51:37
E, с тая 20%-овата схема само там може, или да пазари общи работници.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 22:28:30
avatar
НАЛИ СТЕ МНОГО ОТВОРЕНИ А?
АЙДЕ КУПЕТЕ ВИЕ ПО 650 ЛЕВА КВАДРАТА КАТО СТЕ ТАРИКАТИ smiling smiley
мухли и мухлюьвци...

АЙДЕ НАЛИ СТЕ ТУРБО БРОКЕРИ ?
ЩОМ НЕ Е ИЗГОДНО ЗНАЧИ ИМА МНОГО ТАКИВА ПРЕДЛОЖЕНИЯ
АЙДЕ НАМЕРЕТЕ МИ ДВА АПАРТАМЕНТА ПО 320 ЕВРА КВАДРАТА...
ПО 350 МИ ГИ НАМЕРЕТЕ?
5% КОМИСИОННА ЩЕ ВИ ДАМ ?

НЕ ИСКАТЕ ЛИ НЯКОЙ ЛЕВ ДА ИЗКАРАТЕ?
ПЛАЩАМ В БРОЙ?

Ето щом е лесно - изкарайте по някой лев новогодишно?
камелия да си вземе антицелулитен масаж
имотко нали обича ей така да му пада по някой лев smiling smiley
дичо да изкара и той, за да дари на домовете за сираци ?

Кви сте ми мишки... на приказки сте голяма работа на действия сте мишоци smiling smiley
Айде намерете?

Колко сте дребни и злобни smiling smiley освен оная дебелата... тя е дундеста и злобна smiling smiley

НАМЕРЕТЕ МИ НА СЛИВНИЦА 350 ЕВРА КВАДРАТЯ А? ЧАКАМ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 22:43:16
avatar
Бе кво ви обръщам внимание бре вие нямате по 50 лева в джоба тръгнали сте тук да ми говорите за бизнес и сделки..
камелия си мечтае от 3 месеца за нов фитнес уред от 300 лева... ама знае не и пускат лизинг, не че ще има полза от него...
Имотко си мечтае да му падне от някъде някой лев ама зарежда на бензиностанцията за 20 лева нали...
дичо и той занесъл си старите парцали в дом и им дал 50 лева и една торба ориз и вече се има за филантроп ексцентрик smiling smiley

И вие сте тръгнали да ми говорите за бизнес? вие?
Ахахахаха абе не ви ли е срам ? не ви ли е неудобно изобщо да я споменавате тази дума?

Колко пари изкарахте тази година?
Колко пари сте изкарали миналата?
Колко изкарахте този месец?
А днес? днес колко изкарахте?

Камелия - дибиланкей - аз не споря с теб за целулит нали - щото там ти си професионалистка - айде не спори и ти с мен за бизнес?
Имотко... лъжльо... аз не споря с теб за ипотеи и паднали отгоре пари... айде и ти не спори с мен за бизнес smiling smiley
Дичи - теб не те знам в какво си про smiling smiley ако искаш си кажи в това съм про и ще се разберем ти не ми говори за бизнес, аз няма да ти говоря за прото ти smiling smiley

Изобщо сте гола вода да ви кажа форумни древни герои...
може да сте били нещо преди време сте сте гола вода... приемете го щото иначе ще ви става все по кофти!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 23:32:19
Нееее, на Сливница нищо не ща. И зад Сливница, и пред Сливница и въобще където и да било наоколо, освен ако не е магазин на Мария Луиза.
Затова приемам критиката доброволно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход