Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на строеж на тази къща?

Публикувано от house md 
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 13:59:41
Boby, не съм съгласен с Фло напълно.Дори и с технологиите му на строителство.Нито с работната му ръка.

Но не съм и съгласен с дрането по 10 кожи от обикновения човек от разни самозабравили се предприемачи.Още не сме платили цената за извращенията до които се стигна 2007-2008.Може и никога да не успеем да ги платим.

А относно къща 160 квадрата за 90 000лева за 285евро на квадрат.Всеки човек с минимална финансова и строитилна култура би трябвало да се справи.Случаи много.Е тоалетната чиния няма да e Roca,дограмата Шуко,баумитска изолация и силикатна мазилка.Подовете няма да са с теракот за 50 лева квадрата,ламината няма да е за 40-60лева,много от довършителните работи човек ще трябва сам да си ги направи.Но за тези пари човек може да има приличен и уютен дом.
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 14:37:48
Quote
kalashnikof
Разликата между продажната цена и себестойността грубо казано се нарича печалба.Аз говоря за себестойност.Естествено че няма да дойда и да построя заради хубавите очи на някой за 100евро грубия строеж.Ще искам поне 20% печалба ,добре е 30% ,ако може и 50%.Ама да искаш за нещо дето е изпълнено с най-долнопробните материали 300%печалба си е измама.

Виждал съм строителство за 450 евра на квадрат и за 250 евра.Разликата е брутална.Само че в първия случай става въпрос за сграда дето ще е за лично обитаване,а във втория за масов апартамент за продажба.

Това което беше 2007-2008 година си отиде завинаги.Свиквайте с тази мисъл.Тези печалби повече няма да ги има.

Или както казва един мой приятел адвокат."Курвоазието свърши остана кура."

Не съм срещал още такъв който да строи като за 250 евра за себе си smiling smiley. Все си казваш - това веднъж се прави, онова веднъж се прави... и ето ти ги 450 евра и то при положение че сам се занимаваш, намираш бригади, контролираш, 3 години и половина нерви и бели коси... А ако ми го прави професионалист, каква цена трябва да ми поиска? Сигурно 600-700, но не можех да си ги позволя. Сега като се замисля обаче май по-добре да си наблягам на моя бизнес и да дам на някой да го направи за толкова вместо да губя 3 години... Здраве да е.
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 15:07:43
Quote
house md

- ясно ми е, че е енерго-неефективна и че има само 2 спални. smiling smiley

Толкова Ви е ясно, че така и не сте разбрали, че спалните са три, а не две....
Иначе, понеже проявявате любопитство, да, 160 кв. могат да се построят и за 90 000. При изключителни икономии, започващи още от фаза "проектиране" и продължаващи през възможно най-ниски цени на труд, материали и финиш. Следователно - предлаганият малоумен мутробарок едва ли може да се затвори с въпросната сума. Той е твърде "раздвижен" за да може да се построи на най-ниските ценови равнища!
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 15:12:31
Майсторът ми е зидаро-кофражист поне от 35г.,достатъчно образован да разчете перфектно плановете на обекта.Получава чисто 550 лв месечно,което изглежда малко за форумните милионери тука.Познавам и бивши асистенти,които сега са пенкилер в строителството ,но не могат да четат планове и понеже правя къща ,а не институтска катедра съм се спрял на моя майстор.Общаците си ги води и одобрява майстора, и той си преценява кой му върши работа и кой не и колко човека му трябват за дадения етап.Така системата е гъвкава и ми върши работа, това е и отговора за неграмотните мангали ,дето ми били работели!
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 15:25:38
Quote
ivorad
Quote
house md

- ясно ми е, че е енерго-неефективна и че има само 2 спални. smiling smiley

Толкова Ви е ясно, че така и не сте разбрали, че спалните са три, а не две....
Иначе, понеже проявявате любопитство, да, 160 кв. могат да се построят и за 90 000. При изключителни икономии, започващи още от фаза "проектиране" и продължаващи през възможно най-ниски цени на труд, материали и финиш. Следователно - предлаганият малоумен мутробарок едва ли може да се затвори с въпросната сума. Той е твърде "раздвижен" за да може да се построи на най-ниските ценови равнища!

Не виждам никакъв мутробарок, много спретната и приятно направена къщичка. Това качество на детайлите не знам как ще се постигне за такива пари, освен ако сам не си правиш повечето неща. Не е задължително да е енрго-неефективна, може дограмата на хола да е с тройни стъклопакети с К стъкло, изцяло ориентирана на юг - югоизток, а спалните като гледам са с разумно остъкление. И ако таваните са изолирани с 30-40 см вата а стените с 10-15 см изолация?
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 15:27:53
Quote
фло
Майсторът ми е зидаро-кофражист поне от 35г.,достатъчно образован да разчете перфектно плановете на обекта.Получава чисто 550 лв месечно,което изглежда малко за форумните милионери тука.Познавам и бивши асистенти,които сега са пенкилер в строителството ,но не могат да четат планове и понеже правя къща ,а не институтска катедра съм се спрял на моя майстор.Общаците си ги води и одобрява майстора, и той си преценява кой му върши работа и кой не и колко човека му трябват за дадения етап.Така системата е гъвкава и ми върши работа, това е и отговора за неграмотните мангали ,дето ми били работели!

За София 550 лв е заплата на чистачка в офис. Нали не смяташ че може да се гледа сериозно на "майстор", който се задоволява да го третират като чистачка или неграмотен мангал общак? Дори и за Варна излиза че общаците твоя майстор ги цани за заплата равняваща се на неговата? Или малко по-малка, все тая, 300-500 лв, пари за банички и кисело мляко?
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 15:51:47
Quote
Boby


Не виждам никакъв мутробарок, много спретната и приятно направена къщичка. Това качество на детайлите не знам как ще се постигне за такива пари, освен ако сам не си правиш повечето неща. Не е задължително да е енрго-неефективна, може дограмата на хола да е с тройни стъклопакети с К стъкло, изцяло ориентирана на юг - югоизток, а спалните като гледам са с разумно остъкление. И ако таваните са изолирани с 30-40 см вата а стените с 10-15 см изолация?

Ако човек си пада по къщи, чийто първи етаж е преостъклен с овални прозорци в псевдосредиземноморски стил, а вторият е украсен с родопски правоъгълни пенджерчета + парапети, един в овал, а другият - правоъгълен / да има за всеки вкус!/, ако си пада по окачени тавани, надвиснали като кютуци над главите на обитателите, ако се радва на липсваща плоска връзка между хол и тераса.......ами, наистина - къщето си е повече от прилично!
И разбира се, може да бъде построено. Но не и за 90 000.
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 15:53:37
Quote
vlado.b
За Ваше удобство и предварителен ориентир по-долу публикуваме някой данни, извлечени от количествено стойностната сметката:
3.1. Общо АС ЧАСТ, в т.ч.: - 506,98 лв./м2 – 87,47 %;
3.1.1. Груб строеж - 307,49 лв./м2 – 53,05 %;
3.1.2. Дограми - 76,19 лв./м2 – 13,15 %;
3.1.3. Общо Довършителни работи, в т.ч.: - 123,29 лв./м2 – 21,27 %;
3.1.3.1.Мазилки - 32,67 лв./м2 - 5,64 %;
3.1.3.2.Хидроизолации и пароизолации - 11,78 лв./м2 - 2,03 %;
3.1.3.3.Топлоизолации - 35,51 лв./м2 - 6,13 %;
3.1.3.4.Боядисване - 13,26 лв./м2 - 2,29 %;
3.1.3.5.Подови настилки - 16,03 лв./м2 - 2,77 %;
3.1.3.6.Облицовки - 8,67 лв./м2 - 1,50 %;
3.1.3.7.Неописани - 5,37 лв./м2 - 0,93 %;
3.2. Общо ВиК - 26,90 лв./м2 - 4,64 %;
3.3. Общо Ел - 20,39 лв./м2 - 3,52 %;
3.4. Общо ОВ - 25,33 лв./м2 - 4,37 %;
Всичко Строителна стойност* - 579,59 лв./м2 –100,00 %.
* Цени на СЕК, януари 2010 г., без печалба за строителя и без ДДС.
Както бе казано, тази сметка е само за ориентир. Желаещите да я използват, следва да се запознаят подробно с написаното на стр. 8 – 37 от списанието, да използват онези позиции, които отговарят на техния проект и да заменят онези позиции, които се различават.
Добре е да се има предвид, че по-малките обекти ще имат относително по-висока строителна стойност, особено в частта на грубия строеж, а луксозните подобрения могат да завишат посочените стойностите с до 65-100%.


Goro,за цените на подовите настилки които цитираш следва да се има предвид и болднатия текст.

Моля да кажете точното наименование и броя на списанието, което цитирате.
Благодаря предварително!
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 16:02:18
Boby, ти пък защо мислиш,че един общак е по квалифициран от една чистачка или пък върши повече работа!
Заплатите в строителството вече не са такива ,каквито бяха преди 2-3 години! На пазара на труда,според някои има поне 100 000 строители и наемането на майстор-строител си е договорно отношение!Всеки сам си прави сметката от тях и представи си ,че някой предпочита врабче в ръката ,отколкото орел в облаците.Затова в момента е изгодно да се строи и бих препоръчал на колегата,отворил темата да побърза ,преди да се е обърнала палачинката,да не се оплаква после като тебе и да ближи люти рани!
Re: Цена на строеж на тази къща?
15-12-2010 - 20:32:16
Quote
paio
Моля да кажете точното наименование и броя на списанието, което цитирате.
Благодаря предварително!

paio,
Не е списание, от този сайт е.
Коментара ти определено ще е полезен за всички.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход