Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

На какво разчитат баМките?

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: На какво разчитат баМките?
12-11-2010 - 22:31:20
Язък за депозитите :]
Re: На какво разчитат баМките?
12-11-2010 - 22:40:26
avatar
Да, за негарантираните - язък.
Да не би да имаш, че се притесняваш?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: На какво разчитат баМките?
12-11-2010 - 22:40:42
Не знам за жилищата, но при бизнес имотите банките май се размърдаха:

цитат от в.Капитал (днес): "ОББ вече разпродава имоти на фирми на Васил Божков за близо 50 млн. лв.
... и се готви за още"


Цялата статия: Разпадът на империята
Re: На какво разчитат баМките?
12-11-2010 - 22:51:07
avatar
Ако човек може да чете между редовете и това ще му е достатъчно, за да си направи извод за банковата ни стабилност.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: На какво разчитат баМките?
12-11-2010 - 22:52:22
Валсодаре антониус е прав донякаде, не са дъщерни а инвестиционни фондове. В Испания когато идеш в банка първо ти предлагат да вложиш в инв. фонд на по висок процент в зависимост оот риска който искаш да поемеш, колкото по.голям цъответно и процета е голям, и тогава влог на по/консервативните. С нбрания капитал/който не е техен а твой/ могат да „купят„ свои„/те контролират фонда/ недвижимости. Механизма е много елементарен, толкова елементарен че изгоряха над 860 милиона евро само от един фонд на една от най–големите испански банки.
Re: На какво разчитат баМките?
12-11-2010 - 22:56:48
Ко рече?
Кои гарантирани бре, според коя наредба, тази от 12.05, 23.06, 08.12, 14.05.. или предпоследната *angel*
Те нека думнат, па ти си чекай гарацията ахахаа по 3% на година до като ги изпревари самата инфлация.. Смешко, тънеш, точно за умници ги "изискват" тия гаранции
Също не ми гледай преди цифра време как е било (когато не е имало само един Фалсодар, а хиляди), гледай какви вериги са в момента, не на сульо и пульо, а банки с по стотици клона в цифра държави. Така че чакай да гръмне нещо специално за тебе. Освен това не е нужно да се гърми, след като си има 101 варианта пак да те надцакат winking smiley

Кажи са - всъщност кука ли си или просто Фалсодар...Държа да знам :]
Re: На какво разчитат баМките?
12-11-2010 - 23:01:04
avatar
Светльо, що се нервиш бре - твоите дългове са мои приходи, лошо няма.
Поне за мен де. Изборът на банка си е като избор на жена, трябва да се гледа и зад фасадата, ако не искаш един ден да се окажеш с празни ръце и измамени надежди winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: На какво разчитат баМките?
12-11-2010 - 23:08:31
Quote
antoninus_pius
Quote
Svetlio
Се едно не могат да си ги прехвърлят фиктивно из разни фирми нали *book*

Светльо,
предполагам имаш впредвид, че банките играят на търговете с дъщерни фирми. Защото аз точно такава информация имам от няколко познати - създават си дружества, вкарват им капитал и на търга наддават, докато другите участници не се откажат. После ако резултата от търга е удовлетворителен дъщерното дружесто се отказва (10% си отиват обратно при банката) и "печеливш" е вторият участник, обявил най-висока цена на търга). Ако цената е ниска и дружеството спечели, го отдава под наем, предполагам до нов търг на по-късен етап.
Инфото е от първа ръка, но за съжаление нямам пряко наблюдение, нито съм запознат от правна гледна точка дали това реално е възможно да стане.

*yes*

А парите за капитала идват откъде?

А дъщерното дружество откъде ще си покрива режиините?

Откъде ще дойдат парите за лихвите?

Или банката ще си ги даде и тях сама на себе си и ще затвори кръга, сътворявайки перпето мобиле.

Сигурно затова дават 8% по депозити. Понеже имат много свободен капитал. И са открили накрая перфектната система:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-12 23:12 от javcho.
Re: На какво разчитат баМките?
12-11-2010 - 23:16:07
Ех Яворее ти ли не знаеш.. що пара има братче.. почти като на Фалси влога в оная фасадната дет щяла да му напълни ръцете един ден :}

Фалси, любими наемателЮ... лош избор а :]:}
Re: На какво разчитат баМките?
12-11-2010 - 23:29:57
avatar
Светльо, защо така мазно и по терлички се измъкнахте от въпроса за перпетум мобиле?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход