Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам оферта, как ви се струва?

Публикувано от Marin4oPen4ev 
Имам оферта, как ви се струва?
23-09-2010 - 21:41:12
От известно време не следя пазара, защото се бях отчаял. Сега имам реална възможност да купя нещо построено в квартал с нормална инфраструктура.

Квартала е Сухата река, до пожарната. Стар двустаен - хол, спалня, голяма кухня, други екстри няма. РЗП 59 кв. м. Трябва да предложа цена до седмица.

Моля ви за съвет с колко да офертирам?
Re: Имам оферта, как ви се струва?
23-09-2010 - 22:59:15
Справедливата цена е 100 наема. За да я постигнеш цента на 100 наема, вадиш от нея разликата между нея и мокрите сънища на продавачите. Така ако разделите разликата (нещо което се счита за справедливо) ще постигнеш страведливата цена, но ако си опитен търговец, няма да предлагаш първи да разделите рзликата. Нека го направи другия и после ти предложи рзделяне на вече новата сума.

Пример:

100 наема = 20000 евро
Мокри сънища = 30 000 евро.
Първоначална оферта = 10 000 евро (тук внимавай. Първоначална, не окончателна. продавачът може да е бил под въздействието на брокер и не бива да го стресираш. Покажи, че си готов на преговори)

Ако той предложи пръв да разделите раликата ти се оттегляш и след няколко дни размисъл предлагаш пак да разделите разликата при което вече си говорите не в диапазона 10 - 30 000, а в диапазона 10-20 000, ако искаш спри на 15 000, това зависи и до колко е на зор продавача.

Пиши как е минало.
Re: Имам оферта, как ви се струва?
23-09-2010 - 23:45:03
avatar
Маринчо, минимума ти е 30000Е но собственик без зор няма да се съгласи.
Ако си стиснете ръката на 33-35000Е ще е разумно и за двете страни.

А зеления експерт дали би посмял да приложи стратегията си ако имота е на етаж различен от първи.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Имам оферта, как ви се струва?
23-09-2010 - 23:52:29
Около 32-35000 евро. Как е минало мога да ти кажа отсега, стига да се е придържал към твоите съвети. Шута в гъза и това е. Може със споменаване на близки роднини.

Като редактиране добавям, че с Оунъра писахме едновременно и получихме еднакви резултати. Колко сме добри, а?winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-23 23:55 от Imotko.
Re: Имам оферта, как ви се струва?
24-09-2010 - 00:10:26
avatar
Quote
Imotko
Около 32-35000 евро. Как е минало мога да ти кажа отсега, стига да се е придържал към твоите съвети. Шута в гъза и това е. Може със споменаване на близки роднини.

Като редактиране добавям, че с Оунъра писахме едновременно и получихме еднакви резултати. Колко сме добри, а?winking smiley
*beer*

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Имам оферта, как ви се струва?
24-09-2010 - 00:25:28
avatar
Марине, цената е 25–30 000 ЛЕВА и си поделете разходите по документацията. А разбирачите на цени Собственик и Имотния да се разберат помежду си кой кога ще дава пари и шутове, а псувните може и сега да се почват. И не ги слушаи глупостите за 100 наема това е изкривена форма на цена. Реалната цена е тази с която ти се чувстваш комфортно, а не банкери, продавачи, шарлатани, манипулатори. Досега си живял без това чудо не си слагай камък на шията и да скачаш в дълбокото, както направиха маса ипотекари. Все повече апартаменти ще излизат на пазара и все по малко пари в обращение. Дългата ръка на закона (НАП) все по на дълбоко влиза и тършува за свободните пари така че кинти нема, а имоти бол.

Ни копува ни продава
Re: Имам оферта, как ви се струва?
24-09-2010 - 00:34:23
avatar
Quote
ТОРТКО
Марине, цената е 25–30 000 ЛЕВА и си поделете разходите по документацията. А разбирачите на цени Собственик и Имотния да се разберат помежду си кой кога ще дава пари и шутове, а псувните може и сега да се почват. И не ги слушаи глупостите за 100 наема това е изкривена форма на цена. Реалната цена е тази с която ти се чувстваш комфортно, а не банкери, продавачи, шарлатани, манипулатори. Досега си живял без това чудо не си слагай камък на шията и да скачаш в дълбокото, както направиха маса ипотекари. Все повече апартаменти ще излизат на пазара и все по малко пари в обращение. Дългата ръка на закона (НАП) все по на дълбоко влиза и тършува за свободните пари така че кинти нема, а имоти бол.

Ни кОпувал, ни продавал, ама знае кое как става и ще стане.
Нашенче.
Ко да го праиш.

Вчера заради един Иксперт от твоята кръвна група, ми идваше да се закопая с фадрома на подморско равнище и да не казвам че съм раждан по тези места.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Имам оферта, как ви се струва?
24-09-2010 - 00:37:17
хахаха нема такъв цирк... smiling smiley
Ъперите, както винаги са разумни и резервирани winking smiley Сривляка, винаги си е бил оле-мале, байгъм-башкалзъм, тупан-терикатер :] Вика: "Макс бате, макс 200 кинта.. и гледай да да не те преметне нещо" хаха Другия па: "не, не 150 кинти е много, но до 180 и си стискайте ръцете" *ok*
Философствате, че и 20К е много, но подобни оферти не е имало от тошово време га биуетчето 6 стинки беше... Няма да разберете, че пазара не е това което смятате, а това което смятат участниците в него..

А по темата човека нищо не е казал, нито подробности по апартамента, нито дали офертата е от познат и тн. Няма как да иска мнение за цена при тези условия. Принципно са около 38-45К такива, но винаги има дното НО. Аз мисля, че ако го нагласиш до към 30-32К трябва да разливаш бира до второ пришествие smiling smiley
Re: Имам оферта, как ви се струва?
24-09-2010 - 00:40:11
59 квадрата, това чиста площ ли е? Вероятно да. Да говорим направо - цената на този апартамент е около 50 000 евро. Дори може да е 55 000 евро. Но да махнем - дограми, изолация, ремонти, освежаване, стълбище и пр. - за всичко това трябват 15000 евро и няма да стигнат. Махаш ги от цената и получаваш крайната.
Re: Имам оферта, как ви се струва?
24-09-2010 - 00:47:04
avatar
Няма значение къде си раждан или къде искаш да се закопаеш, банката своето ще вземе.
Инспектора какво ти пречи? Кинтите дето буташ ли не взима, за заплатката ли си милей, или гледа службичката да не му изтине? Щот такива като вас с лопата да ги ринеш ама службичка една е, и изтине ли отиде та се невидя.

Ни копува ни продава
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход