Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на кв.м груб строеж ?

Публикувано от builder_start 
Re: Цена на кв.м груб строеж ?
13-08-2010 - 09:59:35
познавам дваме архитекти единия ми искаше 15 лева а другия 13
Re: Цена на кв.м груб строеж ?
13-08-2010 - 12:38:25
Quote
др. Иванов
builder_start,
Къде магаре чука и др. Иванов работи лабаво няма!
Както е казал съфорумецът може и от сандвич панели, защото е фитнес и иска много вентилация. Цената само не е 35 лв., а евро и то само конструкцията.

Цената е 34 лв./м2 /лева/ труда за монтажа е 7 лева/м2.Конструкцията колко ще струва е според плана ,но за сравнение една греда 8Х8Х600 см /дълга 6 метра/ струва 200 лв.
Re: Цена на кв.м груб строеж ?
13-08-2010 - 13:52:23
Халето е оптимален вариант за това.Може да се изолира добре,а в същото време разходите по строежа му са много точни.Просто при фирмите за халета 90% от дейноста им е съсредоточена там и при почти всеки изпълнител след 2-3 години работа процесът е до толкова оптимизиран,че почти няма от къде да излязат подводни камъни...има си и техника,и монтажници,че понякога и проектанти.
Re: Цена на кв.м груб строеж ?
13-08-2010 - 17:19:45
Има всякакви проектанти, чувал съм и за такива, които взимат по 13-14 лв. Аз лично работя с други, които да ми свършат работа, а не съм известен като добър човек, който се чуди как да даде на някой повече пари.

За строежа съм написал колко струва, което би трябвало да е достатъчно, когато е казано от специалист, но ще поясня. Освен покрив сградата има и страни. Една сграда 10х20х4 метра има 240 м2 стени и 220 м2 покрив, затова и цените, които се предлагат са около 35-40 Е/м2 и то за някой размери помещения. Отделно се правят вътрешни стени, под, дограма и т.н. и на теория може да излезе около 100Е/м2
Re: Цена на кв.м груб строеж ?
13-08-2010 - 17:56:26
Quote
др. Иванов
Има всякакви проектанти, чувал съм и за такива, които взимат по 13-14 лв. Аз лично работя с други, които да ми свършат работа, а не съм известен като добър човек, който се чуди как да даде на някой повече пари.

За строежа съм написал колко струва, което би трябвало да е достатъчно, когато е казано от специалист, но ще поясня. Освен покрив сградата има и страни. Една сграда 10х20х4 метра има 240 м2 стени и 220 м2 покрив, затова и цените, които се предлагат са около 35-40 Е/м2 и то за някой размери помещения. Отделно се правят вътрешни стени, под, дограма и т.н. и на теория може да излезе около 100Е/м2

Понеже говорим за различни неща ще поясня,че цените ,които аз съобщавам са цени на материалите за м2,които е различно от цена на РЗП.Ще подкрепя другаря Иванов,че цената на квадрат за РЗП чувствително се различава и така споменатата конструкция от изолационни панели на обект,където се потеше моята бригада "Оле ле" на основите,стигна 333лв/м.2 за груб строеж без дограмата!
Re: Цена на кв.м груб строеж ?
14-08-2010 - 17:41:33
avatar
Много благодаря на всички за информацията. Ориентирах се що годе със резерв за до 150 Е/м2 спокойно се замислям за площ от 250 кв.м. Вмества се в 40 000 Е и оборудването и довършителния го смятах, че излиза до към 20 000 та надявам се връзвам гащите с 60000Е.
:} Остава ми най-по-по-най лесната част. да продам имота от който се глася да инвестирам парите в строежа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход