Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени земеделска земя

Публикувано от TZARS 
1.9
Re: Цени земеделска земя
20-08-2010 - 07:11:30
Сигурно си прав, аз просто цитирах арендатора, който има интерес от по-ниска цена.

Не забравяй, че в района на Пловдив има има почви с различни характеристики и съответно цена. Дори в землището на едно село има разлики в качеството на земята, а от там и на цената.

Примитивното земеделиев този ройон води и до ниската възвръщаемост.

А според мен съотношението на цената на земеделската земя и цената на ново строителство в градовете е просто смешно.
Re: Цени земеделска земя
20-08-2010 - 18:39:06
Quote
1.9


А според мен съотношението на цената на земеделската земя и цената на ново строителство в градовете е просто смешно.

Засега,но много скоро ще дойде времето,когато "спасителите на планетата" ще започнат люта битка за всяка педя земеделска земя заради свръхнаселеност и недостига на храни,защото за времето, през което пиша това изречение са се родили две дузини китайчета и индийчета,за има няма минута!
Re: Цени земеделска земя
20-08-2010 - 19:58:16
1.9 - Не съм запознат с фермерството на 100 % но какво значи тази земя се обработва примитивно? До колкото съм говорил с арендаторите, всеки използва модерна техника, съответно каква е разликата със обработката на тази земя и тази в Добружа например? Между другото си прав че има голяма разлика в почвата на различни села и точно поради това не мога да проумея, как например в едно село като Чернозем, където имаш 2-ра категоря чернозем почва арендатора дава същата рента както и в други села където земята е пак хубава но е по лоша категория и не е същата почва. Изобщо няма никаква логика... и хората викат " да ама това е чезнозем почва" е и... рентата една и съща в крайна сметка и то 3 пъти по малка от тая в добруджа, и не говоря само в пари, дори зърно да искаш пак в пъти по малко... ??? Просто искам да разбера ниакой друг сблъсквал ли се с тези неща, тъи като за мен това е абсурдно...
Re: Цени земеделска земя
20-08-2010 - 19:59:10
Quote
фло
Quote
1.9


А според мен съотношението на цената на земеделската земя и цената на ново строителство в градовете е просто смешно.

Засега,но много скоро ще дойде времето,когато "спасителите на планетата" ще започнат люта битка за всяка педя земеделска земя заради свръхнаселеност и недостига на храни,защото за времето, през което пиша това изречение са се родили две дузини китайчета и индийчета,за има няма минута!

Че те новородените са с више вече. Ядат расло на кокал .
Re: Цени земеделска земя
21-08-2010 - 00:49:35
Инвестицията в земя е много подобна с инвестицията в апартамент в голям град.Всеки търси сигурност за парите си почти еднаква с тази на банките и прилична рента.
Ако е апартамент трябва да е в центъра. Може да звучи изтъркано но практиката показва че това е истината.
Ако е земя-само в Добруджа.Рентите са от 30 до 50 лева . Ама там където са 50 , декар за 300 лева няма.
Колкото и тъжно да е за някои , нещо което носи пари-струва пари.
С други думи този който е тръгнал да купува земя да си помисли хубаво за какво му е.
Re: Цени земеделска земя
21-08-2010 - 00:59:30
Жоро и аз затова говоря.. Съгласен съм да дам 600 лева за земя която дава 50 лева рента но не и 500-600 че даже и до 1000 за земя която дава 17-20 лева. А дефакто това са цените които искат в Пловдивския край за земи, затова се чудех куде са тези хубави евтини земи от по 100-300 лева, или Арендаторите вземат хората за балъци по моя край или те искат много пари което говори че дефакто няма падане на никави цени....
Re: Цени земеделска земя
25-08-2010 - 15:35:20
Най-големите фондове купуват земя в Северозападна България

Най-големите публични дружества, специализирани в инвестиции в земеделска земя, притежават малко над 750 000 дка, сочи справка на Profit.bg.

От началото на годината, въпреки спада в цените на земята, фондовете не са активни, подобно на предходните години. Адванс Терафонд АДСИЦ е придобил 13 875 дка, а Агро Финанс - 4064 дка.

ЕЛАРГ Фонд за земеделска земя не е купувал от края на 2008 г., или от близо 2 г.

Любопитно е да се отчете, че Северна, Централна и Северозападна България неизменно присъстват сред районите с най-големи инвестиции на трите дружества.

Най-големите инвестиции на Адванс Терафонд са в Силистра, Враца и Плевен, а на Агро Финанс - Монтана, Плевен и Враца.

От своя страна закупените земи на ЕЛАРГ Фонд за земеделска земя до 2008 г. са ситуирани най-вече в Плевен, Ямбол, Видин, Велико Търново и Враца.
1.9
Re: Цени земеделска земя
25-08-2010 - 15:56:56
Quote
newman
1.9 - Не съм запознат с фермерството на 100 % но какво значи тази земя се обработва примитивно?

Аз също нямам претенции да съм запознат в детайли, но масово се използва стара техника, която отгоре но всичко не достига - моя арендатор гледа зърнени култури, но заедно с цялото село чака комбайн от другаде - когато и ако дойде. Лоша обработка на почвата, липса на растителна защита, няма напояване ... Това като правило в Пловдивско. Сигурно има и изключения.
Re: Цени земеделска земя
26-11-2010 - 21:26:47
Quote
newman
1.9 - Не съм запознат с фермерството на 100 % но какво значи тази земя се обработва примитивно? До колкото съм говорил с арендаторите, всеки използва модерна техника, съответно каква е разликата със обработката на тази земя и тази в Добружа например? Между другото си прав че има голяма разлика в почвата на различни села и точно поради това не мога да проумея, как например в едно село като Чернозем, където имаш 2-ра категоря чернозем почва арендатора дава същата рента както и в други села където земята е пак хубава но е по лоша категория и не е същата почва. Изобщо няма никаква логика... и хората викат " да ама това е чезнозем почва" е и... рентата една и съща в крайна сметка и то 3 пъти по малка от тая в добруджа, и не говоря само в пари, дори зърно да искаш пак в пъти по малко... ??? Просто искам да разбера ниакой друг сблъсквал ли се с тези неща, тъи като за мен това е абсурдно...
Разликата е, че в Добруджа има конкуренция между арендаторите, а и добри възможности и сам да я обработваш (нови машини накупени много, услуги етс), и цената на земята е по-висока. Там за където говориш, ако има само един арендатор наоколо, той си е монополист и си определя сам цените, тъй като бабата няма избор. Не търси логика навсякъде! smiling smiley На места ще чуеш: "земя не се продава", другата крайност пък е 250 дка за 1 гарсониера етс...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-26 21:28 от Kelesh.
Re: Цени земеделска земя
18-05-2011 - 22:38:36
Редовно чета форума, е рядко пиша но като цяло повечето теми са за имоти в София. Интересно ми е какво става със цените на земеделските земи и отразява ли се кризата и на тях. По мои наблюдения има лек спад в сените но тъй като не се занимавам професионално с това не знам дали съм прав. Преди година за земи по моя край се искаха по 600 лева на декар ,сега виждам цени на по 400-450, за съжеление рентата си остава същата 20 лева. Интересувам се тъй като обмислям дали да не закупя малко земя но не знам дали цените няма да паднат още. Ще ми бъде интересно да чуя мнения по този въпрос.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход