Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

*xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..

Публикувано от kuku987 
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
19-03-2010 - 04:53:21
Кажи ги тия 199 еуро бе куку да ги успокоиш хората.
Не четеш ли в бг как се напъват да вдидгат имотите сякаш това е най важно помогни им .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-19 04:54 от morski.
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
19-03-2010 - 08:49:31
Е, щом и Куку се предаде, тя работата е ясна.
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
19-03-2010 - 13:38:21
Quote
kuku987
откъде ти хрумнаха тези простотии бе професоре/пунди/мунди?

да си кажем нещата такива каквито са:
1. някой хора са бесни че баламурниците свършиха.
при всяка пирамида в едни момент 'горивото' свършва - дали ще са талони за пловдивските игри, влогове в компанииите на диаманд диамандиев, югоагент и прочее или покупката на куп тухли и бетон с евтин кредит на 'европейска цена' в същността си нещата си бяха едни и същи - въртене на пари без реално създаване на стойност.

Държането на суми на депозит с 7-10% лихва не е ли въртене на пари без създаване на стойност. Или смяташ като повечето умни глави тук, че ипотекарите ще платят лихвите на депозитарите.
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
19-03-2010 - 13:55:52
Quote
Пламен Hиколов
Quote
kuku987
откъде ти хрумнаха тези простотии бе професоре/пунди/мунди?

да си кажем нещата такива каквито са:
1. някой хора са бесни че баламурниците свършиха.
при всяка пирамида в едни момент 'горивото' свършва - дали ще са талони за пловдивските игри, влогове в компанииите на диаманд диамандиев, югоагент и прочее или покупката на куп тухли и бетон с евтин кредит на 'европейска цена' в същността си нещата си бяха едни и същи - въртене на пари без реално създаване на стойност.

Държането на суми на депозит с 7-10% лихва не е ли въртене на пари без създаване на стойност. Или смяташ като повечето умни глави тук, че ипотекарите ще платят лихвите на депозитарите.

В момента точно това се случва - депозитарите кредитират ипотекарите чрез банките. Банките не смеят да направят рязко движение в нито една посока - нито принудително масово да изземат обезпеченията за необслужени кредити (сума хора с необслужвани дългове си живеят в ипотекираните жилища и си карат лизинговите автомобили), нито да свалят драстично лихвите по кредитите (за да не се съберат нови необлслужвани кредити), нито драстично да свалят и лихвите по депозитите, че тогава пък няма кой да кредитира ипотекарите. Естественно, това е много опростено казано (банките си имат и други "пътеки" за набавяне на парични средства освен депозитите), но в най-общи линии на мен положението ми изглежда така.
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
19-03-2010 - 22:36:29
avatar
Quote
Пламен Hиколов
Quote
kuku987
откъде ти хрумнаха тези простотии бе професоре/пунди/мунди?

да си кажем нещата такива каквито са:
1. някой хора са бесни че баламурниците свършиха.
при всяка пирамида в едни момент 'горивото' свършва - дали ще са талони за пловдивските игри, влогове в компанииите на диаманд диамандиев, югоагент и прочее или покупката на куп тухли и бетон с евтин кредит на 'европейска цена' в същността си нещата си бяха едни и същи - въртене на пари без реално създаване на стойност.

Държането на суми на депозит с 7-10% лихва не е ли въртене на пари без създаване на стойност. Или смяташ като повечето умни глави тук, че ипотекарите ще платят лихвите на депозитарите.

Нали не трябва да ти обяснявам как действа принципа на фракционното банкиране, особненно при 8 % Задължителни минимални резерви, и как се умножават в пъти кредитите, раздадени въз основа на депозитите и как трабва да се съкращават нивата на раздадените кредити при намаляване на депозитите.
Шубето е голям страх.Няма по-голям страх от този да загубиш нещо, което имаш(или си мислиш,че имаш).
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
19-03-2010 - 23:36:26
Quote
nino
Здравейте,
Не знам доколко следните впечатления могат да бъдат показател за настроението на продавачите, но ще споделя моето наблюдение. В района, който ме интересува следя няколко апартамента - едните са тухлени, другите - панелни. Тухлените намалиха цената си в последните осем месеца от 52/55 000 на 47-50 000, но са недобре планирани -преходни помещения ,без асансьор, но пък на 3/4 етажа. Панелните - горе-долу в същия порядък.
В последната седмица има отчетливо повишение на цените на офертите. Особено показателен е примерът с двустайно панелно жилище, което преди 19 месеца беше обявено на 48 000 Е, строеж от 1975 година. До преди две седмици бяха стигнали до 40 000 (но вече от 1980 година). От вчера цената му е 45 000. Разбира се има и други корекции нагоре, но незначителни на фона на тази оферта. Гледала съм това жилище - няма никакви подобрения и ремонти от времето на предаване на апартамента от строителите (стоят си каретата от бели плочки около мивките в кухнята и банята), ако не се смятат сменените вертикални тръби на водопровода...
Може би това повишаване на цените е резултат на надеждите за съживяване на пазара през пролетта и лятото, а може и на друго нещо?...

По-скоро е тъп търговски трик. И аз съм бил свидетел на подобни явления. При "проверка на място" установих че продавачът е склонен на неочаквано голямо смъкване на цената - доста под старата по-ниска цена. За купувачи, които попадат на тази обява за първи път /с новата по-висока цена/ отстъпката изглежда впечатляваща. Купувача остава с впечатление, че късметът го е споходил. Може би и на това разчитат продавачите с този номер.

[zdravbadi.com]
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
19-03-2010 - 23:48:23
avatar
Quote
Пламен Hиколов
Quote
kuku987
откъде ти хрумнаха тези простотии бе професоре/пунди/мунди?

да си кажем нещата такива каквито са:
1. някой хора са бесни че баламурниците свършиха.
при всяка пирамида в едни момент 'горивото' свършва - дали ще са талони за пловдивските игри, влогове в компанииите на диаманд диамандиев, югоагент и прочее или покупката на куп тухли и бетон с евтин кредит на 'европейска цена' в същността си нещата си бяха едни и същи - въртене на пари без реално създаване на стойност.

Държането на суми на депозит с 7-10% лихва не е ли въртене на пари без създаване на стойност. Или смяташ като повечето умни глави тук, че ипотекарите ще платят лихвите на депозитарите.

Държането на парите в депозити- най - пасивното пазарно поведение не е печелившо никога в дългосрочен план. Периодите на дефлация са за съжаление или за радост кратки, след което започва веселбата - ИНФЛАЦИЯ - ОБЕЗЦЕНЯВЯНЕ НА ПАРИТЕ!!! НЕ може при обезценяване на парите да имате претенции непрекъснато да купувате имоти с инфлационни левчета!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
20-03-2010 - 00:04:49
Quote
kuku987
откъде ти хрумнаха тези простотии бе професоре/пунди/мунди?

да си кажем нещата такива каквито са:
1. някой хора са бесни че баламурниците свършиха.
при всяка пирамида в едни момент 'горивото' свършва - дали ще са талони за пловдивските игри, влогове в компанииите на диаманд диамандиев, югоагент и прочее или покупката на куп тухли и бетон с евтин кредит на 'европейска цена' в същността си нещата си бяха едни и същи - въртене на пари без реално създаване на стойност.
ако някой се въобразява че създава стойност като строи калпави имоти на замазка в градове без инфраструктура, в бедна държава с демографска катастрофа, в държава в която всеки има поне по два имота му препоръчам да се прегледа. има нужда от професионална психиатрична помош човечецът...

трагедията беше че дори и когато опарените англичани и ирландци започнаха да продават на половин цена и стана ясно че марсианци идващи да купуват в България вече няма, в същият този момент стадото се юрна да тегли кредити и да се накисва с непосилни ипотеки.

тук трябва да отдадем дължимото на медиите - вестниците, телевизията, на всички специалисти от калибъра на малкия мук (Н. Василев) и на банките.

2. нямам нищо общо със студентското предаване куку.

3. не ми дреме какви са цените в Бг (булкан е прав тук).

4. съзнателно се въздържам да пиша негативни постинги напоследък защото като гледам къде отиват нещата... (скоро може да се наложи да пускам позивитни постинги и да кажа че цените ще отидат не до 149 а до 199 евро на квадрат топ локейшън...

всъщност цените на имоти са най-малкият проблем в момента (освен за накиснатите с кредитите и за 'инвеститорите' и строителите, а също и за огладнелите брокери). трайната структурна безработица е един от основните проблеми, инфраструктурата, демографията и задаващите се трудни времена за здравеопзването и пенсионната система, свиващата се (депресионно) икономика.

Е така съм по-съгласен*ok*. 199Е или 200Е звучат наистина реалистично.*yes*. Дори и на мен 149Е ми се струваше малко занижена цена за топ локейшън /не че е невъзможна/.

149Е не е вероятна цена за пл. Славейков; това е цена за района около МА, примерно в района на Тунджа, Доспад или Бузлуджа /и то м/у Прага и Витошка/.

[zdravbadi.com]
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
20-03-2010 - 00:18:41
avatar
Quote
Бай Пешо
Quote
kuku987
откъде ти хрумнаха тези простотии бе професоре/пунди/мунди?

да си кажем нещата такива каквито са:
1. някой хора са бесни че баламурниците свършиха.
при всяка пирамида в едни момент 'горивото' свършва - дали ще са талони за пловдивските игри, влогове в компанииите на диаманд диамандиев, югоагент и прочее или покупката на куп тухли и бетон с евтин кредит на 'европейска цена' в същността си нещата си бяха едни и същи - въртене на пари без реално създаване на стойност.
ако някой се въобразява че създава стойност като строи калпави имоти на замазка в градове без инфраструктура, в бедна държава с демографска катастрофа, в държава в която всеки има поне по два имота му препоръчам да се прегледа. има нужда от професионална психиатрична помош човечецът...

трагедията беше че дори и когато опарените англичани и ирландци започнаха да продават на половин цена и стана ясно че марсианци идващи да купуват в България вече няма, в същият този момент стадото се юрна да тегли кредити и да се накисва с непосилни ипотеки.

тук трябва да отдадем дължимото на медиите - вестниците, телевизията, на всички специалисти от калибъра на малкия мук (Н. Василев) и на банките.

2. нямам нищо общо със студентското предаване куку.

3. не ми дреме какви са цените в Бг (булкан е прав тук).



4. съзнателно се въздържам да пиша негативни постинги напоследък защото като гледам къде отиват нещата... (скоро може да се наложи да пускам позивитни постинги и да кажа че цените ще отидат не до 149 а до 199 евро на квадрат топ локейшън...

всъщност цените на имоти са най-малкият проблем в момента (освен за накиснатите с кредитите и за 'инвеститорите' и строителите, а също и за огладнелите брокери). трайната структурна безработица е един от основните проблеми, инфраструктурата, демографията и задаващите се трудни времена за здравеопзването и пенсионната система, свиващата се (депресионно) икономика.

Е така съм по-съгласен*ok*. 199Е или 200Е звучат наистина реалистично.*yes*. Дори и на мен 149Е ми се струваше малко занижена цена за топ локейшън /не че е невъзможна/.

149Е не е вероятна цена за пл. Славейков; това е цена за района около МА, примерно в района на Тунджа, Доспад или Бузлуджа /и то м/у Прага и Витошка/.

БЛЯН!!! Надеждата умира последна у човека!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
20-03-2010 - 01:34:21
Струва ми се,че инвестиралите в имоти рибоци,с цел печалба ,все повече започват да гълтат въздух.Имам впредвид тези от последните години.По постовете им личи...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход