Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

*xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..

Публикувано от kuku987 
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
15-03-2010 - 10:28:39
Quote
sobstvenik 31
Напълно съм съгласен с dodo2, че е невъзможно, и всеки който е чел литература за финанси, ще му стане ясно защо ?
Ако прочетем малко стопанска история видно е, че в дългосрочен план парите се обезценявят - виште какво е означавал 1 паунд преди 300, 200, 100, 50 и 20 години. Вижте покупателната сила на $1 преди 200, 150,100 , 50 и 20години. Изказвания като 100 000 юро са си 100 000 юро са валидни само в период на кризи и дефлация, който никога не е по-дълъг от пет години.

Явно японците са големи глупаци, защото имаха криза с имотния пазар повече от 10 г. И през това време когато и да купиш разходите по ипотеката (които са несъпоставимо по-ниски от тези в БГ) + обезценката на актива (имота) те карат да се нагълташ с вода. А допълнително гориво за такава продължителност на кризата оказват и купиите на върха, които могат да се окажат с актив, които когато е изплатен към банката не струва и 1/3 от разходите. В тази ситуация не е необяснима практиката, че много "ипотекари" продават на "неразбираемо ниски" цени за UP-арите, просто защото сумата от продажбата покрива задължението към банката и "ипотекаря" минимизира загубите, като реализира икономии от бъдещи погасителни вноски.

А за това дали цените могат да паднат до 149Е - ами могат, дали би си купил апартамет в Берлин през 45 г. дори и да ти го продат за 100 марки? Кризи е имало и ще има, но в БГ нещата са толкова изкривени, че ние ще си копаме надолу още 10 на години. Тук дори и примера за Япония си е нараво "оптимистичен сценарий"
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
15-03-2010 - 10:42:10
дедич....има една малка подробност,която изпускаш...тук не е Япония.
Може би някъде някога ще се повтори японският модел.Но тук и сега няма да е.БГ може да усвои още десетки милиарди евро кредити и неизменно една част от тях ще отиде в строителство и имоти.Май вече веднъж си обяснявахме защо-освен дето експлоатационният срок на една сграда не е неограничен,остаряват и във функционално отношение.По твоята логика аз трябва да съм особено щастлив от факта,че притежавам имот,наследен от дядо ми и един ден да го оставя на децата си,които на свой ред да живеят в него.А суровата реалност е,че тоя имот е на 60-70 години и вече не става за нищо.Дори не е "широк център" ми си е баш център на София.Велосипед няма къде да оставиш,да не говорим за кола.Отделно веднъж забравих прозореца отворен и...няма да ти казвам каква прах беше влязла за два дена.Ресурсът му е изчерпан.
Е с какво предлагаш да се замени,освен с ново?
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
15-03-2010 - 10:49:31
avatar
Quote
venciev
Професоре,може и да си прав!Провинциалният злобар ще изчака да стане софиянец-интелигент,ако Куку се окаже прав за 149-те евра!
Брокерче,благодаря за ПАЧАТА-чудих се защо вчера бях в приповдигнато настроение,а то било заради празника*bow*
---------------------
всичко е възможно , но не съвсем !
Хубавото на кризата е , че Бедният/простият може да чуе онова,което му харесва !
Лошото й е , че след като я отменят - остава само иститата а ТЯ винаги е НЕПРИЯТНА за бедния !
Кризата е като предизборните кампании - докато вървят - .........Раят е близо !
Вземе ли се властта - ПАК се приближава АДА !
затова малоумните вярват на кукуто - казва им жадувани неща , бляскаво бъдеще , реки от безплатни печалби.........
НЕ че той е спекулант - той е озлобен емигрант , който не си е пуснал фиша а са му излезли числата !
Той изпусна момента да бъде като Слави Трифонов , Любен Дилов-син,Курумбашев , Бойко Василев и пр....от плеядата КУКУ
Някои от цитираните не са образец за подражание..........особено първият - но не ги болят ръцете и краката .....а това дразни дребното човече,провокира целият спектър от качества , които той притежава и демонстрира.
--------
Кризите за пореден път потвърждават правилото: вземането не е като даването !

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
15-03-2010 - 11:21:17
avatar
Ееееее оляхте се с тази злоба. Всеки втори с различно мнение е злобен. Слезте на земята малко
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
15-03-2010 - 13:30:12
Класова омраза. Бедният често си е злобен.
?
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
15-03-2010 - 13:49:43
avatar
Quote
Imotko
Класова омраза. Бедният често си е злобен.

Прав си, но в България това е логично.
Реално 95 % от богатите, не са богати с честен труд.
Просто, някои се раждат с крила, а други с наколенки и последните са цял живот в поза партер.

Еврото идва към България.
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
15-03-2010 - 15:05:12
За %-та бих поспорил, но къде ли богатите са станали такива само с честен труд?
?
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
15-03-2010 - 16:35:22
avatar
Маргарита Михнева: Българите, които имат сметки в Швейцария, са: Ат. Т., Бр. А., Дж. Ч., Хр. Д...
15 март 2010, 15:36
Бивш депутат от ДПС с инициали Р. Вл. търси гражданство в Цюрих и иска да открие влог за милиони, твърди телевизионната водеща
- Марги, вероятно ти си единствената българска журналистка, която още преди години обяви в ефир сметки на българи в Швейцария и Лондон.
- Преди 10 години направих репортажи по БНТ и по bТV за българи, които имат сметки в швейцарски банки. Изнесох факт, че в банката “Дел готари” (в превод – тунел) българин има сметка за 600 милиона долара! Предоставих фактите и банковите сметки на тогавашния главен прокурор Никола Филчев. Казах му, че това са документи от дела, които се водят в Швейцария. Подчертах, че държавата може с целия си ресурс да направи пълни разследвания по случая. Филчев отговори, че за изнасянето на цялата информация, която аз му занесох за банкови сметки на българи в Швейцария и в Лондон, може да ме пребият! Резултатът от тази моя простодушност пред главния прокурор беше две уволнения - от БНТ и от bТV, множество съдебни дела и заплаха за заливане със сярна киселина. Така на държавно ниво тази информация потъна...
- Като разследващ журналист какви въпроси си задаваш днес?
- Къде отидоха парите от приватизацията на МК ”Кремиковци”? Валентин Захариев го купи за 1 долар, продаде го за 142 милиона?! Къде отидоха тези пари? Българските спецслужби много добре знаят за какво става въпрос!
Захариев е осъден на три инстанции от Агенцията за следприватизационен контрол да върне на държавата 300 000 лева. Питам – защо се разхожда свободно по света? Защо не му е отнет паспортът? Защо не е прибран, след като е доказано, че той ги изнесе навън и тези пари не са в България? Защо не е арестуван и не му е повдигнато обвинение на Джевдет Чакъров? За него изнесох в предаванията си потресаващи факти. Защо не се поиска обяснение от Георги Крумов къде са изнесени парите и защо фалира “Икуест”? Крумов официално беше обявен за човек на службите. Откъде накъде той има жилища и банкови сметки в чужбина?
- Може ли да споменем конкретно кои българи имат сметки в Швейцария?
- Като ме питаш за имена, веднага ще ти кажа, че бивш депутат от ДПС с инициали Р. Вл. в момента търси гражданство в Швейцария и иска да открие сметка там за милиони. Този факт също се знае от българските служби. Но всички мълчат. Ще ти посоча и един твой съгражданин от Пловдив (Ицо Салфетката – б.а.), на чието дело аз присъствах в Швейцария. Става въпрос за това, че на него му беше открита банкова сметка там. Когато швейцарските прокурори и съдии по делото дойдоха в България, за да разследват случая с тоя човек, българското правителство ми отказа да направя интервю с тях. Казаха ми, че процесът бил засекретен. И ти искаш сега да продължавам да ти говоря с имена?!
- Явно темата за парите на българи в швейцарски банки е опасна?
- Опасна е, разбира се! Но всички факти се знаят отпреди 10 години. Защо сега се вдига пушилка? Кой знае какво е станало вече – тези сметки сигурно са потънали, преобразувани... Българските мошеници не са прости, нито са наивни. Знаят как се откриват сметки. И службите знаят - да не се баламосват хората, че тепърва чакаме информация от Швейцария. Лично аз съм предоставила вече такава информация. По това време ме съдеше бившият министър на вътрешните работи на Австрия Карл Блеха. Рени Цанова, Бог да я прости, му беше адвокат. Спечелих делото, а президентът Георги Първанов награди Блеха с орден “Стара планина”- първа степен, за особени заслуги към България! Тогава се разкриха и банкови сметки на българи в Австрия. Аз пак ги дадох на главния прокурор. Българското правосъдие много добре знае за какво става въпрос. И въпреки това нищо не стана. За всички мои случаи, в които съм изнесла за българи, които имат банкови сметки в чужбина – Швейцария, Лондон, Виена - се оказва, че тези хора са свързани или с приватизацията, или със службите.
- В България с подобна информация разполагат и колеги, които ти наричаш “агенти под прикритие”?
- Аз говоря за колегите на Алексей Петров в медиите. Смятам, че Бойко Борисов като министър-председател трябва днес да отиде докрай. Да обяви на глас и “агентите под прикритие” в медиите! Това е много важно, защото точно те във вестници, телевизии и радия манипулират общественото мнение. Тези журналисти като “агенти под прикритие” може да създадат големи скандали в обществото. И го правят.
- Можеш ли да кажеш имена на “агенти под прикритие” в медиите?
- Ние, в нашите журналистически среди, си ги знаем кои са.
- Що не ги кажеш поименно?
- Щото тоя тип журналисти - “агентите под прикритие” - не могат да бъдат съдени. Докато нас, “обикновените”, ни спукват от дела! Каква е логиката да получаваш заплата от МВР и да бъдеш държан в медиите като “агент под прикритие”? Каква точно работа вършат тези колеги? Може би слухтят как ние работим? А може би работят точно срещу нас?! “Агентите под прикритие” в медиите са ГОТОВАНКОВЦИ в журналистиката. Често те са ни и началници. Отиват в МВР, сервират им на тепсия информацията, на всичкото отгоре са и на втора заплата там. Чрез службите се върши една гигантска манипулация в медиите, която е много опасна. Не се дава възможност за различното и неудобно мнение. Като чувам сега от министър Цветанов какви ги е вършил Алексей Петров като “агент под прикритие”, представям си моите колеги “под прикритие” какво са правили и какво продължават да правят...

Еврото идва към България.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-03-15 16:56 от ?.
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
19-03-2010 - 04:17:10
откъде ти хрумнаха тези простотии бе професоре/пунди/мунди?

да си кажем нещата такива каквито са:
1. някой хора са бесни че баламурниците свършиха.
при всяка пирамида в едни момент 'горивото' свършва - дали ще са талони за пловдивските игри, влогове в компанииите на диаманд диамандиев, югоагент и прочее или покупката на куп тухли и бетон с евтин кредит на 'европейска цена' в същността си нещата си бяха едни и същи - въртене на пари без реално създаване на стойност.
ако някой се въобразява че създава стойност като строи калпави имоти на замазка в градове без инфраструктура, в бедна държава с демографска катастрофа, в държава в която всеки има поне по два имота му препоръчам да се прегледа. има нужда от професионална психиатрична помош човечецът...

трагедията беше че дори и когато опарените англичани и ирландци започнаха да продават на половин цена и стана ясно че марсианци идващи да купуват в България вече няма, в същият този момент стадото се юрна да тегли кредити и да се накисва с непосилни ипотеки.

тук трябва да отдадем дължимото на медиите - вестниците, телевизията, на всички специалисти от калибъра на малкия мук (Н. Василев) и на банките.

2. нямам нищо общо със студентското предаване куку.

3. не ми дреме какви са цените в Бг (булкан е прав тук).

4. съзнателно се въздържам да пиша негативни постинги напоследък защото като гледам къде отиват нещата... (скоро може да се наложи да пускам позивитни постинги и да кажа че цените ще отидат не до 149 а до 199 евро на квадрат топ локейшън...

всъщност цените на имоти са най-малкият проблем в момента (освен за накиснатите с кредитите и за 'инвеститорите' и строителите, а също и за огладнелите брокери). трайната структурна безработица е един от основните проблеми, инфраструктурата, демографията и задаващите се трудни времена за здравеопзването и пенсионната система, свиващата се (депресионно) икономика.
Re: *xxx*149 евро на квадрат топ локеъйшън..
19-03-2010 - 04:20:24
П.С. Моето послание преди 5-6 години (че и повече) на този сайт си беше точно към 'баламурниците с кредитите' (буквално, същите думи) това ми беше точно посланието от самото начало
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход