Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Това добра цена ли е?

Публикувано от Бай Пешо 
Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 15:40:08
Имам приятели, които за закъсали с ипотеката си и ми предлагат да ми продадат за 11500Е таванска боксониера 26 кв.м. /стая около 19 кв.м., антре околи 2,5 кв.м. и баня с тоалетна около 1,5 кв.м./. Боскониерата няма скосявания и е с височина от 2,3м. до 2,55 м.
Локацията е отлична - на 100-150 м. от площад Славейков. Няма течове от покрива. Преди 2-3 години са подменили фаянса и теракота в банята.
Изгрежда примамлива оферта за отдаване под наем, и сериозно се замислям върху офертата им.
Естествено решението ще си е изцяло мое, но все пак ми е интересно дали на Вас ви се струва добра инвестиция /все още имам колебания/?
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 15:48:55
avatar
Quote
Бай Пешо
Имам приятели, които за закъсали с ипотеката си и ми предлагат да ми продадат за 11500Е таванска боксониера 26 кв.м. /стая около 19 кв.м., антре околи 2,5 кв.м. и баня с тоалетна около 1,5 кв.м./. Боскониерата няма скосявания и е с височина от 2,3м. до 2,55 м.
Локацията е отлична - на 100-150 м. от площад Славейков. Няма течове от покрива. Преди 2-3 години са подменили фаянса и теракота в банята.
Изгрежда примамлива оферта за отдаване под наем, и сериозно се замислям върху офертата им.
Естествено решението ще си е изцяло мое, но все пак ми е интересно дали на Вас ви се струва добра инвестиция /все още имам колебания/?

annual rent / purchase price = 3% means do not buy
annual rent / purchase price = 6% means borderline
annual rent / purchase price = 9% means ok to buy

*ok*
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 15:49:22
За момента цената е реална,но след 6 месеца може и да те е яд .
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 16:01:08
Quote
granit
За момента цената е реална,но след 6 месеца може и да те е яд .

*ok*
И моите прогнози за следващата година са за сериозен спад на цените, но си мисля, че дори и след година тази цена ще е добра, но щом питам за мнениято на останалите участници във форума, означава, че все пак имам съмнения относно прогнозата си.
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 16:05:23
Quote
%
Quote
Бай Пешо
Имам приятели, които за закъсали с ипотеката си и ми предлагат да ми продадат за 11500Е таванска боксониера 26 кв.м. /стая около 19 кв.м., антре околи 2,5 кв.м. и баня с тоалетна около 1,5 кв.м./. Боскониерата няма скосявания и е с височина от 2,3м. до 2,55 м.
Локацията е отлична - на 100-150 м. от площад Славейков. Няма течове от покрива. Преди 2-3 години са подменили фаянса и теракота в банята.
Изгрежда примамлива оферта за отдаване под наем, и сериозно се замислям върху офертата им.
Естествено решението ще си е изцяло мое, но все пак ми е интересно дали на Вас ви се струва добра инвестиция /все още имам колебания/?

Бай Пешо, няма ли как да смъкнеш на 10К? Тъкмо цената ще ти се върже на 389 за м2 за ТОП ЛОКЕЙШЪН. Хем ти по-бързо ще си възвърнеш инвестицията от наеми, хем твоите приятели ще се спасят от лапите на банката.

Когато се договаряш с хора, които познаваш не е удобно да се пазариш много. Още повече, че са в твърде затруднено положение и пазарлъкът ще е равностоен на изнудване. А както аз, така и те знаят, че цената е изключително ниска /поне за момента/.
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 16:16:51
Quote
%
Quote
Бай Пешо
Quote
%
Quote
Бай Пешо
Имам приятели, които за закъсали с ипотеката си и ми предлагат да ми продадат за 11500Е таванска боксониера 26 кв.м. /стая около 19 кв.м., антре околи 2,5 кв.м. и баня с тоалетна около 1,5 кв.м./. Боскониерата няма скосявания и е с височина от 2,3м. до 2,55 м.
Локацията е отлична - на 100-150 м. от площад Славейков. Няма течове от покрива. Преди 2-3 години са подменили фаянса и теракота в банята.
Изгрежда примамлива оферта за отдаване под наем, и сериозно се замислям върху офертата им.
Естествено решението ще си е изцяло мое, но все пак ми е интересно дали на Вас ви се струва добра инвестиция /все още имам колебания/?

Бай Пешо, няма ли как да смъкнеш на 10К? Тъкмо цената ще ти се върже на 389 за м2 за ТОП ЛОКЕЙШЪН. Хем ти по-бързо ще си възвърнеш инвестицията от наеми, хем твоите приятели ще се спасят от лапите на банката.

Когато се договаряш с хора, които познаваш не е удобно да се пазариш много. Още повече, че са в твърде затруднено положение и пазарлъкът ще е равностоен на изнудване. А както аз, така и те знаят, че цената е изключително ниска /поне за момента/.



Бай Пешо, ами след като е такава работата, дай им на твоите приятели тези пари на заем с 4-5% лихва. Оттърваваш приятелите ти от банката, а пък твоите пари веднага започват да работят за тебе, а не след 10 години.

Ако направя това, ше имам с 11500к по-малко, а също така и едни приятели по-малко.*yes*
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 16:18:33
Quote
Бай Пешо
Имам приятели, които за закъсали с ипотеката си и ми предлагат да ми продадат за 11500Е таванска боксониера 26 кв.м. /стая около 19 кв.м., антре околи 2,5 кв.м. и баня с тоалетна около 1,5 кв.м./. Боскониерата няма скосявания и е с височина от 2,3м. до 2,55 м.
Локацията е отлична - на 100-150 м. от площад Славейков. Няма течове от покрива. Преди 2-3 години са подменили фаянса и теракота в банята.
Изгрежда примамлива оферта за отдаване под наем, и сериозно се замислям върху офертата им.
Естествено решението ще си е изцяло мое, но все пак ми е интересно дали на Вас ви се струва добра инвестиция /все още имам колебания/?

Ако върху имота няма допълнителни тежести - предложението е повече от отлично!
Моят съвет е да купите незабавно, при положение, че не бихте се притеснили от това, че след време "благодеянието" Ви ще се оцени като възползване от проблемите на близки хора в затруднено положение.
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 16:35:12
Моя съвет е, след като са ви приятели и при положение, че се колебаете за покупката да им направите услугата като ми пишете на лично тяхните координати. smiling smiley
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 16:39:00
Посъветвайте приятелите си да се опитат да я продадат на свободния пазар, било сами било с агенция, като започнат от цена от 19900Е. Така хем ще Ви е чиста съвестта, че не сте се възползвали от затрудненията на приятелите Ви, хем няма да Ви гризе съмнение, че сте се минали. Мисля, че на всички тук ще им е интересно на каква цена ще стане сделката, ако продължите да информирате форума за развитието на събитията.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-20 17:29 от dragula.
Re: Това добра цена ли е?
20-12-2009 - 16:48:09
Quote
%
Иво стига си ръсил простотии! То за тебе и в 20-ти блок в Ямбол на 10000 лева е "повече от отлично" предложение, ама нещо не смееш да го приемеш.
Когато се инвестира не се гледа положението в момента, а се прогнозира и ситуацията за поне година напред. а както се досещаш иде време за още 30-50% спад в близките 1-2 години.

Господин експерте - на цена от 11 500 евро оборудвана таванска боксониера 30 кв.м. , в добро състояние, в абсолютния център на София отлита за 10 минути. А после се препродава на двойна цена за няколко дни.
Само за сведение - дори през 1997-а беше изключително трудно да се намери подобен имот в добра кондиция за подобни пари, 90% от предложенията бяха истински гълъбарници, така че - предположението Ви, че след година-две тия имоти ще се продават по два за 10 000 е, меко казано, необосновано.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход