Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Верните графики

Публикувано от dodo2 
Анонимен потребител
Re: Верните графики
11-12-2009 - 11:54:31
Всеки си има свое виждане за това кое е средно. Ти едно, аз друго, додо2 трето.
Всеки метод и всяка стойност дава някаква информация, затова не трябва да се правят квалификации - вярно и грешно.

А иначе аз имам навика да помня когато някой предложи нещо разумно smiling smiley
Re: Верните графики
12-12-2009 - 09:41:02
Додо, аз не държа на 5% и не бих спорил точно за това. Освен това според мен трябва да се прави по райони , защото иначе по-скъпите райони няма да фигурират изобщо. Както си забелязал трябва да се изхвърлят и апартаментите с големи отклонения в квадратурите - примерон двустайни над 75кв.м. и под 50 (така на око определено). След това за анализа е добре да се определи колко е отношението между стойности - минималната след изхвърлянето на оферти и медианата - имаше си име този параметър ама не си спомням как се казва. Площта (интеграл на фунцията в границите между минималната стойност и медианата) ни дава представа за обема на офертите в пари. Като имаме данни за месечните обороти на пазара можем да определим и какъв обем ще се изтъргуват за месец - с достатъчно точност можем да вземем данни за предишен период.
Re: Верните графики
14-12-2009 - 11:11:47
От няколко дни се чудя следното. В имот.бг има обяви отпреди година, дали няма начин да се отсеят само новите обяви. Да речем от 2 седмици, максимално месец.
Също гледам един и същи апартамент да се продава от 5-6 агенции с минимална разлика. Лъжат леко и за квадратурите. Та дали не може да се направи някаква дискретизация в квадратурите и в парите. Знам, че става малко сложно, ама идеята ми е с един малък цикъл да се отсеят повтарящите се обяви. Примерно за даден район да се обработват обявите на даден етаж при квадратура от 50 до 55кв и ако има имоти с разлика в цената от 100-200 евро всичките се изхвърлят и да остава само един.
Re: Верните графики
14-12-2009 - 12:23:24
avatar
И аз тези дни си мислех защо има такава разлика в броя обяви в двата сайта. Само че в другия нали също са платени, т.е. щом обявата я има, агенцията я подновява. Просто датата на публикация си седи старата. Някой от брокерите да ни осветли, моля winking smiley

Иначе ако си пазят старите обяви просто така, това обяснява защо имат 6-7 пъти повече. Те според мен и imoti.net така пазеха стари и като ги изчистиха се случи онзи драстичен срив преди 2 седмици. Но може и друга да е причината, кой знае.

За еднаквите обяви за съжаление трудно се филтрират, защото аз тегля само информацията за размер, квадратура и квартал, без описанието. Така по тези данни трудно се определя една обява повтаряща се ли е или просто си приличат две за различни имоти. А и повтарящите се не са проблем - много вероятно е да са разпределени равномерно (т.е. да има повтарящи се и за ниски и за високи цени) и така се компенсират и по никакъв начин не влияят на средните цени, а на медианата пък - съвсем.
Re: Верните графики
19-12-2009 - 00:14:50
avatar
Днес София и Варна са с нови най-ниски стойности.
Re: Верните графики
19-12-2009 - 19:52:26
Додо, я си качи графиките някъде в нета, не в тоя форум само! Не се знае кога някой сърдит няма да го скапе пак, а графиките ти са ценни?
В най скоро време очаквам стойностните медии да започнат да ги цитират!
Опс и да не забравиш и коефициентите (на тъпота и другите) да сложиш там...
Re: Верните графики
19-12-2009 - 20:10:27
avatar
Аз пазя данните, няма как да изчезнат.
Re: Верните графики
19-12-2009 - 20:14:09
avatar
Някой от брокерите, публикувал обяви в другия сайт, ще каже ли дали седят безкрайно или ако не се плаща, изчезват?
Re: Верните графики
22-12-2009 - 23:12:33
Додо, можеш ли да наложиш една графика на средните цени и броя на продажбите по тримесечия? Интересно ще е да се ориентират хората, щом като в сезона на продажбите цените падат, какво ще е в сезона на големите сметки...*drink1*
Re: Верните графики
23-12-2009 - 00:38:03
avatar
Е от къде да взема броя продажби? Те вече са строго секретни, ще пуснат данните за Q3/2009 някъде към 2015та smiling smiley

Или ти за голямата графика? Там ще го добавя да видим какво ще стане ама след празниците.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход