Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

По банкова сметка,ама как и цените накъде?

Публикувано от Въртоглав 
По банкова сметка,ама как и цените накъде?
26-11-2009 - 15:13:49
Нова година нов късмет.Нов закон!?Цени на имоти на реални цени.Това евтино ли е ,или ще е по- скъпо ?Нали съм Въртоглав-обяснете ми .
%
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
26-11-2009 - 15:49:22
avatar
Въртоглав Написано:
-------------------------------------------------------
> Нова година нов късмет.Нов закон!?Цени на имоти на
> реални цени.Това евтино ли е ,или ще е по- скъпо
> ?Нали съм Въртоглав-обяснете ми .


Ето ще ти обясня като за Въртоглав: Официалната цена ще е малко по-висока от дан. оценка и тя ще бъде превеждана през банковата сметка на нотариуса. Това обаче не означава, че "остатъкът" до неофициалната цена няма да си бъде плащан кеш.

Пример; Подава се имот за 120К евро. Официално през банка и за пред нотариуса минават 60К. и 60К продавачът получава кеш.

Със тази поправака на закона правителството цели само сплашване на продавачи и купувачи за да раздвижи умрелият пазар на НИ поне до Нова Година преди да тръгне голямата река при ЧСИ.

Ако за 60К кеш питат откъде са? - отговаря се Заем от приятели и роднини. Тази поправка не мина дори през ГЕРБаджийте.

====================================================================
А портрета ми от аватара строго ви следи. Кой съм аз, че да се съмнявам в себе си? ====================================================================



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-26 15:54 от %.
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
26-11-2009 - 15:56:14
%МАЙ СИ ПРАВ..Ама може ли пак да попитам.Как ще стане точно това .

Пример; Подава се имот за 120К евро. Официално през банка и за пред нотариуса минават 60К. и 60К продавачът получава кеш.

Как ще мине номера пред нотариуса ,как и на каква цена ще стане вписването и кога.ОЦЕНКАТА НА ИМОТА НА КАКВА ЦЕНА ЩЕ Е и от кого ще се прави.И какви докИменти ще иска нотариуса .Пък ако аз запродавам примерно и ти купуваш, ще ми дадеш ли горнцата от 60к предварително за да съм сигурен ,че няма да ме извозиш.Ей че съм въртоглав и не вдевам.
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
26-11-2009 - 16:04:09
Ми все пак ще трябва да се покажат едни пари в банката, поне колкото е данъчната оценка, а НАПаджиите по-лесно контролират движенията по сметките.
%
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
26-11-2009 - 16:06:18
avatar
Въртоглав Написано:
-------------------------------------------------------
.Пък ако аз запродавам
> примерно и ти купуваш, ще ми дадеш ли горнцата от
> 60к предварително за да съм сигурен ,че няма да ме
> извозиш.Ей че съм въртоглав и не вдевам.


Ами това си е рискът при продажба с цел да се намалят разходите по прехвърлянето и нотариуса. Но нека и аз попитам, че не вдевам: Този риск досега не е ли съществувал?

====================================================================
А портрета ми от аватара строго ви следи. Кой съм аз, че да се съмнявам в себе си? ====================================================================
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
26-11-2009 - 16:08:30
Както ставаше и досега - обявява се в НА една цена, парите се превеждат по банков път, останалите - в брой в момента на подписване на сделката. Не знаеш ли, че нотариуса не вписва сделката, докато продавачът не му потвърди, че си е получил всичките пари ?
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
26-11-2009 - 16:10:53
Нотариусът пита .Дали продавача си е получил парите и ще продължава да пита.Въпросът ми е отнесен и към това дали дан.оц няма да е на реалната стойност на сделката.Примерно.
%
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
26-11-2009 - 16:15:32
avatar
dicho Написано:
-------------------------------------------------------
> Както ставаше и досега - обявява се в НА една
> цена, парите се превеждат по банков път,
> останалите - в брой в момента на подписване на
> сделката. Не знаеш ли, че нотариуса не вписва
> сделката, докато продавачът не му потвърди, че си
> е получил всичките пари ?


Дичо, който ти е казал, че си професионалист - брокер, те е излъгал.

Нотариуса ще впише сделката щом официалната сума пристигне в банковата му сметка и при това положение няма да има нужда продавачът да потвърждава каквото и да било.

====================================================================
А портрета ми от аватара строго ви следи. Кой съм аз, че да се съмнявам в себе си? ====================================================================
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
26-11-2009 - 16:23:42
% написал-
Нотариуса ще впише сделката щом официалната сума пристигне в банковата му сметка и при това положение няма да има нужда продавачът да потвърждава каквото и да било.

Така ще бъде.Моите мисли са свързани със следната схема.Д.Оценка 120 е ,по сметката на нотариуса 120е.Тоес всичко "на бяло "В противен случай отговорност към нотариуса .Тоест неофициалното изчезва ,това е целта,или поне така мисля.
%
Re: По банкова сметка,ама как и цените накъде?
26-11-2009 - 16:25:33
avatar
barbaron Написано:
-------------------------------------------------------
> Още малко търпение. Като се въведат още няколко
> европейски закона, балканските тарикатлъци няма да
> минават.

Като се въведат още няколко европейски закона, балканските тарикатлъци няма да минават... а ще минават само европейските тарикатлъци.

П.П. Какво стана с "Баста-та"? Казана дума, хвърлен камък.

====================================================================
А портрета ми от аватара строго ви следи. Кой съм аз, че да се съмнявам в себе си? ====================================================================
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход