Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
13-01-2014 - 23:24:05
Ако той не е съгласен в хипотезата при която оценява имота си над аргументираните пазарни нива,ситуацията е следната. Имаме човек, който иска да направи сделка за десетки хиляди (например), а не е склонен да инвестира в собственият си интерес, очаквайки друг да го направи, срещу значително по-малка мотивация от неговата. Единственият извод, който мога да си направя е, че този продаващ имота си собственик гледа на лицето от което се очаква да спомогне за реалиацията на имота, като на идиот, който евентуално ще се ангажира финансово и ресурсно с неговия неуспех. Ако някой се нагърбва с подобни продажби, единственият шанс да има рентабилност в работата си е да поддържа голяма база от имоти, като реализира малка част от тях.
В същото време продаващият разочарован от способността на брокера да направи чудо, се е обърнал към още 10 негови колеги smiling smiley

Какво прави схемата със заплащането, за обслужване на опита за продажба, като описанта. Първо, отрезвява малко собственика, защото при въпроса, какъв е проблема да инвестираш в продажбата си, при положение, че вярваш в точността на определената от теб цена разумна аргументация няма. Открояващият се отговор е, ама те другите не работят така! Следва отговорът ми, защо се спря на тази сергия smiling smiley, а не си при другите... .

Моята истина, е че ангажирането със сума, каквато и да е тя, е сигнал за сериозност в продажбата. В подобни случаи има ясен план, какво следва с определянето на цената и т.н. Отделно при отказ от продажба от страна на собственика, или адекватна корекция на цената във времето, компенсира частично или напълно инвестираните ресурси.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
14-01-2014 - 08:51:01
avatar
Така е практиката, която се е наложила повече от 20 години - да се плаща само при реализирана продажба в което има логика. Но се е наложила и друга практика един имот да се оферира в много агенции, което вече много хора са осъзнали като грешно, но участиците на пазара на имоти се сменят и ситуацията се повтаря. Да не говорим за хипер идиотската практика, която беше масова по едно време да не се иска никакъв комисион от продавача това е мега яката простотия и се котира тук там при наемите още. До колкото знам райфайзен имоти имат клауза в договорите си с продавачите на които посредничат при 3 месеца липса на оферта за имота от купувач следва 10% на долу в цената, но сега незнам дали още го правят предвид, че пазара се раздвижи, а дъното е достигнато.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
14-01-2014 - 09:37:44
Quote

предвид, че пазара се раздвижи, а дъното е достигнато.
:} :} :} пак се почна... новата мантра, купувайте сега е момента а? :}
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
14-01-2014 - 10:45:20
avatar
Quote
sasho2
Quote

предвид, че пазара се раздвижи, а дъното е достигнато.
:} :} :} пак се почна... новата мантра, купувайте сега е момента а? :}

Мантрите бяха с набълбуканите ипотекари за които вече подробно обясних тук. Който иска да купува който иска да хейтва по форумите мен тези 20 000 купувачи годишно в София ме устройват. Ако и през следващите пег години се купят в София 100 000 имота аз ще съм доволен така, че сега или догодина или по догодина който когато сметне, че му е дошъл момента да си взема решенията сам.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-01-14 10:46 от Продавач.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
14-01-2014 - 11:01:46
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
14-01-2014 - 11:22:37
avatar
Quote
paio
[www.capital.bg]

Само заглавието ли прочете или? *book* Ето нещо по-смислено Ипотечните кредити в българска валута - безапелационен лидер при кредитирането - [www.imoti.net]

"Предвид данните за сериозна задлъжнялост на част от европейските домакинства, картината у нас е много по-оптимистична, посочва се в доклада на компанията. От около 3 млн. домакинства у нас под 150 хил. от тях са закупили собствено жилище с кредит, като средното задължение е около 55 хил. лева, според данните на консултантите. „Това показва, че сериозни рискове пред този пазар у нас липсват и по-скоро го очаква нов подем на развитие през следващите години“, заключават експертите."

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
14-01-2014 - 15:24:30
Quote
Продавач
„Това показва, че сериозни рискове пред този пазар у нас липсват и по-скоро го очаква нов подем на развитие през следващите години“, заключават експертите."[/i]
Експертите.......що не си направим една тема за вицове, та да мое такива мнения на "експерти" да си имат точното място?
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
14-01-2014 - 17:54:56
avatar
Quote
paio
Quote
Продавач
„Това показва, че сериозни рискове пред този пазар у нас липсват и по-скоро го очаква нов подем на развитие през следващите години“, заключават експертите."[/i]
Експертите.......що не си направим една тема за вицове, та да мое такива мнения на "експерти" да си имат точното място?

Именно ти и още 3-4 "експерти" по форумно философстване сте точно за една такава тема за вицове там да си съчинявате. Аз съм експерт по недвижими имоти и с това си изкарвам прехраната, а ти с какво се занимаваш smiling smiley ? Не ми отговаряй въпроса ми е риторичен :]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-01-14 18:41 от Продавач.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
14-01-2014 - 18:53:02
Quote
Продавач
Така е практиката, която се е наложила повече от 20 години - да се плаща само при реализирана продажба в което има логика. Но се е наложила и друга практика един имот да се оферира в много агенции, което вече много хора са осъзнали като грешно, но участиците на пазара на имоти се сменят и ситуацията се повтаря. Да не говорим за хипер идиотската практика, която беше масова по едно време да не се иска никакъв комисион от продавача това е мега яката простотия и се котира тук там при наемите още. До колкото знам райфайзен имоти имат клауза в договорите си с продавачите на които посредничат при 3 месеца липса на оферта за имота от купувач следва 10% на долу в цената, но сега незнам дали още го правят предвид, че пазара се раздвижи, а дъното е достигнато.

Според мен трите практики са взаимосвързани. Комисиона в масовият случай е тото. Един собственик, ще се обърне към 10 пчелички, ако не е осъзнал, че иска да работи точно с еди кой си, защото .... . Съответно брокер преживял моменти, като "ми ние се отказахме да продаваме", почва да гледа на „клиента" по различен начин, което няма как да не влияе на качеството на работа при следващите „кленти".
Винаги съм се питал, как може да се нарича клиент лице, което не ти плаща за вече извършен труд и инвестирани средства, и във всеки един момент може да те отсвири без да има, каквито и да било последствия.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
14-01-2014 - 19:52:09
avatar
Договор за изключителни права за една година поне. Или стандартен договор ако иска да работи и с други агенти, но тук вече с неустойка - имота ти е продаден от друг агент, който е намалил цената на имота ок дължиш ми 50% от договореното. Или по схемата, която правиш ти за по-малко пари, но платени предварително.

Но договора ако не ми е ексклузивен търся неустойка иначе няма кой да се хваща на хорото "тото 2", но колегите масово го правят ако улучат-улучат smiling smiley Отказваш се да продаваш ок 50% от договореното аз не съм опитно зайче.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход