Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Купувачи и Продавачи нали искате промяна

Публикувано от jores 
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
14-01-2014 - 21:36:08
не съм чул некой да е посписал за неустойка с брокер. а и то нем много смисъл. ако бркера не мой да го пяродаде аз мога сам с кво е заслужил неустойката
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
14-01-2014 - 21:57:29
Някой успя ли да прочете и проумее написаното от "грамотния " икономист,финансист, юрист и още на знам си какъв нрадев ?
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
14-01-2014 - 22:05:49
avatar
Quote
nradev
не съм чул некой да е посписал за неустойка с брокер. а и то нем много смисъл. ако бркера не мой да го пяродаде аз мога сам с кво е заслужил неустойката

Написаното е граматически изумително.
Нрадев, не пий водката на гладно, без мезе, изморен, и на екс.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
14-01-2014 - 22:45:12
avatar
Quote
nradev
не съм чул некой да е посписал за неустойка с брокер. а и то нем много смисъл. ако бркера не мой да го пяродаде аз мога сам с кво е заслужил неустойката

Принципно с малко фантазия разкрих какво искаш да кажеш. Иначе казваш аз да ти преведа това и онова, което съм писал... *bow* Ами ти не си бил чул...ъъъъъ това както трябва да означава? То радев смисъла всеки си го гледа от неговата гледна точка - ако за собственика на имота няма смисъл то за мен има и ако той ми откаже аз му пожелавам приятен ден и го пращам при леличките от агенция игрек. А за да се продаде един имот е необходимо и участието на собственика на имота когато има коментар на цената с 1500 евро и той не отстъпи и сделката пропадне то тук вината не е на неговия брокер, а лично негова и от това не е задължително да страда и брокера му. Имал съм и случай в който намирам купувач на собственика на имот и той се отказва от продажбата от страх да не се мине в очакване на по-добри времена след 3-4-5 години. Ок това си е негово право, но понеже аз съм гледал множество филми с участието на подобни актьори и си взимам мерки предварително това ако ми се случи да си получа обезщетението. А ако ганьо иска хем да е хитър петър хем да е настрадин ходжа то тогава от мен парата от него коричката и да се спасява.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
15-01-2014 - 01:13:34
да де ама нустойки требе за двате страни да има . тогава требе и ти да му дължиш ако не го продадеш в срока
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
15-01-2014 - 08:21:53
avatar
Quote
nradev
да де ама нустойки требе за двате страни да има . тогава требе и ти да му дължиш ако не го продадеш в срока

Ако не успея да го продам в срока от една година неустойката от моя страна е нулевото възнаграждение за положен труд и направените до момента разходи по презентриането на имота и провеждането на огледи. Собственика няма никакви разходи, но аз имам и докато ттой рано или късно ще си получите парите ако аз не съм успял в срока на договора да му продам имота и той се откаже от моите услуги аз никога няма да имам възможността да си възстановя инвестирания труд, време и пари и тези загуби остават само за мен.Тези условия важат само за договор с изключителни права ако той не е навит да ми подпише такъв тогава вече има парична неустойка, че и по-висок процент ако случайно аз съм една от трите агенции, която успее да му продаде имота. Но реално ако до шестия месец няма оферта за имота то тогава е необходима корекция в цената и ако той не желае да я направи сам си спъва продажбата, а на мен ми връзва ръцете да му намеря по-бързо клиенти.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
15-01-2014 - 12:00:10
и колко договора с неустоики от клиента продавач имаш до сега
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
15-01-2014 - 21:39:40
Quote
Продавач
ако аз не съм успял в срока на договора да му продам имота и той се откаже от моите услуги аз никога няма да имам възможността да си възстановя инвестирания труд, време и пари и тези загуби остават само за мен..
И колко си загубил? 50лв. ? 100лв.? 200лв.?
Или ние ви возим насам натам?
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
15-01-2014 - 21:43:44
Или ние ви возим насам натам?
----------------
Кои "ние", ти дето никога жив брокер не си виждал ?! За 23 години как не ми се случи поне веднъж да ме повози клиент ,все аз ги возя ?!
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
18-01-2014 - 18:12:59
96-та ще ви се стори песен.......твоята професия временно е застрашена от изчезване. А сривът на цените е неизбежен, няма сила, която да обърне тренда при стандартните имоти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход