Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Купувачи и Продавачи нали искате промяна

Публикувано от jores 
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
13-01-2014 - 07:22:19
Ле-ле, какъв интелигентен диалог, браво весо, тук си в свои води, само дето много се повтаряш, нямаш ли въображение, стига едни и същи псувни ! Дай нещо ново, явно модераторите още не успяват да те фраснат завинаги, ама то е въпрос на време. Ще.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
13-01-2014 - 14:47:10
Още около 2002/3 год. Иво от „Фендора" започна да го прави smiling smiley. Дали е дошло времето незнам, но технологията вече е съвсем различна и позволява да се внедри масово. Задавам си следният въпрос, ако потенциалните заинтересовани видят обекта представен в цялост, както е тук, кога ще отидат на оглед smiling smiley. Моята практика показва, че оглед правят само наистина заинтересовани и то за да водят конкретни разговори.
Анонимен потребител
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
13-01-2014 - 15:49:51
Quote
jores
Още около 2002/3 год. Иво от „Фендора" започна да го прави smiling smiley. Дали е дошло времето незнам, но технологията вече е съвсем различна и позволява да се внедри масово. Задавам си следният въпрос, ако потенциалните заинтересовани видят обекта представен в цялост, както е тук, кога ще отидат на оглед smiling smiley. Моята практика показва, че оглед правят само наистина заинтересовани и то за да водят конкретни разговори.

Е анджък де. Нали това е целта, купувачите да не си губят времето с брокерски лъжи и съчинения. Пък и като се обади купувач, продавача вече ще знае, че интересът е сериозен.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
13-01-2014 - 16:13:33
Обмисляме, обучение в тази посока за да предадем знанията и опита, който натрупахме smiling smiley (колкото и да е той), и се чудя дали сектора ще прояви интерес да се развива в крак с времето ...
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
13-01-2014 - 17:08:28
Не знам каква и колко ви е практиката, но моята сочи, че след като показвах клипове на имоти в офиса, всички, подчертавам всички пожелаха и огледи, обаче се оказа, че в сайтовете за имоти няма как да качваш клипове. А глупостите като това -"Е анджък де. Нали това е целта, купувачите да не си губят времето с брокерски лъжи и съчинения" няма да коментирам, това е част от мечтата на един болен човечец да види този свят чист от брокери. Той пак не може да разбере, че това което предлагате не изключва по никакъв начин нашето присъствие и е ужасно тъжен.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
13-01-2014 - 17:19:22
в имот.бг може да се качват клипове smiling smiley и не само това го правихме за Български пощи smiling smiley. Но видеото няма нищо общо с виртуалния оглед, показваш каквото решиш, докато в тура сам решава, кога, как, къде и какво да прави. Поне така си мисля
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
13-01-2014 - 20:06:14
avatar
И все пак да не слагаме каруцата пред коня. Добрата презентация на един недвижим имот е повече от 33% от нещата, които трябва да се свършат за да може той да се продаде в най-кратки срокове. Перфектното представяне пести излишно време за огледи, но това само по себе си съвсем не е достатъчно. Това, че без физически оглед не може да се мине е ясно освен ако не купуваме парцел и е показан на 100%. Има няколко неща, които спъват продажбата на имотите и при тях на първо място е надценяването на имота "за да има мегдан за коментар" след което и реклама по бтв, нтв и си ен ен да пуснем ефекта от 3д виртуални презентации и т.н. ще бъде нулев и това смятам е ясно на всички нас smiling smiley Дори Бареков да дойде лично да направи репортаж в апартамента а-ла "имаме новина" и репортажа да се изълчва по дискавъри и мтв денонощно в продължение на година пак няма да имаме резултат.

Работата на брокера е да консултира собственика на имота каква е пазарната цена на имота към настоящия момент и чак след това когато се постигне консенсус преминаваме към фазата на представянето на имота.

След като представим имота по най-блестящия начин следва работата с купувачите и техните брокери. Всеки момент е важен от момента в който отговаряш на телефонните обаждания за този имот до момента когато се уговаряш за оглед. Но най-важните моменти са когато почнат коментарите за цената ако незнаеш как да се държиш и как да отговориш можеш да станеш лесна плячка или най-малкото ако се опитваш да изглеждаш непреклонен, а не можеш да си го позволиш можеш лесно да прецакаш сделката.

Ако мога да ги степенувам по важност:

51% определяне на реална пазарна цена - това пести време, а времето е пари този момент е ключов и при грешно решение на продавача офертата за имота му става напълно безпредметна

33% представяне на имота ако не го представяш добре, но цената е му е пазарно ориентирана ще го продадеш малко по-бавно и с повече огледи

16% да можеш да прецениш кога офертата, която получаваш за имота ти е най-добрата и да можеш да прецениш ако я откажеш дали ще имаш някога по-добра това зависи от много фактори от това къде и какъв ти е имота до това колко струва и колко често имаш огледи и колко често получаваш оферти, а това пък пряко свързано с първите два фактора - ценоопределянето - 51% и представянето 33%

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-01-13 20:25 от Продавач.
Анонимен потребител
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
13-01-2014 - 20:54:18
като се замисля, може и да си прав. правейки аналогия с природата, тя е оставила кърлежите също да съществуват по някака причина. все пак аз съм оптимист и вярвам, че пазара ще е по-силен от природата да се очисти от неговите паразити. Кърлежите поне не лъжат.

Quote
брокер съм си
Не знам каква и колко ви е практиката, но моята сочи, че след като показвах клипове на имоти в офиса, всички, подчертавам всички пожелаха и огледи, обаче се оказа, че в сайтовете за имоти няма как да качваш клипове. А глупостите като това -"Е анджък де. Нали това е целта, купувачите да не си губят времето с брокерски лъжи и съчинения" няма да коментирам, това е част от мечтата на един болен човечец да види този свят чист от брокери. Той пак не може да разбере, че това което предлагате не изключва по никакъв начин нашето присъствие и е ужасно тъжен.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
13-01-2014 - 21:50:10
Продавач съгласен съм на 100%, но какво правим, когато продаващият трябва да се убеди, че цената която иска е далч от реалността. За мен има два варианта: 1. Плаща си за всички действия от моя страна. 2. Разделяме се, докато узрее.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
13-01-2014 - 21:58:47
avatar
Quote
jores
Продавач съгласен съм на 100%, но какво правим, когато продаващият трябва да се убеди, че цената която иска е далч от реалността. За мен има два варианта: 1. Плаща си за всички действия от моя страна. 2. Разделяме се, докато узрее.

Прави си това е едно решение особено ако е съгласен да си плати рекламната кампания напред. Бъдещето е в тази насока продавачите ще трябва да влагат все повече средства, усилия и креативност за да могат да си пласират имотите.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход