Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Купувачи и Продавачи нали искате промяна

Публикувано от jores 
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
10-01-2014 - 15:58:13
Сетих се за тази темичка smiling smiley, да видим до къде стигнаха нещата. Контакта на собственика в офертата ,.... огледа онлайн
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
10-01-2014 - 16:11:07
скъпичко
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
10-01-2014 - 16:43:15
Ценообразуването е право на собственика, какво ще каже пазара друга тема smiling smiley. На мен ми се искаше да поговорим за това, ще се промени ли коренно механизма за случване на сделките в контекста на съвременните технологични решения, които обезмислят голяма част от сега предлаганите услуги.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
11-01-2014 - 21:51:30
Може би...ама колко време ще мине до тогава...никой не знае.
Анонимен потребител
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
11-01-2014 - 22:58:30
jores, имотния пазар е като всеки друг пазар. Нововъведенията печелят другите губят. Да разгледаме кои са участниците на пазара. Ами това са купувачите и продавачите. Брокерите не са участници в този пазар, те са само посредници и в повечето случаи имат чисто паразитна функция. То е както при петрола, да отъждествяваме посредниците с пазара е толкова погрешно колкото да момчето на бензиностанцията с петролните фючърси. И ето ти пример: на запад повечето бензиностанции са на самообслужване, спираш, слагаш си банковата карта, зареждаш и си продължаваш, посредника (момчето дето зарежда) вече отдавна е излишен. Така ще стане и с брокитата, показваш през нета имота с много снимки, видео и виртуална разходка из него, даваш пълната документална информация и ако си продавач брокер да ти продава имота не ти трябва, ако си купувач, на мига разбираш имаш ли интерес към този имот или не за по нататъшен оглед на живо. Тъй, че жорес добре си тръгнал и не се отказвай, просто е въпрос на време да се наложиш на пазара и да гледаш как изчезват брокитата.

Quote
jores
Ценообразуването е право на собственика, какво ще каже пазара друга тема smiling smiley. На мен ми се искаше да поговорим за това, ще се промени ли коренно механизма за случване на сделките в контекста на съвременните технологични решения, които обезмислят голяма част от сега предлаганите услуги.

жорка, само още един пример: на запад вече с доста вериги магазини дори няма и касиерки, влизаш, всемаш си стоките които си харесал, минаваш през касата и сам си минаваш стоките с баркода през скенера, плащаш си с банковата карта и си заминаваш. Тези магазини стават все повече, а касиерките остават на улицата ако не си намерят друга работа. Ето защо не виждам причина абсолютно същото да се случи с брокитата, което всъщност вече се и случва. Много хора ги намразиха (и с пълно право) заради лъжите и измамите им и биха предпочели да ползват технологиите при които лъжата и измамата са непознато явление. По мое мнение след 5-6 години брокитата ще са в историята.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-01-11 23:39 от sasho3.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
12-01-2014 - 01:16:44
Пълни глупости.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
12-01-2014 - 10:00:59
Няма как да не се съглася с теб, този път си абсолютно прав ! Даже има държави в които няма доктори, отиваш си на рентгена, на скенера, обгрижваш се сам, поставяш си диагнозата,предписваш си лечение и си готов. Такситата също са твои, то си стои на стоянката,качваш се, включваш си апарата, извозваш се и апарата сам си взима пари от сметката ти, щото и в банките няма служители,всичко става с едни малки таблетчета, отиваш у вас, грабваш надуваемата кукла и я скъсваш от секс /всъщност това ти е познато ,нали ?/, като по време на акта гледаш на монитора офертите за поредния имот,който ще купиш я на Орлов мост, я на Руски паметник. Така. Това дотук беше в твоя неподражаем шеговит стил, сега сериозно. Още от времето,когато беше модератор на несъществуващият клуб "Недв. имоти" в дир-а, ти превръщаш всяка тема в тема за оплюване на брокерите, междувременно се пресели и тук, за да разнасяш вонята си , отдавна всички ,включително и тези,които те подкрепят са разбрали , че си рано изписан, ама ти няма как да го разбереш. Иначе и на мен ми се иска да се променят някои неща,като например клиентите да не се опитват да ни прескачат,всички хора да бъдат коректни , да мога да си качвам клипове в сайтовете за имоти, разни неуспели икономисти да не ми се правят на брокери, да няма омраза в отношенията между хората, всеки да раздава акъл и да работи това, от което разбира, ама на, не се получава. Иначе знам точно как работят нашите колеги в Щатите например, видял съм го с очите си, няма голяма разлика между нас и тях, разликата е, че там има правила и всички ги спазват. Там ще видиш отключена къща която се продава и на плота има копия от всички документи с телефоните на агенцията, като даже вътре няма нито един самонастанил се циганин. За да се промени нещо у нас, трябва да се смени чипа на българина, а това явно не е възможно.
Анонимен потребител
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
12-01-2014 - 10:26:08
Портала за имоти БЕЗБРОКЕР.КОМ е само началото! В този портал, ако хората продаващи сами имотите си, оставят на професионалист да им направи снимки, клипове или 3D презентации, да им качи всички документи и направи добро описание като местоположение, то времето бързо ще отнесе брокитата в миналото. То така или иначе ще се случи де, просто време си трябва. Щом касиерките и пълначите по бензиностанциите могат да си заминат, значи и брокитата могат. Друг е въпросът, че в БГ това ще се случи с малко закъснение, но неизбежно ще се случи. А да се сравнява брокерската измамническа (то даже не е и професия) с лекарската е пълна идиощина. То е все едно да се сравняват уменията на каруцар с пилот на совалка.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2014-01-12 10:30 от sasho3.
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
12-01-2014 - 10:45:45
Не си виновен, че си изтъкан от омраза. Посочи къде брокерите са изчезнали ?
Анонимен потребител
Re: За Купувачи и Продавачи нали искате промяна
12-01-2014 - 11:05:56
Ами не мразя никого, брокитата сте ми безразлични, вас времето ще ви отмие. Иначе на въпроса ти: в Белгия, в Холандия, в Люксембург. По последни данни агенциите в тия държави са намалели до забележи 1/10 от броя им отпреди 10-ина години, във все още действащите агенции служителите са средно около 2-3. Един или двама разводачи и забележи задължително един уебдизайнер с фотографски и филмови и мултимедиа квалификации.

Наскоро отдавах къща под наем в Холандия, единствения човек с когото имах контакт беше фотографа който дойде да прави снимки и 3D клипове.
След като отдадохме къщата под наем от агенцията дойде фактура, толкова за фотограф, толкова за уебхостинг, толкова за разводач и това беше. Отделно от агенцията пращат човек всеки месец да наглежда къщата и дали наемателя я поддържа в приличен вид. Момчето не е брокер, един вид момче за всичко, разводач и контрольор, но няма право да се бърка между страните а само да констатира евентуални проблеми.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-01-12 11:13 от sasho3.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход