Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изкуството на пазарлъка. Или за разликата между предложената и постигнатата цена.

Публикувано от Scyther 
Abu
Re: Изкуството на пазарлъка. Или за разликата между предложената и постигнатата цена.
29-07-2009 - 18:12:31
Muza,
За да не се обяснявам надълго... Струва ми се, че се смесват мотив за продажба/покупка и склонност за пазарлък. Основният мотив за пазарлъка по нашенски е АЛЧНОСТ. Същата алчност, която кара купувача да сваля цената, а продавача да я вдига. Няма една страна - две са и са равностойни! А когато мотивът за пазарлък надделява над този за сделка, това вече е глупост! Мен ме е страх да не постъпя глупаво. Успех на тези, които не ги е страх!
Re: Изкуството на пазарлъка. Или за разликата между предложената и постигнатата цена.
30-07-2009 - 02:58:18
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> jores Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ето още едно съждение по темата:
> > Когато тръгнеш да пазаруваш за лична употреба
> /не
> > с инвестиционна цел/, купуваш си жилище за да
> го
> > ползваш, има един сериозен проблем при
> воденето на
> > преговорите.
> > Когато харесваш наистина даден имот, кола
> или
> > каквото и да било, в повечето случаи личи и
> то
> > много, това няма как да не бъде забелязано
> от
> > ответната страна и да повлиае на крайния
> резултат.
> > Също важен психологически момент е че
> започваш да
> > се страхуваш да не изпуснеш сделката, и в
> много от
> > случаите се правят компромиси на тази основа,
> по
> > някога основателни по някога не.
> > Интересно ще е да изкажете мнение.
> > Аз лично съм го забелязал при себе си при
> покупка
> > на коли, винаги се дъня, за това вече
> оставям
> > колегата да ходи да се разправя.
> >
> > targ.bg
>
>
> Абсолютно си прав, личи ти, че ти харесва, както
> ти личи когато ти харесва някоя жена.
> Предварително трябва да си си определил цената,
> която искаш да дадеш и да си готов да изтървеш
> сделката, да можеш да си обърнеш гърба и да си
> тръгнеш без да ти мигне окото. Въпрос на
> психология е - в момента ти се струва, че това е
> най-хубавата кола, най-хубавата жена, най-добрият
> апартамент за теб, но здравия разум показва, че
> има и други такива, даже и да не се намират
> толкова лесно. Истината е, че няма да свършат,
> по-скоро може да ти свършат парите
>
> Пиша във 2-ро лице, но се отнася и за мен и за
> всички.

Да си призная и аз.
Миналата седмица продадох а тази приключих покупка.
Е не стана пазарлък при продажбата защото като видя знамето на кризата развято от някой шмотко попрочел западни книжки за пазарлък направо озверявам.
Та стиснахме ръце на разумен и предварително подготвен компромис.
Супер.

Оообаче моя продавач ме смаза с нелогично поведение.
Е на пръв поглед де.
Страхотен шоп и първичен пич който продаваше за първи път в живота си.
Иииииииии три дни пазарлък, вода от девет кладенци и целата рода за консултанти.
Ракията не я броя.
Добре че даяна.
Ще се спретна да сваля записа от пазарлъка и ще го пусна на всички които подценяват типичните български пичове.
Е предварителното инфо ми свърши работа но не мога да си представя как щеше да гори някой ЙекономАйст при неговите доводи.

А и Баба Ценка намаза от схемата та комшии с внучките щи да бъдем.
Ей бабите и шопите ще ни измъкнат от УЖ КРИЗАТА
Re: Изкуството на пазарлъка. Или за разликата между предложената и постигнатата цена.
30-07-2009 - 10:10:11
Аз навремето се пазарях много. Като бях млад и глупав. Отида в Дубай и почнат едни истории това ако не е за 25 дархама не го взимам и т.н. И накрая не купя. Дойда в София, глупаците дето са ги купили на 30 ги продават на 100, а аз лапам мухите. И това години наред. От друга страна нали и този дето продава трябва да живее? Гледаш ги седнали в склада и нагъват манджа от вкъщи, работят по 13-14 часа и накрая да ми правят отстъпки, дето аз продавах с 400% надценка. Правиш си сметка, кое ти върши работа и плащаш. Търсиш нещо за теб, което ти харесва, щом ти харесва и си мъж плащаш цената, няма да отидеш да живееш кадето не ти харесва, защото там ще го спазариш по-евтино.

Тук един парцел на брега, с плаж пред него го дават на 50% обезщетение. Аз си правих сметките дали ще ми излезнат на това ниво, а не да го "спазаря" на 35%. Накрая излезе, че ще е на печалба само ако е на еди кое си място, но се оказа, че макар да го водят в този район е доста по към Влас, отколкото излизаше сметката. И даже не се обадих. Дават ти парцел за 507 хил., естествено, че ще кажеш 450 за да има разговор, но ако ти вършат работа и 507 ще ги платиш.
Re: Изкуството на пазарлъка. Или за разликата между предложената и постигнатата цена.
30-07-2009 - 22:17:15
Пазарлъкът не е някаква остаряла мода, нито пък признак за неопитност. Пазарлъкът е естествен процес свързан с определянето на пазарната цена. Ако само едната страна в сделките имаше лиценз за определяне на цената, то за какъв пазар, за какъв пазарен механизъм и за търговия говорим?! Пазаренето не е някаква изсмукана от пръстите на безпаричните утопия. Пазарене имаше и по време на растежа на цените. Тогава пазаренето изглеждаше така: "Купувай, че утре ще е двойно"!!! Нали не сте го забравили толкова бързо?
Сега нещата са по-различни и пазаренето пак си е актуално. Щом има хора, които не го харесват, могат да го пропуснат като дадат толкова, колкото им поискат. Това си е тяхно право и също е пазар.
Всички останали трябва да знаят, че на всеки пазар участват 2 противоположни сили. При това с еднакъв потенциал. Желанието за продажба е не по-слабо от желанието за придобивка. Колебанията зависят от тенденциите и настроенията на пазара. Следете ги и от вас зависи всичко останало. При инфлация по-ценени са нискоинфлационните активи като имотите, например. При дефлация обаче, по-ценени са парите, защото не се обезценяват а напротив, и защото "активите" имоти се превръщат в пасиви. Дали един имот е актив, когато няма наематели за него, времето тече, а разходите, данъците и таксите си вървят? Какво наблюдаваме сега? В "Албена" нощувки по 10лв в хотел. В Сл. Бряг бирата по левче, а 100 водка с кола - 2,50лв. В разгара на сезона! На това някои му казват бизнес...
Re: Изкуството на пазарлъка. Или за разликата между предложената и постигнатата цена.
30-07-2009 - 23:24:02
avatar
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------


> Дали един имот е актив, когато няма наематели за
> него, времето тече, а разходите, данъците и
> таксите си вървят? Какво наблюдаваме сега? В
> "Албена" нощувки по 10лв в хотел. В Сл. Бряг
> бирата по левче, а 100 водка с кола - 2,50лв. В
> разгара на сезона! На това някои му казват
> бизнес...


Наблюдаваме регулиране на печалбите- както е по целия нормален свят. Бирата по левче, но доставната й цена е 50ст. И с водката, и с колата е така. И Е бизнес, а не кожодерство. Който има акъл, ще се съобрази и пак ще има печалба, а няма да си продаде имота на безценица. Нито данъците са толкова големи, нито таксите.
Имотът винаги е актив, проблемът е в лакомията- да избиеш вложението за нула време. Който има акъл, ще предпочете чекмеджето да го удря по корема, макар и с по- малка сила. По- добре да капе, отколкото хич.
Re: Изкуството на пазарлъка. Или за разликата между предложената и постигнатата цена.
30-07-2009 - 23:58:01
Ками,
Извинявай, ама тези цени за нас, като потребители са супер, но я, да си сменим местата - друга песен ще запеем. Питаш ли ги, колко им е наема, откога действително е започнал сезона за тях, колко им е оборота...и още куп други разходи - предвидени и непредвидени.
Колко бири трябва да продаде, с 50ст. да избие само разходите?!?
Гарантирам ти, че са вътре този сезон. Дано, не са много вътре...
Re: Изкуството на пазарлъка. Или за разликата между предложената и постигнатата цена.
31-07-2009 - 00:20:06
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Ками,
> Извинявай, ама тези цени за нас, като потребители
> са супер, но я, да си сменим местата - друга песен
> ще запеем. Питаш ли ги, колко им е наема, откога
> действително е започнал сезона за тях, колко им е
> оборота...и още куп други разходи - предвидени и
> непредвидени.
> Колко бири трябва да продаде, с 50ст. да избие
> само разходите?!?
> Гарантирам ти, че са вътре този сезон. Дано, не са
> много вътре...
Муза,
Мислила съм го и съм го проучвала. И съм го работила. Не на морето и не на голям поток от клиенти. За наемът си права, но той е функция на големите печалби- всичко останало е с почти една и съща доставна цена- както за тях, така и за къщите за гости на село.
Фактът, че в Гърция и Турция предлагат оферти, по- изгодни отколкото тук, но с несравнимо по- добро обслужване, при техния стандарт, показва че нещата при нас са доста изкривени.
Да искаш да изкараш за 2-3 месеца толкова, че да ти осигури добър живот за цялата година, го има само у нас........


Re: Изкуството на пазарлъка. Или за разликата между предложената и постигнатата цена.
31-07-2009 - 01:00:32
Ще се сетите че Турция ни причлича все повече туристите *yes*
Re: Изкуството на пазарлъка. Или за разликата между предложената и постигнатата цена.
31-07-2009 - 02:12:41
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>
> За наемът си права, но той е функция на
> големите печалби-

Така, и какво се случва, когато наемът е същият, може даже и да е завишен, оборотът намален, печалбата намалена?


Re: Изкуството на пазарлъка. Или за разликата между предложената и постигнатата цена.
31-07-2009 - 02:27:04
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> >
> > За наемът си права, но той е функция на
> > големите печалби-
>
> Така, и какво се случва, когато наемът е същият,
> може даже и да е завишен, оборотът намален,
> печалбата намалена?
>
>-------------
ти защо не спиш ?

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход