Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: В какво бихте инвестирали 100 000 евро

Публикувано от Muza 
Анкета: В какво бихте инвестирали 100 000 евро
21-05-2009 - 20:04:29
Пазарът се движи(спира), както от очаквания, така и от ресурс.

Банките не финансират, остават хората с кеш. Освен техният брой и размерът на кеша, интересен е и техният начин на мислене и намерения...

Както и на тези, които в момента го нямат, но биха могли да го набавят.

По-подробно съм описала НИ, т.к. е сайт за имоти.
Re: Анкета: В какво бихте инвестирали 100 000 евро
21-05-2009 - 20:14:38
ами то на парите (стабилните валути) стойността им ще си расте в следващите години така че не виждам в какво може да се инвестира дето да донесе по-голям дивидент при сходен риск.

досега ассетите/екуититата растяха спрямо парите, сега е обратното- цените им намаляват.

единственото за което се сещам са фючърси на храните и петрола (това второто под въпрос).

ако някой иска да шортва американски акции сега е момента (по време на ралито на сакърите) обаче риска си е негов

*xxx*



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-05-21 20:17 от kuku987.
Re: Анкета: В какво бихте инвестирали 100 000 евро
21-05-2009 - 20:22:01
Една от наистина смислените анкети!Адмирации!
Дадох отговор-в ПРОИЗВОДСТВО,но ако нещата в страната ни продължат да се развиват по досегашния сценарий и сънародниците ми не излязат от летаргията и безотговорната апатия,отговорът ми ще е-НИЩО В БЪЛГАРИЯ ! sad smiley
Re: Анкета: В какво бихте инвестирали 100 000 евро
21-05-2009 - 20:40:18
avatar
В КРАТКОСРОЧЕН ПЛАН - (ДО КРАЯ НА 2009) НАЙ-ДОБРОТО СПОРЕД МЕН Е ДЕПОЗИТ В ЕВРО ИЛИ ЛЕВА.
КЪМ КРАЯ НА ГОДИНАТА ЩЕ ИМАМЕ ПО-ДОБРО VIEW ЗА БЪДЕЩЕТО НА ПАЗАРИТЕ.
НЕ ОЧАКВАМ КРИЗАТА ДА БЪДЕ ПРЕОДАЛЯНА В СВЕТА ТОЛКОВА СКОРО, КОЛКОТО СА ОЧАКВАНИЯТА НА ПРАВИТЕЛСТВАТА, ВЪПРЕКИ МЕДИЙНАТА РЕКЛАМА...

КЕША ЩЕ Е ЦАР МИНИМУМ ОЩЕ ГОДИНА ПО СВЕТА, А ОТНОСНО БГ - МОЖЕ БИ ДО КРАЯ НА 2010 ПОНЕ.

А ТОВА КОЕТО ВЪЛНУВА НАС ТУК - ИМОТИТЕ ОЧАКВАМ СТАБИЛИЗИРАНЕ НА ЦЕНИТЕ ЕДВА ПРЕЗ ПРОЛЕТТА НА 2010, НА НИВА ..... Е ТУК НЕ ИСКАМ ДА ФАНТАЗИРАМ, НО ЩЕ СА ОПРЕДЕЛЕНО ПО-НИСКИ ОТ СЕГАШНИТЕ.
Re: Анкета: В какво бихте инвестирали 100 000 евро
21-05-2009 - 20:51:32
ivelinel Написал:
-------------------------------------------------------
> Една от наистина смислените анкети!Адмирации!
> Дадох отговор-в ПРОИЗВОДСТВО,но ако нещата в
> страната ни продължат да се развиват по досегашния
> сценарий и сънародниците ми не излязат от
> летаргията и безотговорната апатия,отговорът ми ще
> е-НИЩО В БЪЛГАРИЯ !


В какво производство ? Защото за подобна сума ...не знам какво точно производство може да подхване

със 100 000 евро се сещам че (както казах в съседната тема ) може да се произвеждат зеленчуци в оранжерии и да се продават директно на ресторантите- има подобна ниша и подобна сума би стигнала

производство на охлюви (не е шега ) навсякъде по света се приема като деликатес - отглеждането и стартирането на подобно начинание ще се събере в посочената сума ...освен това този продукт не се влияе от пазари и криза , защото както знаем богатите обикновено си поръчват подобни блюда от тежкарлък ...а както стана ясно кризата засяга наи малко богатите хора

може да се произвежда и памук ( дълга тема )

може да произвежда розово масло - супер подценен бизнес

може да се стартира и някаква овошна градина - плодове винаги се купуват

повечето бизнеси за които се сещам и които се събират в тази сума са свързани нещо със земеделие , работа и тн

за себе си съм се ориентирал в друг вид инвестиции - където още не станало модерно като имотите

абе важното е човек да не го мързи и да му работи главата .....
Re: Анкета: В какво бихте инвестирали 100 000 евро
21-05-2009 - 21:01:21
Само да вметна, че гигантската част от българите са имали 100000Е само при подписването на ипотеката. Аз лично съм посъбрал кеш ,но далеч не 100000Е. И човек дето има толкова пари в брои не познавам, а познавам доста хора.
Относно анкетата- нищо в България. Малкото кеш дето го имам и тои е извън Бг. Щото ми омръзна да спонсорирам тая държава.

*drink1*
Re: Анкета: В какво бихте инвестирали 100 000 евро
21-05-2009 - 21:03:03
Ми...като гледам цените на стоките...по-добра инвестиция от самите пари не виждам.
Все пак избрах първата опция-НИ за жилищни нужди.Но и дума не може да става за апартамент.Цял живот съм живял в апартаменти.Блокове и съседи на под 50 метра-


never more! *bow* *bow*
Re: Анкета: В какво бихте инвестирали 100 000 евро
21-05-2009 - 21:19:42
=имам въпрос ( не ми се отваря тема )

Колко са за вас 50 000 евро ??? много , малко , джобни и тн.....
Можете ли веднага да извадите 50 000 евро в брои ????
Re: Анкета: В какво бихте инвестирали 100 000 евро
21-05-2009 - 21:23:41
avatar
100к В МОМЕНТА МОГАТ ДА СЕ ИНВЕСТИРАТ В ДЕПОЗИТ В БАНКА (ПРИМЕРНО RBcool smiley НА ГОДИШНА БАЗА:

7% В EUR
9,2 % В BGN

ТОВА СА EUR 7000/ BGN 18000

ТА ТОВА СА EUR 600/ BGN 1500 НА МЕСЕЦ

С ТЕЗИ ПАРИ СЪВСЕМ СПОКОЙНО ЩЕ СИ НАМЕРИТЕ "ПРИЛИЧЕН" АПАРТАМЕНТ ПОД НАЕМ, ДА ИЗЧАКАТЕ ДА МИНАТ ИЗБОРИТЕ, ДА СЕ ИЗПАРЯТ РОЗОВИТЕ ОЧАКВАНИЯ И ДОГОДИНА ПО ТОВА ВРЕМА ДА ИНВЕСТИРАТЕ В НИ В БГ.

В МОМЕНТА СЛЕДЯ ЦЕНИТЕ НА КЪЩИТЕ В ИЗОСТАНАЛАТА ГЕРМАНИЯ, В ЕДНА ОТ НАЙ-ИЗОСТАНАЛИТЕ И ПРОВИНЦИИ - СЕВЕРЕН РЕЙН-ВЕСТФАЛИЯ (ДЮСЕЛДОРФ) И СЪМ ОТКРИЛ НЯКОЛКО ФАНТАСТИЧНИ КЪЩИЧКИ ЗА ОКОЛО 150К, НО СЕ КОЛЕБАЯ
Re: Анкета: В какво бихте инвестирали 100 000 евро
21-05-2009 - 21:35:46
Гласувах производство но не точно това имам в предвид.

Според мен бизнеса с билки и горски плодове като борвинки и горски ягоди е доста подценен в България.Напоследък и шафрана ми привлече вниманието. *write*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход