Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой знае ли какви са цените на които в момента се извършват сделки?

Публикувано от 4ovek 
Някой знае ли какви са цените на които в момента се извършват сделки?
29-01-2009 - 09:02:21
Изписани безброй мнения в последно време за падащите цени, прогнози до какви нива ще падат и т.н.
Някой конкретно може ли да каже какви са цените в момента в София на които се извършват сделки.
Имам усещането, че повечето купувачи са на мнение, че цените са паднали, но никой не знае каква е цената и няма абсолютно никаква представа каква цена би го удовлетворила.
Моля ви общите приказки и заяждания в други теми - ще трия всяко мнение, което не съдържа цена на кв.м.
Re: Някой знае ли какви са цените на които в момента се извършват сделки?
29-01-2009 - 09:23:28
Човек , разбирам , че това те вълнува , мен също. Това , за което аз имам наблюдение е следното - цените се държат относително високи и се свалят само при реален купувач или при продължителен безинтерес. Хората , които имат пари си ги стискат , поради несигурността.
За точна цифра може да говори само брокер , който сключва сделки/въпроса тук е да ли е искрен/. Аз не съм брокер.
Моето мнение не съдържа цифра, но съм от едната страна - продавам. Цените съм ги намалил и сделка няма.
Re: Някой знае ли какви са цените на които в момента се извършват сделки?
29-01-2009 - 10:42:30
тази седмица - тристаен, стара тухла, Суха Река, последен етаж, усвоен балкон, напълно обзаведен - кухня , мебели, климатици, 90 кв.м чисто, за 75 000 Евро. Купувачи - с кеш.
Re: Някой знае ли какви са цените на които в момента се извършват сделки?
29-01-2009 - 11:02:21
Декември по коледа 69кв.м. Люлин 10 ЕПК за тотален ремонт но мястото и разпределението са отлични - 68000Е
Re: Някой знае ли какви са цените на които в момента се извършват сделки?
29-01-2009 - 11:04:35
Друг пример от личен опит:
Наследствено ателие в Толстой - приземно, блок гредоред 1940, 12 кв.м. със санитарен възел. Продава се от Април 08 на цена препоръчана от брокера. Много огледи без сделка. Намаляване на цената плавно до 50%. Пак няма продажба. Накрая Дек. 08 замяна за 1 дка дворно място в регулация в село около Ботевград.
Re: Някой знае ли какви са цените на които в момента се извършват сделки?
29-01-2009 - 11:12:52
Здравейте и поздрави на всички във форума.
За периода от 13.11.2008 до сега, ние сме сключили:
Люлин 7, 2-стаен, 67 кв.м. ЕПК за EUR 51 500;
Люлин 3, блоковете без ТЕЦ, 1-стаен, ЕПК, 43 кв.м за EUR 35 000;
Сердика, панелен блок от 1975 год., 3-стаен, 75 кв.м по Нот.акт за EUR 75 500, цената може да ви сте стори висока, но купувачите живеят в същия блок;

Всички сделка са с пари в брой.

Поздрави и успех на всички.
Re: Някой знае ли какви са цените на които в момента се извършват сделки?
29-01-2009 - 11:19:54
Предлагам да се разшири темата и да се включат и други градове!Така де,пазарът не е само в Сф.!Ще е полезно и поучително ако и други споделят подобна информация.
Ь!
Re: Някой знае ли какви са цените на които в момента се извършват сделки?
29-01-2009 - 12:52:42
Стара тухла в лагера. От 1000 е/м2 го спазарихме на 850. Знам, че и това е много за 30-40 годишно жилище, но ми писна вече.
Re: Някой знае ли какви са цените на които в момента се извършват сделки?
29-01-2009 - 12:56:59
Направи си отделна тема за другите градове. Ило по-точно за града който те интересува, иначе става батак.
Re: Някой знае ли какви са цените на които в момента се извършват сделки?
29-01-2009 - 13:24:34
В резюме, от написаното до тук следва, че реалните цени на сделките са
около 20% под средните цени в imoti.net, сметнати по цени от обявите smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход