Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените с или без общи части трябва да се пишат?

Публикувано от buysell 
Цените с или без общи части трябва да се пишат?
13-10-2016 - 10:19:23
Споделям лично мое мнение.
Според мен цените на имотите /апартаментите/ трябва да се изписват навсякъде само реалните площи за живеене. Ще обясня защо мисля така.
Ами когато тръгвам да търся апартамент се сблъсквам с проблем на уеднаквяване на цените за да мога да правя сравнение. За да направя разлика между два апартамента аз трябва да сметна продажната цена делено на чистите квадрати и така да ги сравнявам колко получавам и колко струва квадрата. Което ако го сметнете и вие, ще видите че цените не са никак ниски както ги рекламират.
Все пак всеки го интересува в колко квадрата ще живее.
Re: Цените с или без общи части трябва да се пишат?
14-10-2016 - 18:01:04
Според мен цените на имотите /апартаментите/ трябва да се изписват навсякъде само реалните площи за живеене.
------------------------------------------------
Реални площи за живеене, какво е това ? Има три вида площи - светла, чиста и площ с ид.части, коя не е "реална" ?
Re: Цените с или без общи части трябва да се пишат?
14-10-2016 - 19:42:35
Е ти по цена на м2 ли определяш кой апартамент да предпочиташ?

Ако питаш мен разпределението е много по-важно от м2.
Re: Цените с или без общи части трябва да се пишат?
17-10-2016 - 12:02:21
Всичко се взима под внимание, но цената на квадрат на реална жилищна площ , най-много. Защото ще живея в нея, а не на стълбището. Едно време всичко се калкулираше в крайна цена на квадрат и знаеш какво плащаш. Сега за да излъжат балъците, че цените са ниски, слагат и общите части. Ми по тази логика да сложат и цената на земята върху която са строили и тогава ще падне още. Заради балъците, които се лъжат по цените с общите части страдаме другите , които мислим повече. В момента в Пловдив, цените са близки за цена по кварталите, няма значение дали си център или извън него, цената на квадрат е еднаква. Което до някъде е плюс, ако искаш да си около центъра.
Да не ви казвам и за другите им глупости, като вече едностаен се водело хол, спалня, баня и тоалетна заедно. Преди едностаен си беше една стая , баня и тоалетна заедно. Всеки ден нещо ново измислят за да заблуждават.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-10-17 12:39 от buysell.
Re: Цените с или без общи части трябва да се пишат?
18-10-2016 - 08:51:17
Quote
buysell
Всичко се взима под внимание, но цената на квадрат на реална жилищна площ , най-много.
Ето това ти е грешката.
Ти не живееш в квадратен метър с определена цена.
Ти живееш в жилище с определен брой стаи и разположение, струващо определена цена.
Важни са размерите на стаите и разположението.
Пример: Ако имаш две стаи (спалня и детска) по 15-16м2 дето спокойно можеш да сложиш спалня, гардероб и т.н. в едната, а в другата легло, гардероб, бюро и т.н. за детето няма ли да го предпочетеш пред апартамент с една стая от 22м2 и друга 12м2, въпреки че втория ще ти излезе по-евтин на м2 защото площта е по-голяма. Номера е жилището да е функционално, а не да имаш коридор дето един гардероб да няма как да сложиш или да ти обясняват как ще си сложиш триъгълен гардероб в спаляната заради причудливи форми на стаята.

Жилищата не са сирене, което купуваш на цена на килограм, защото дали ще купиш 2 кг сирене или 2 по 1кг е все тая - имаш 2 кг сирене накрая, то при жилищата 2 апартамента по 60м2 са доста по-различно нещо то един от 120м2.
Re: Цените с или без общи части трябва да се пишат?
18-10-2016 - 11:15:29
avatar
Quote
buysell
Всичко се взима под внимание, но цената на квадрат на реална жилищна площ , най-много.

Цената на кв.м. е доста относително понятие. Два апартамента (близнаци) могат да бъдат с различни квадратури съобразно документа за собственост. Разликата може да отиде до 30 /тридесет/ кв.м. Аз на клиентите им обяснявам да гледат на апартамента: вътрешния обем, разпределението на стаите, изложение, отстъпи, скосове, светлина, простор, функционалност, .....
Документа за собственост е един лист, който след сделката го вкарваш в някакво чекмедже. Квадратурата описана в него не ти прави имота по-голям. Друг е въпросът, че може да се похвалиш у село, че си купил апъртамент у града на ценъ *** евро на кв. метър. Да ти завиждат в кръчмата или да те похвалят ква топ яка мега сделка си направил. И да почерпиш.*drunk*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-10-18 11:17 от TZARS.
Re: Цените с или без общи части трябва да се пишат?
18-10-2016 - 11:42:34
avatar
Quote
buysell
Според мен цените на имотите /апартаментите/ трябва да се изписват навсякъде само реалните площи за живеене.

Апартаментите трябва да се описват точно и отделно като: застроена площ /чиста жилищна площ/, общи части, избено /или таванско/ помещение.
Реално трите площи използваш, трите се декларират в данъчната служба и върху трите площи плащаш данък.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-10-18 11:44 от TZARS.
Re: Цените с или без общи части трябва да се пишат?
18-10-2016 - 17:26:37
не си в час. данъка се определя върху чистата площ. а мазета и тавани се сметат на по ниска цена при данъчната оценка
Re: Цените с или без общи части трябва да се пишат?
02-11-2016 - 13:55:39
Според мен изобщо, ама изобщо не трябва да се строят общи части, защото постоянно стават кавги заради тях. Блокчето като се построи, по една въжена стълбичка да се влиза и излиза. А по големите блокове да оставят хаспелите, хем за хора, хем за строителни материали, хем за мебели стават.
Re: Цените с или без общи части трябва да се пишат?
17-11-2016 - 10:04:37
В самото определение за "общи части" има "научни тълкования най вече от архитекти, но....Фирмите строители винаги ги включват като добавка към жилищната площ. Обяснението е просто: Апартамента не виси във въздуха...Строителя има реални разходи, които дали са жилищна или общи части му е все едно. Ако се приеме начина за определяне на вида на жилищата по подобие на този във Франция, нещата ще станат доста по ясни и сравними. Например, отворете линка [immo.trovit.fr] и вижте за какво става въпрос. Кратко и ясно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход