Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

който се вълнува от прогнози за цените

Публикувано от ivan30sf 
Re: който се вълнува от прогнози за цените
02-03-2006 - 09:06:11
Еее-гати! Това бие всички рекорди! Как 134 квадрата, къде ги!?!? Аз не виждам повече от 70 м2? Та това дори няма антре, влиза се направо в хола от входа.
Анонимен потребител
Re: който се вълнува от прогнози за цените
02-03-2006 - 09:26:37
Тези са подобни и като гледам инфото за чиста жилищна площ - добре звучи.
Сложих предния линк защото имаше скица.

[#$%&]
[#$%&]
Re: който се вълнува от прогнози за цените
02-03-2006 - 09:31:05
Тинки

К'ви подобни, бе, то е същото жилище според мен! Етажа същия, местоположението с кръстче на картата и то, разпределение и описание вътре също..... И освен това - ако в 1 етаж, хич не ми го давай за "представително жилище" - то е от долната ценова граница.
Re: който се вълнува от прогнози за цените
02-03-2006 - 09:31:32
И според първата обява чистата жилищна площ на тая затворническа клетка е 122 квадрата?? Абе тия на слепци ли продават?

Да не говорим че и трите обяви са от една и съща агенция ама с различни квадратури помежду си???



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-03-02 09:36 от Boby.
Анонимен потребител
Re: който се вълнува от прогнози за цените
02-03-2006 - 09:36:20
абе то ясно че май е едно ама пък три реклами различни от една агенция и то от един и същ брокер и на различни цени и за различни квадратури и пуснати на една и съща дата - та си помислих че може да са различни :0
Re: който се вълнува от прогнози за цените
02-03-2006 - 09:42:25
Kote,

Това, което лазваш, е така. Само за банките - ами в БГ българска банка не остана вече. Изкупени са от големи и не толкова големи европейски банки - да не изреждам коя банка на кого е собственост, мисля, че се знае от всички.

Колкото до лихвите в БГ - те са силно зависими от вида валута, от срока на блокиране и най-вече - от сумата, която се предоставя на влог. Не знам в Япония ако оставиш на влог 100 хиляди долара (в йени, не знам курса smiling smiley дали лихвата ще е същата като тази на 1000 долара.

Колкото до лихвения процент на разплащателни влогове - в Булбанк не само че е 0, ами и ти вземат 2 лева (мисля, нещо такова) за обслужване на месец.

Та по сайтове на банки в БГ и по реклами е супер, ама като отидеш там да ползваш тия рекламирани условия, друго излиза. Поне от моя опит е така.
Re: който се вълнува от прогнози за цените
02-03-2006 - 09:52:15
Kote,

Ами не знам кой какъв е, ама Сашо твърдеше, че продава гарсониера за 40 к евро в лозенец на баучър, за да си купи за 80 к евро нов неизвестно къде. Сега сама разсъди - ако чака падане на цените, продава сега - това добре. Ама не е ли по-логично да изчака да паднат цените, като през това време все ще устиска под наем, нали аха-аха да стане това, според него. Пък и беше казал ,ч е тази гарсонеира я давал под наем, а къде е живял през това време, не стана ясно. По повод на това аз си спечелих едно нелицеприятно прозвище smiling smiley - посочих и линка. Та ако наистиан е убеден в това з ападането на цените, защо ще купува на тия цени? Би било по-логично да изчака да паднат и тогава с парите от гарсониера си е купил нов голям. Ама от Сашо логика да чакаш :}
Овчарчето Калитко
Re: който се вълнува от прогнози за цените
02-03-2006 - 10:08:08
До уважаемото Коте
това,че се прогнозира спад на цените,а такъв няма(или има,това е отделен въпрос) не е аргумент.на повечето хора им се иска жилищата да поевтинеят,за да си купят.тези,които искат поскъпване,са минорити,но те са свъзможности да влиаят на пазара.погледнете кривата на цените,колкото и относителна да е.има няколко ясно изразени пика,които траят около седмица.във времето те са разположени когато банките предприемат поредната кампания за зарибяване на клиенти,т.е.промоция на лихви.дали една банка ще се лиши доброволно от печалбата и ще сваля лихвата?за мен това е процес със затихващи функцйи,на който се прави искуствено дишане.ако това бяха български банки с ограничен ресурс без рефинансиране от чужбина или този бум щеше да е по-малък,или вече щеше да има гърмежи.но дори и при сегашната реалност зарибяването на народа с кредити не може да продължи вечно.защото бг не генерира брутен вътрешен продукт,разтежът е фиктивен и се формира от сферата на услугите и др.методи на стъкмистиката.увеличава се масата на парите в обръщение без никакво реално покритие.скоро ще бъдем изкупени от чужди компанйи вследствие да нашата вътрешна и ввъншна задлъжнялост.
Re: който се вълнува от прогнози за цените
02-03-2006 - 12:38:10
Относно зарибяването с кредити - вечно ще продължи в това съм сигурен.
Относно печатането на пари - мисля, че също не си прав. Относно изкупуването на български от чужди компании - прав си, но това си има и плюсове, освен минусите. Просто променя типа купувач - от собственик на дребна и средна фирма, плащаш в брой в служител на фирма, плащаш с кредит. Също променя и вида на търсения имот.
Аз лично смятам, че покупката с кредити има и един психологически момент , който движи цените нагоре. Според правилото "чужди пари лесно се харчат" купувачите с кредити дават по-лесно големи суми пари. Всъщност те даже и не дават - подписват се някакви документи, платежни нареждания и се виждат само цифричките, за съвсем малко могат да ги пипнатsmiling smiley Съвсем по друг начин се взимат парите от човек, който ги държи в ръката в брой и ги е изкарал в миналото. Някак по-трудно се разделя с тяхsmiling smiley
Kote
02-03-2006 - 14:34:50
Kote, кирилица драга иначе не чета !!!

P.s. ако с това поне не можеш да се справиш, то и да се четат думите ти е безсмислено !

Дерзай !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход