Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обезщетение - пари или апартамент

Публикувано от bota156 
Обезщетение - пари или апартамент
29-12-2010 - 09:21:50
Не знам как се пуска анкета. Съвсем реална ситуация от вчера.
Вчера се срещнахме със строителен предприемач.
Парцела е на пресечка на ломско до спирка на изграждащото се метро (25метра) - квадрати 65.
2007г - даваха (почти) 600евра квадратния или 40к евра.
Сега дава 16к или 85кв мръсна площ апартамент.
Като му казахме че 2007 даваха 40к и ако даде толкова е негов сега се смя с сърце smiling smiley
После - аз трябва цял етаж да ви дам. Себестойността ми е 100 ЕВРА - аре 120 ЕВРА да е с всички разрешителни ти 40к ми искаш за 60кв. При това останахме 20-на сериозни инвеститори ....
Та на въпроса = ПАРИ или АПАРТАМЕНТ след 2 години (ако няма проблеми)
Нека дискусията започне сега. smiling smiley

Моето мнение - апартамент че като познавам приятеля си точно за 2 години ще ги издуха за кокаин и курви.
Re: Обезщетение - пари или апартамент
29-12-2010 - 09:28:13
avatar
Quote
bota156

Та на въпроса = ПАРИ или АПАРТАМЕНТ след 2 години (ако няма проблеми)
Нека дискусията започне сега. smiling smiley

Моето мнение - апартамент че като познавам приятеля си точно за 2 години ще ги издуха за кокаин и курви.

По принцип- апартамент.
В твоя случай- без значение. Ахмака и него ще издуха........
Re: Обезщетение - пари или апартамент
29-12-2010 - 15:16:27
Quote
bota156
...
2007г - даваха (почти) 600евра квадратния или 40к евра.
Сега дава 16к или 85кв мръсна площ апартамент.
....
Себестойността ми е 100 ЕВРА - аре 120 ЕВРА да е с всички разрешителни ти 40к ми искаш за 60кв. При това останахме 20-на сериозни инвеститори ....

:]Това си заслужава коментарите по няколкои причини.

---СЕБЕСТОЙНОСТ 100-120 евра /без цената на парцела/. Къде са всички некадърници и непрокопсаници ,които през последните няколко години опонираха на тази цена - щото тя си е такава отпреди 10 години !!!

---разликата между 40к и 16к. е около 2.2 пъти !!! ЦЕНАТА НАДОЛУ - Остава да се направи извод за цената на готовото плюс нормална до 30% печалба за предприемача.


---останали били 20-на сериозни инвеститори - Ами сигурно е вярно, след като от пазара излязоха скоропостижно всякакви спекуланти, мошеници и прочие сволоч, надяваща са на бързо забогатяване и строяща по безумен начин / като качество ,материалоемкост и ефективност/

Ха наздраве за новата 2011 и НОВИЯ пазар НИ !

*beer*


А на въпроса - вземи си апартамента .
Re: Обезщетение - пари или апартамент
29-12-2010 - 15:45:57
Quote
status
Quote
bota156
...
2007г - даваха (почти) 600евра квадратния или 40к евра.
Сега дава 16к или 85кв мръсна площ апартамент.
....
Себестойността ми е 100 ЕВРА - аре 120 ЕВРА да е с всички разрешителни ти 40к ми искаш за 60кв. При това останахме 20-на сериозни инвеститори ....

:]Това си заслужава коментарите по няколкои причини.

---СЕБЕСТОЙНОСТ 100-120 евра /без цената на парцела/. Къде са всички некадърници и непрокопсаници ,които през последните няколко години опонираха на тази цена - щото тя си е такава отпреди 10 години !!!

---разликата между 40к и 16к. е около 2.2 пъти !!! ЦЕНАТА НАДОЛУ - Остава да се направи извод за цената на готовото плюс нормална до 30% печалба за предприемача.


---останали били 20-на сериозни инвеститори - Ами сигурно е вярно, след като от пазара излязоха скоропостижно всякакви спекуланти, мошеници и прочие сволоч, надяваща са на бързо забогатяване и строяща по безумен начин / като качество ,материалоемкост и ефективност/

Ха наздраве за новата 2011 и НОВИЯ пазар НИ !

*beer*


А на въпроса - вземи си апартамента .

Себестойност 200-240 лева на квадрат РЗП е интересен порядък. Някои строители стигнаха до тези ценови нива но в евро!

На 29.11.2007 г получих оферта от строител, която съдържаше следното:
За Груб строеж:
- 70 лв. за труд
- 110 лв. за материали
До ключ – 350-380 лв/м2, което включва и грубия строеж. Т.е. към цената „До ключ” не се прибавя цената за грубия строеж. В обявените цени е включена печалба, която не разбрах, колко е.

На 22.08.2008г същия строител се изцепи с предложение за 600 лева на квадратен метър Груб строеж.

Изводите оставям на четящия.*write*
Весело посрещане на Нова година!*drink1*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-12-29 16:25 от iiujen.
Re: Обезщетение - пари или апартамент
29-12-2010 - 16:26:04
Какви са тия поредни глупости, себестойност по 100 евро и апартаменти по 16000 евро в Надежда. Айде да поизтрезнеете малко или да пишете по-ясно. И да не лъжете.
Re: Обезщетение - пари или апартамент
29-12-2010 - 16:51:19
Ако статията не беше в този форум трябваше да дотърчат санитарите с един багажник ризи с дълги ръкави!
Парцели по 65 м2 по принцип няма, в обеля преди доста години ми продаваха един от 160 м2 за 800/осемстотин/ евро, но беше широк 6 м. и между него и улицата бяха оставили 2 м. общинска земя, т.е. нямаше излаз, а от общината казаха, че са "отворени за предложения", след време някой го купи и сложи там 5-6 сергии за зеленчуци, които работиха 2-3 месеца.
Ако приемем, че този парцел под някаква форма просъществува, което е незаконно, и е с идеални размери от 8х8 м. след като се спазят отстоянията може да се сложи в средата една постройка с размери 2/два/ на 2/два/ метра, напр. бутка за продажба на вестници или преместваеми сергии 2-3 броя.
Re: Обезщетение - пари или апартамент
30-12-2010 - 10:26:28
Да дам малко яснота че гледам разсъждавате в неправилната посока.
парцела е 1800кв м. моя комшия и приятел притежава 65кв че са 10-на наследника.
И според мен себестойността му е малко повече от 100евра щото все пак самия строител "дава" за 85кв 16к или близо 200 евра. Въпреки че ако се навие на тези пари, не съм хич сигурен че строителя ще му ги даде.
Малко повече инфо за парцела - 60% застрояване, кинт 3,5, кк 20м.
Re: Обезщетение - пари или апартамент
30-12-2010 - 10:42:36
Ако не му трябват спешно пари за кокаин /защото зависимостта си е зависимост/ - да не се съгласява сега да строят, нека изчакат пускането на метрото там /т.е. още няколко месеца/ - тогава картинката ще е друга за собствениците.
Иначе - имот, а не пари ! Апартамент, магазинче...
Re: Обезщетение - пари или апартамент
30-12-2010 - 10:59:22
НО... по инфото, което сте дали - вашия приятел притежава малко над 3,6 % ид. части от този парцел - при тези показатели на застрояване той би следвало да получи не много голямо жилище - не повече от 65 м2 РЗП.
Нещо този предприемач ви будалка, за да се съгласи приятеля ви.... Едва ли ви дава 35-40% обезщетение, не е такъв района, този процент сега едвам пак се спряга за центъра на София.
Ако приятеля ви е на зор, обаче, нека:
1. В предварителния договор с предприемача да му бъде записано изрично "че ще получи 85 м2 РЗП" - и то да бъде фиксирано точно къде ще бъдат тези 85 м2 !!!
2. Съвет към собствениците там - да направят задълбочено предварително проучване на този строител, който дава толкова голямо обезщетение !!! Защото може и да не завърши никога сградата. Има ли сайт, къде и какво е строил, колко РЗП с акт 16 има, да идат в някоя негова готова сграда и да говорят с някой собственици там - как и колко време е строил и т.н.
Re: Обезщетение - пари или апартамент
30-12-2010 - 18:17:03
Ха-ха, такова обезщетение на кучето в гз няма. Ако Ботата не ни будалка, на тоя пич му се полагат макс.50-55 кв.м. с общите части и то, ако се изпълни КИНТ-а, което се съмнявам да стане, какви 85 кв.м. бълнувате.
Значи сметката все пак е много проста - вместо малък двустаен строителя ви дава 16000 Е. Нещо не сте на далавера с парите. И по 500 Е да го смяташ, са 25 000 Е. Я му искайте 50 000 Е, ще печели той на ваш гръб, яаа ма ха, изедник мръсен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход