Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Pomognete ako mojete!?

Публикувано от Georgi_ 
Pomognete ako mojete!?
13-05-2007 - 15:22:43
Здравейте на всички!!! Имам един проблем който от доста време немога да разреша поради многообразието от различни мнения! Така значи искам да попитам следното smiling smiley В моя дом имам не много голм басейн в който когато го напълня не пускам в него никакви препарати против замарсяването му!!! От друга страна имам и градина цветя,трева и растения който поливам с водата от басейна когато тя вече започне да се замърсява! Въпроса ми е, че искам да слагам във водата на басейна някакъв препарат против замарсяване защото прекалено бързо се замарсява за седмица-седмица и половина! На мен ми казаха да слагам хлорна вар или някакви хлорни таблетки които забавят процеса на замарсяване, но се безпокоя, че когато започна да поливам с тази вода градината растенията ще загинат! Какво бихте ми препоръчали вие !????
Re: Pomognete ako mojete!?
24-06-2007 - 12:07:50
prepora4vanm ti sin kamak v malki koli4estva to pazi +,- ph na vodata
Re: Pomognete ako mojete!?
02-07-2007 - 00:04:14
Можеш да пробваш с "метиленово синьо", единствен недостатък че ще ти оцвети в синьо стените на басейна, но ако го ползваш в малка концентрация ( просто да даде син нюанс на водата) оцветяването ще е пренебрежимо малко."Метиленовото синьо" е много финно багрило и както всички багрила е и дезифектант и не позволява развитие на бактерии.Както казват по горе със син камък е подобна ситуацията, синия камък е меден сулфат и също е багрило и дезинфектант.
Re: Pomognete ako mojete!?
03-08-2007 - 06:54:11

Ako slaGASH PREPARATI V NORMALNI KOLICHESTVA taka che da ne vrediat na horata ( da ne se otrovish ei ) , nishto niama da im stane na cvetiata- to vse edno polivash sas cheshmiana voda- i tam ako znaesh kakvi himikali slagat ....

Niama strashno, ne se pritesniavai za cvetiata smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход