Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ТРЕВА

Публикувано от bnm 
bnm
ТРЕВА
29-05-2008 - 21:59:42
Здравейте!Имаме засята трева в двора,която вече е около 5 см.Интересува ме дали може да се ходи по нея или това ще я унищожи.Предварително благодаря!
Re: ТРЕВА
29-05-2008 - 23:11:37
Ако е сухо, не е проблем да ходиш вече. Е не да риташ топка отгоре и, но да я пооплевиш- да!
Още 1-2 см и е време да започнеш да я подстригваш.
Re: ТРЕВА
19-07-2008 - 15:35:20
има си специални тревни смески които издържат на тъпчене smiling smiley пример са тези по стадионите smiling smiley зависи къв сорт си сял smiling smiley има 50 хиляди вида smiling smiley ако е току що окосена.. можеж да ходиш.. но ако е висока.. ще я отъпчеш много яко smiling smiley

моя съвет е да сееш такава дето издържа на тъпчене.. изправя се веднага след като си махнеш крака smiling smiley

инак изчакаи да стане 10тина санта и тогава я коси smiling smiley мен даже ми препоръчаха една педа като стане.. да пуснела хубави коренчета ала бала.. ма кат стана 10 санта и не се сдържах winking smiley
Re: ТРЕВА
05-07-2009 - 14:18:49
и на мене ми търябва нещо такова smiling smiley

Re: ТРЕВА
18-11-2010 - 21:14:28
Можеш да ходиш стига да не деформираш повърхността. Иначе ако ходиш всеки ден по едни и същи пътеки ще я повредиш. След като окосиш два три пъти райграса става много по устойчив. Погледни как се поддържа тревен чим.
cj
Re: ТРЕВА
21-12-2010 - 00:02:11
Така е да, особено ако като нас смяташ да играеш футбол, определено ще му се отрази.. инче не мисля че ще е такъв проблем smiling smiley
Re: ТРЕВА
14-01-2011 - 22:40:15
това ще я унищожи
Re: ТРЕВА
10-06-2011 - 10:15:37
Здравейте, за да изглежда добре нашия тревен килим е нужно да спазваме няколко правила за поддържане на райграса. Както предполагам знаете, че може би най-важното е редовното поливане. Дори ако вашата трева в двора или градината е изградена от сухоустойчива тревна смеска, няма да се разминете с едно поливане седмично например. Максимално полезното поливане трябва да бъде веднъж дневно а през летните месеци два пъти на ден. Поливането е добре да става в ранна утрин, когато слънцето още не е напекло или късно след обяд. Трябва да се избягва поливането по обедните часове, защото водата попарва тревата и тя пожълтява.Добре е да се внимава с това, за да не се получи преполиване. Признак за това, че сме преполяли тревната си площ е появата на гъби и различни видове мъх.При тревни площи, които се поддържат интензивно е добре поливането да става задължително редовно и веднага след косене.

Друг важен момент от поддръжката на райграса и тревните площи е правилното и редовно косене. Косенето на тревни площи се извършва с различна честота, но най-добре при поддръжка на градини и дворове – веднъж седмично.При процеса не трябва да се отрязва повече от две трети от височината на тревата.
Имайте предвид, че при чести коситби и интензивно поддържане на райграса, тревата се изтощава много бързо.

Отслабване
Re: ТРЕВА
02-12-2012 - 08:43:03
Анелия копирането на чужди съвети се санкционира от закона за защита на авторските права smiling smiley :p
Колкото до тревата като е млада не е добре да се тъпче, каквато и тревна смес да е използвана. След 3-4 косенета може вече.

[puutarha-tiedot.blogspot.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход