Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЖИВ ПЛЕТ-идея и въпрос?

Публикувано от duharski 
ЖИВ ПЛЕТ-идея и въпрос?
30-03-2008 - 23:26:06
Здравейте,
предстои ми засаждане на жив плет който ще трябва да достигне около два метра! Имам идея взаимствана от западна Европа и се чудя дали не е прекалено авангардна за БГ и защо все още не го виждам като изпълнение тук. В парка на Версай (и не само там ) всичкият жив плет е от нещо като " Габер" или е чист такъв.
Не съм сигурен дали изписвам правилно наименованието на дървото ,но по нашият край (Благоевградско) го наричаме така. В един съседен двор има засаден само като храст и съседите го оформят и подържат като декоративно растение.
Единственият проблем е че дървото е широколистно и листопадно , но пък ако се згъсти достатъчно ще си има чар и кафявият цвят.
Някои от вас правил ли е нещо подобно и моля за съвет. confused smiley smiling smiley smiling smiley
Re: ЖИВ ПЛЕТ-идея и въпрос?
29-05-2008 - 23:17:16
Става с всичко стига да се поддържа! И бук и габър съм виждал, обаче шумата есента не опада, стоят си листите кафяви по клоните до пролетта. Не знам от сорта ли е или от климата?!...
В Лондон съм виждал и от джанки и пак е прекрасен.
Re: ЖИВ ПЛЕТ-идея и въпрос?
06-06-2008 - 00:02:31
Аз си засадих част от моите габари които си ги накопах от гората, всичките се хванаха! след някоя и друга година ще пусна снимки spinning smiley sticking its tongue out
Re: ЖИВ ПЛЕТ-идея и въпрос?
24-06-2008 - 22:28:23
Бракониер си ти Духарски, бракониееер winking smiley
Abu
Re: ЖИВ ПЛЕТ-идея и въпрос?
24-06-2008 - 22:48:46
Не съм много сигурен, ама накопаните от duharski издънки май и без това подлежат на изсичане.
При мен част от живия плет е див бадем - много подкастрен и много сгъстен. Повече ме интересуват корените, които трябва да държат подпора от пръст и камъни около метър. Десет годишни са с височина 1,5 - 2 м (колкото ги оставя напролет) и засега се справят отлично. Върху тях расте гъст бръшлян. Наскоро се опитвах да отварям врата там, но не можах да се справя с първото дръвче и се отказах. Има и оградна мрежа, но ми се струва, че тя барабар с коловете вече виси на живия плет, а не той на нея.
Re: ЖИВ ПЛЕТ-идея и въпрос?
15-10-2008 - 20:34:28
На какво растояние се засаждат
дърветата ? Става ли от дъб? При мен той расте по двора и е трудно да го изчистя, та ще си го набавя без пари. Опишете как изглежда жив плет от дървета
Re: ЖИВ ПЛЕТ-идея и въпрос?
28-10-2008 - 20:45:03
стандартно растояни на което аз засаждам дръвчетата е две крачки но пак зависи от вида на короната

[lechitel.info] [tq-jenata.com] [testovebg.com]
Re: ЖИВ ПЛЕТ-идея и въпрос?
24-11-2008 - 23:02:57
Не бях влизал отдавна тук та ето какво сътворих тази пролет и ще продължа другата .
А иначе обещаните снимки за след няколко години си остават smoking smiley жив плет
Re: ЖИВ ПЛЕТ-идея и въпрос?
24-11-2008 - 23:32:17
Re: ЖИВ ПЛЕТ-идея и въпрос?
16-02-2009 - 21:24:22
2,60 бетонни колове с 40 см кльон.На тях 2.60 телена ограда.От върешната страна на всеки 2 метра има по един корен дива лоза.На третата година дивата лоза вече виси през кльоновете.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход