Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем със съсобственик на земя поради започване на строеж

Публикувано от Таня 
Здравейте !
Аз не съм юрист нито адвокат и влязох тук с надеждата, че някой от вас би ми помогнал със съвет за разрешаването на този проблем. И на кратко проблема е следният:
Баща ми има наследствена къща в града, която вече доста стари и след допитвания и консултации с няколко строителни фирми ние стигнахме до решение на мястото на старата къща строителна фирма да построи кооперация срещу обезещетение. Това в общ план. По интересното е, че парцела върху койт е построена къщата е закупен (навремето от дядо ми ) заедно със съседния парцел (двете къщи са на калкан) до нас и общо цялото място е 430 кв.м. При това положение комшиите до нас с които ние делим един парцел трябва да подпишат заедно с нас, че са съгласни ние да започнем да строим. Само, че те отказват категорично като се аргументират с това, че тяхната къща щяла да падне. Въпроса ми е има ли начин и какъв е той да се стигне до реална подялба на този парцел защото след нейното осъществяване техният подпис няма да ни е необходим. Изобщо възможна ли е да се извърши подялба на такъв парцел и ако има други начини за решение на такъв проблем моля да ми подскажете!
Благодаря предварително! Надявам се някой да ми обърне внимание !!! sad smiley
Re: Проблем със съсобственик на земя поради започване на строеж
20-01-2006 - 17:35:55
avatar
Всичко е възможно smoking smiley
Потърсете професионалистите в бранша за консултация.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Проблем със съсобственик на земя поради започване на строеж
20-01-2006 - 17:46:04
Можете да направите делба само ако съседа е съгласен. А в съсобствен имот нито вие, нито той може да строи без съгласието на другия.
Консултирахме се с доста професионалисти както се казва, но положението не е цветущо. Нищо не можело да се направи освен да ги накараме да се разпишат - само че как ??? Те по принцип нямат право да ни отказват, защото все пак парцела си е наш и ако тази къща падне съвсем така или инъче трябва да се строи .... и как ще стане това когато те не разписват ?? Дори и някой да купи къщата - той пак ще строи и как ще се разбере с тях ... Имаме прекрасни закони няма що .... на собственото си място да не можеш да си построиш защото някакви си сноби ги е страх, че може да им падне къщата защото навремето не са я строили както трябва (....
Re: Проблем със съсобственик на земя поради започване на строеж
24-01-2006 - 15:27:37
Мястото не е ваше - общо е. Нали казваш, че е съсобствен. Т.е. законите са си наред - не ви разрешават да строите в чуждо място без съгласието на собстевника. Щото при съсеобствен парцел съдедът ви притежава идеални части от това дето го мислите за ваше, а вие притежавате идеални части от товма, което мислите за чуждо.
А ако сте сигурни, че няма да падне тяхната къща при строежа, що не сключите договор, че ще възтановите щетите в троен размер. Ако има падне къщата ще им купите две, а тази ще им възстановите? Нищо не губите - нали няма да паднеsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход