Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

помощ нотариален акт

Публикувано от Вал 
Моля за помощ!преди нова година прехвърлихме имот при нотариус, но се оказа че още не е вписан в съда, тъй като съдииката не приела документите, защотото нямало печат на фирмата/на строителя8. И сега не може да стане защотот трябва да се изкара нова данъчна оценка и т.н. Но нотариса ми каза, че няма страшно вече съм собственик на имота, само като се набавят необходимите документи ще се впише в съда. Въобще не ми е ясно и ако може някой да ми каже каква е процедурата, прехвърлен ли е имота като не е вписан в съда и нямам даже и нотариален акт и въобще това възможно ли е, или ще трябва да минава на ново сделката?МОЛЯ ВИ, ПОМОГНЕТЕ МИ!!!!!!
Имотко
Re: помощ нотариален акт
07-01-2006 - 23:30:48
Според мен ще трябва да извършвате сделката пак, защото нотариусът е длъжен да впише сделкта в деня на нейното извършване. Ако не я впише, трябва да я извършва пак. Ако е само пропуск, няма проблем, но според мен, такъв нотариус си е пълен идиот.
Имотко,не се изказвай неподготвен.Сделките се вписват от съдия по вписванията,а не от нотариуса.В края на годината има много сделки и службата работи по-бавно.
Имотко
Re: помощ нотариален акт
11-01-2006 - 23:48:17
Пак някоя брокерка. Чети добре-съдийката /по вписвания/ не приела документите, защото ..ала, бала.
Re: помощ нотариален акт
18-01-2006 - 01:26:04
Възможно е и други документи да липсват... какво представиха при изповядване на сделката? (Документите са описани в края на акта, ако имате проект-а)...
Сделката е извършена, но поражда действие само между страните . Докато не е вписана в регистъра, тя няма действие по отношение на трети лица. Това поставя в риск купувача- ако преди вписването имотът се продаде още веднъж на друго лице или се ипотекира или възбрани, първият купувач ще има сериозни проблеми. Това за печата е пълна глупост - най-вероятно нотариусът изобщо не е внесъл акта ти в службата по вписванията или има някакъв друг недостатък. Ако пък наистина съдия по вписванията е върнал акт заради липса печат на фирма добре е да обоснове отказа си - печатът не е задължителен елемент на сделка. Отказът на съдията може да се обжалва. Ако в периода от сделката до вписването за теб настъпят вреди можеш да съдиш виновното лице-нотариус или съдия.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход