Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

договор за наем и клауза

Публикувано от dikobraz 
Re: договор за наем и клауза
17-12-2005 - 01:24:21
Ани
и аз ти благодаря за думите, но моля те не губи повече време както в оплакване на съдбта си, така и в хвалебстия и благодарствени думи, а си помогни! Аз знам, че понякога човек е притиснат от обстоятелствата и се смята за безсилен, но това не е така! Винаги има решение и моето желание е да ти помогна да тръгнеш сериозно да го търсиш. Това е всичко!
Ако все пак решиш, предложението ми важи, но работата трябва да я свършиш ти и усилията да ги положиш ти!
адв. Костакиева, това с наемател с произведения на изкуството ми звучи изключително познато. най-вероятно говорим за един и същ човек.
прочетох указаното от Вас в ГПК и сметката ми е : завеждаш искова молба по посочения чл.126а. съгласно чл. 126б ответника е длъжен в 7 дневен срок да отговори. отговорил не отговорил след тези 7 дена в петдневен срок се насрочва дело за след 15 дена. и накрая в седемдневен срок съда дава решение. сумарно 7+5+15+7= 34дена тогава трябва да има готово решение. но май никой не контролира сроковете.

Кремена това за което говорите май е кредитно досие у нас и сега кредитреформ се опитват да правят такива. но тук институциите не се интересуват от това дали си изряден платец а те атакуват с безброй реклами за кредити. явно има нужда от такова нещо като кредитно досие
Re: договор за наем и клауза
17-12-2005 - 16:04:17
Мисля, че не става дума за един и същи човек, но така или иначе не са изолирани тези случаи. Всъщност и да не бяха предмети на изкуството, пак не бих посъветвала клиента си да изхвърли вещите. Последиците биха били най-малкото самоуправство. Да не говорим, че може да се твърди (от наемателя), че е имало Х сума пари, Х злато и Х ценни вещи. Както казва един мой приятел съдия, сроковете са “инструктивни”, макар че съвсем не съм съгласна с това становище. Истината е, че съдът е претрупан с дела, някой от които са абсурдни, но пък са факт. Съдиите са малко, делата много – ето ви и резултата, забавяне на процеса. Иначе и те се стараят и опитват, но когато имаш 200 дела на месец, няма как да ги решиш. Отделно съдебните зали не стигат и един състав заседава в определени дни. На 13.12 имах дело на което съдът ме помоли да побързаме, че трябва да освобождава залата за колегата си след обяд. Добре, че изчерпахме всички доказателства и остана само хода по същество, който заменихме с “писмени бележки”. Такава е действителността!
Re: договор за наем и клауза
17-12-2005 - 17:12:55
Е нали затова казвам, че не трябва да се стига до съда при ясни случаи. Изхвърляш наемателя, ако заведе дело го биеш и готово. Що трябва парите на данъкоплатците да се дават за глупости. Съдът е за спорни въпроси, когато не е съвсем ясно кой прав, кой крив. За другото - бой по канчетоsmiling smiley
А защо спестявате на Ани , че дори да заведе дело и да не извършва самоуправство наемателят може да обвини собственика, че е влизал и е присвоил пари и вещи и затова не е платил наем и парно? Да не говорим, че може да се оплаче, че е бил тормозен психически, а дори и физически без това да е вярно. Ще е дума срещу дума щото всеки може да намери лъжесвидетел.
Re: договор за наем и клауза
18-12-2005 - 02:31:26
А не! Нищо не спестявам, за това казвам, че това е работа на съда! Иначе се сещам поне за още един куп неблагоприятни последици, но целта не е да се плашим! Истината е, че всичко е въпрос на доказване! winking smiley
naematel
Re: договор за наем и клауза
19-01-2006 - 11:58:00
Ани, много кофти ситуация се е получила и с риск да ме оплюят ще кажа и една друга гледна точка в отношения наемодател/наемател. Как става подбора на наематели? Има съвестни и не дотам съвестни. Ако наема е например 200Е и потенциалния наемател не е много платежоспособен той или се отказва или приема с идеята да си възстанови част от разходите като не е съвсем коректен. Когато е даден апартамента съм сигурен че е имало и потенциално коректни наематели, които са били отхвърлени като неплатежоспособни. Гадно е човек да си мисли такива неща, но като сами си подбирате некоректни хора с идеята да взимате повече пари - ами ваши са си 500-те лв на месец. Това ми напомня приказката за габровеца който не тичал след такси. Ами обявете го за 5000Е и ще губите повече! Както и да е надявам се положението да се оправи и да избирате следващия път по-подходящи хора. Успех
Анонимен потребител
Re: договор за наем и клауза
19-01-2006 - 13:29:45
Навремето имаше една тема в dir-а ама не мога да я намеря сега. Та там се застъпваще тезата че наемодателите са два вида. Единият (обикновено начинаещи) искат за нула време да изкарат една торба пари и съответно искат високи наеми и който им ги даде (или по-точно обещае че ще им ги даде) веднага го избират. Другите вече минали по трънливия път предпочитат да оферират по-ниски цени (което предполага по-голяма група потенциални наематели) като добре подбират хората на който се "доверяват" като наематели.
Не искам да кажа че трябва да се оферират ниски цени но примерно подобни обяви
[imoti.net]
предразполагат към неплащане на телефон и парно
Докато такива предразполагат към богат избот на наематели:
[imoti.net]
[imoti.net]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход